רד האט היא הראשונה שתספק Java EE6 במודל פלטפורמה-כשירות

OpenShift היא פלטפורמה-כשירות הראשונה שתתמוך בשרת יישומים JBoss, כשהיא מביאה אל הענן חינם ללא תשלום את Enterprise Edition 6 Java רד האט (Red Hat), הספקית הגדלה בעולם של פתרונות קוד פתוח, הודיעה כי
Red Hat OpenShift Platform-as-a-Service (PaaS), תומכת עתה
ב- Enterprise Edition 6 Java.
זאת כאשר היא מועצמת ע"י שרת יישומים JBoss של החברה, אחד משרתי יישומים
Java Enterprise Edition (EE) המובילים, שיוצר את הבסיס עבור JBoss Enterprise Application Platform.
 
עם אינטגרציה חדשה זאת הופכת OpenShift ל- PaaS הראשונה בתעשייה שמספקת
Java Enterprise Edition (EE)6, ומפשטת את הדרך בה מפתחי יישומים בונים ופורסים ג'אווה בענן.
 
אסף ויצמן, ארכיטקט פתרונות (SA) בחברת רד האט לאזור ישראל, תורכיה, יוון וקפריסין, אומר כי OpenShift היא PaaS  חינמית עבור מפתחים הממנפים קוד פתוח. "מפתחים המחפשים זינוק מהיר יותר לענן עם יכולות ניהול וגידול אוטומטי מובנות (Built-in), יכולים להשתמש
ב- OpenShift כך שיוכלו להתמקד בקידוד יישומים ניידים, חברתיים וארגוניים תוך השארת והקמת המערך, תחזוקה ודאגות תפעוליות לשירות מתארח (hosted) אמין", אומר ויצמן.
 
OpenShift, שהוכרזה לראשונה ב- Red Hat Summit במאי 2011, הגדירה מחדש את מרחב
ה- PaaS ע"י הצעת בחירה רחבה של שפות, מסגרות, מסדי נתונים ועננים נתמכים, כולל Ruby, Python, Perl, PHP, Java EE, Spring, MySQL, SQLite, MongoDB, Membase
ו- Memcache, כולם בקוד פתוח.
בכך עוזרת OpenShift למפתחים להימנע מנעילה לכל טכנולוגיה או פלטפורמה מסוימת.
 
תמיכת Java EE6 OpenShift מבוססת על JBoss Application Server 7, פרויקט קהילת JBoss בקוד פתוח. שרת יישומים JBoss של רד האט יוצר את הבסיס עבור JBoss Enterprise Application Platform 6, המהדורה המרכזית הבאה של פלטפורמת היישומים, המתוכננת לשחרור בתחילת 2012.
שרתי יישומים JBoss הנם בעלי הסמכת Java EE, ומאפשרים ארכיטקטורה מוכנה-לענן עם דרישות שטח קטנות ומודל container דינמי לתמיכה טובה יותר בעיבוד מרובה-ליבות ו- multi-tenancy.
 
אסף ויצמן מציין כי השילוב של OpenShift עם שרת יישומים JBoss מאפשר עתה ל- Java EE ביתר קלות גידול, ניהול וניטור בענן. ע"י אספקת JBoss ב- OpenShift יכולים מפתחים ליהנות מיתרונות Java EE6, שהנה אחת ההתפתחויות הגדולות ביותר בג'אווה זה למעלה מעשור.
 
 Java EE6 כוללת Content and Dependency Injcetion (CDI) – מסגרת תכנות מודרנית מבוססת סטנדרטים, המקלה על מפתחים לבנות יישומים דינמיים ומטפלת בנושאים אותם זנחו מספר מסגרות קנייניות.
CDI מספקת מערך מוצק יותר של יכולות, תוך אספקת גמישות אופטימלית לתוכניתנים.
בנוסף, כתקן פתוח, יותר יצרנים תומכים ותורמים למפרט, ומאפשרים למפתחים בחירה של גישות תכנות בלי נעילה ליצרן ספציפי.
 
"OpenShift מספקת היום בידול בתעשייה, כראשונה שהמביאה יישומי Java EE6 אל הענן", אומר אסף ויצמן. "בכך פתרה רד האט בעיות שהטרידו רבים, עם מומחיותה באספקת תמיכה במערך המלאה. עם שילוב מומחיותנו הטכנולוגית, מה- hypervisor דרך מערכת ההפעלה והתווכה (middleware) עד הענן, הטכנולוגיה שלנו הנה אינטגרטיבית על מנת לאפשר פיתוח קל יותר של יישומים עם Java EE ב- PaaS ללא תשלום. זוהי יעילות ייחודית של רד האט היום דרך OpenShift".
 
כדי לגשת אל OpenShift, בקרו ב: https://openshift.redhat.com
להורדת שרתי יישומים JBoss, כולל JBoss application Server7, בקרו ב: www.jboss.com
למידע נוסף על רד האט, בקרו ב: www.redhat.com
 
 

דילוג לתוכן