ראדא צופה גידול משמעותי במכירות של מכ"מים טקטיים למערכות הגנה אקטיביות

חברת ראדא תעשיות אלקטרוניקה (נאסד"ק: RADA) הודיעה היום כי היא צופה גידול משמעותי במכירות של מכ"מים טקטיים למערכות הגנה אקטיביות. ראדא רואה בשוק מערכות ההגנה האקטיביות (APS) יעד עיקרי למכירות עתידיות של מערכת מכ"מ ה-CHR (Compact Hemispheric Radar) שלה.

מערכות הגנה אקטיביות מותקנות על רכבים משוריינים ומספקות הגנה כנגד רקטות נגד טנקים כגון RPG, טילי נ"ט מונחים ופגזי טנקים. מערכות ההגנה האקטיביות מתבססות על מערכות מכ"מ לגילוי ועקיבה אחר האיומים, כדי שיוכלו ליירטם לפני שהם פוגעים ברכב. שוק המטרה של מערכות אקטיביות במערב מוערך בעשרות אלפי כלים קרביים, המשקפים פוטנציאל שוק של מיליארדי דולרים למערכות מכ"מ טקטיות בעלות יכולות כאלו.

פלטפורמת מכ"מ ה- CHR של ראדא, שפותחה במטרה לתת מענה לצרכי שוק מערכות ההגנה האקטיביות, הינה מערכת טכנולוגית מתקדמת מבוססת תוכנה הפועלת בתחום S ובשיטת Pulse-Doppler , ובעלת אנטנת סריקה אלקטרונית אקטיבית. למערכת המכ"מ יכולות סריקה מתוחכמות ועיבוד אותות מתקדם; ה- CHR הינו פלטפורמת מכ"מ רב-משימתית, , ומציגה יחס חסר תקדים בין ביצועים לעלות. זוהי מערכת קומפקטית וניידת, בעלת יכולות איתור ירי עויין על כלים קרביים, ומספקת נתוני הכוונה קריטיים למערכות הגנה אקטיביות.

מערכות ה-CHR משולבות במשפחת מערכות ההגנה האקטיביות של תע"ש "חץ דורבן" ועברו בהצלחה מאות ניסויי ירי חי. לאחרונה סיפקה ראדא מערכות CHR לחברת Artis, אשר מיועדות לשילוב וניסוי במערכות ההגנה האקטיביות שלה Iron Curtain.

דב סלע, מנכ"ל ראדא, אמר: "פיתחנו את מערכת ה-CHR על מנת לעמוד בדרישות הגבוהות ביותר של מערכות ההגנה האקטיביות. שוק מערכות ההגנה האקטיביות העולמי מתחיל לצבור מומנטום, ואנו מאמינים שכתוצאה מכך יווצרו הזדמנויות עסקיות משמעותיות עבור ראדא בעתיד הקרוב".

"במהלך העשור החולף, ישראל היתה המדינה המערבית היחידה ששילבה מערכות הגנה אקטיבית בטנקי המערכה שלה. יחד עם זאת, שוק המערכות האקטיביות העולמי מראה לאחרונה סימני התעוררות. לפני מספר ימים הודיעה BAE Systems על חוזה עם הצבא ההולנדי, לבחינה ואימות יכולות מערכת ההגנה האקטיבית חץ-דורבן, בה אנו נוטלים חלק, על נגמ"שי ה- CV90 – מה שהופך אותם לכלי המערכה הראשונים מברית נאט"ו המקבלים מערכת הגנה אקטיבית. בנוסף, פרסומים שהופיעו לאחרונה בתקשורת האמריקאית הצביעו על כוונת הצבא האמריקאי להתחיל במהלך של ניסויים ובדיקות של מערכות הגנה אקטיביות לטנקי המערכה ולכלים המשוריינים שלו. אנו נלהבים מהפוטנציאל העסקי וצופים צמיחה חזקה במכירות המכ"מים הטקטיים שלנו למערכות הגנה אקטיביות בשנים הקרובות".

דילוג לתוכן