קרן OurCrowd מצטרפת להפעלת חממה טכנולוגית בירושלים במסגרת תכנית החממות הטכנולוגיות של רשות החדשנות

הקרן מצטרפת לחברות מוטורולה (Motorola), רליאנס (Reliance Industries) ולחברת יישום של האוניברסיטה העברית, ותופסת את מקומה של קרן JVP בהפעלת חממה טכנולוגית בירושלים במסגרת תכנית החממות הטכנולוגיות של רשות החדשנות.
הקבוצה שזכתה, בהליך תחרותי במחוז ירושלים במסגרת תכנית החממות הטכנולוגיות של זירת הזנק ברשות החדשנות קיבלה אישור להחלפת אחד מבעלי מניות בחממה באחר. שינוי בהצעה שזכתה בהליך תחרותי דורש אישור של וועדת הזנק של רשות החדשנות. הוועדה דנה ואישרה את הבקשה כאמור.
אניה אלדן, מנהלת זירת הזנק וסמנכ"לית רשות החדשנות: "קרן מימון ההמונים OurCrowd, הפועלת כחמש שנים, השקיעה מאות מיליוני דולרים בחברות הזנק ומביאה עמה ערך מוסף גבוה ויכולות משלימות ליכולות של מוטורולה, רליאנס ויישום. החממה תמשיך להשקיע בתחומים של טכנולוגיית אחסון, ראייה ממוחשבת, פינטק ו- Big Data".
במסגרת תכנית החממות, פועלות 19 חממות להן זיכיון של 8 שנים במהלכן הן זכאיות לקלוט חברות הזנק בתמיכת רשות החדשנות. במסגרת התכנית חברות מקבלות מענק של עד 3 מיליון ₪ לתקופה של עד שנתיים (בהתאם לסוג הפרויקט והמיקום הגיאוגרפי) המהווה 85% מהתקציב המאושר של המיזם, ובמקביל מקבלות מזכייני החממות מערך סיוע מקיף הכולל הנחיה טכנולוגית ועסקית, תשתיות מתאימות ומיקום פיזי, נגישות לשותפים, לקוחות ומשקיעים בארץ ובעולם.
לאחרונה הרחיבה רשות החדשנות את תמיכתה בחברות הפועלות בחממות, וניתנת אפשרות לכל חברה שנה שלישית בחממה במענק נוסף של עד 1 מיליון ₪ (בהתאם לסוג הפרויקט והמיקום הגיאוגרפי).

דילוג לתוכן