קרן מיראז' והמכללה למינהל יעניקו מלגות בסך 25 אלף דולרים לסטודנטים יזמים

המסלול האקדמי המכללה למינהל וקרן מיראז' יזניקו סטארטאפים של סטודנטים ישראלים לשוק האמריקאי
הסטארטאפים הנבחרים ישתתפו בתוכנית היוקרתית של קרן מיראז' – Innovation Bridge Program- המלווה ומבססת את סטארטאפים מישראל בשוק האמריקאי

קרן מיראז' (Merage) האמריקאית חברה למרכז לחדשנות במסלול האקדמי המכללה למינהל, במטרה לפתוח את השוק האמריקאי ליזמים צעירים מהאקדמיה הישראלית.
לאחר שנרתמה לפתרון בעיית התעסוקה לגילאי 45 פלוס, והנביטה מיזמים מבטיחים של בני 45 פלוס, פונה כעת קרן מיראז' לאוכלוסיית הסטודנטים בישראל. במסגרת שיתוף הפעולה עם המרכז לחדשנות במכללה למינהל, בראשותה של פרופ' כרמלה יעקובי וולק, פורסם קול קורא לסטודנטים יזמים ממוסדות אקדמיים ישראליים, להגשת מועמדות לתחרות מיזמים.
עשרת המיזמים הנבחרים, ישולבו בתוכנית ההזנקה של קרן מיראז' לסטארטאפים, הכוללת סדנאות וליווי מנטורים מחברות וארגונים מובילים במשק הישראלי. בתום התהליך תיערך תחרות שבה יזכו שלושה מיזמים למלגה מלאה לסמינר היוקרתי של קרן מיראז – Innovation Bridge Program- המלווה ומבססת את פעילות סטארטאפים בשוק הטכנולוגיה האמריקאי. במסגרת התוכנית המשתתפים יעברו הכשרות נרחבות בניהול משא ומתן, יזמות, ניהול עסקי, שיווק ומיתוג, נטוורקינג ועוד, המועברים על ידי מרצים מובילים בארה"ב, הכל כדי להכינם לפעילות בשוק האמריקאי. סך הכל עלות כל מילגה – 25 אלף דולר
בנוסף, המיזם הזוכה במקום הראשון, יקבל בנוסף מענק של עשרת אלפים דולרים, לבנייה וביסוס של תוכנית עסקית.
השופטים בתחרות נבחרו בקפידה, והפאנל הסופי מורכב מ: אורי ויינברגר, מנכ"ל חממת The Time מקבוצת מקאן העולמית; אסתר ברק לנדס, מנכ"לית חממת הטכנולוגיה מקבוצת נילסן העולמית; אילנית קבסה, מנהלת יחידת החדשנות בקבוצת אסם-נסטלה, עו"ד נועם שפלטר אשר מנהל את פעילות קרן מיראז בישראל ופיונה דרמון, מנכ"לית ושותפה בקרן ההון סיכון JVP.
פרופ' כרמלה יעקובי וולק, סגנית נשיא לחדשנות במכללה למינהל: האקדמיה הישראלית נמצאת בתהליך שינוי, הכולל הבנה שיש לשים דגש על מיומנויות חיים כגון עבודה בצוות וחשיבה יצירתית, על חשבון ידע תיאורטי. לכן חברנו לקרן מיראז' על מנת לקדם את תחום יזמות הסטודנטים בישראל, ליצור אקו-סיסטם חדשני המחבר בין תעשיה ואקדמיה, ולאפשר להם מסלול המראה לשווקים הגלובליים ולשוק האמריקאי בפרט.

מנהל קרן מיראז', ישי אייזיק, מספר כי התחרות באה לעולם לאחר שפול מיראז' והוא עצמו הכירו יזמים צעירים הנתקלים באתגר המימון הראשוני, בשל חוסר בניסיון או "קשרים" במקומות הנכונים. "זו בעיה בכל העולם, אבל בישראל היא בולטת במיוחד", אומר אייזיק ומוסיף "אנחנו מפסידים אנשים טובים ומוכשרים, רק כי הם חסרי ניסיון ולא מכירים את ה"אנשים הנכונים".

סטודנטים המעוניינים להגיש מועמדות לתחרות מוזמנים לעשות זאת באמצעות הלינק הבא: https://www.colman.ac.il/en/ICS_Competition

אודות המרכז לחדשנות במסלול האקדמי המכללה למינהל
מרכז חדשנות לפתרון בעיות מורכבות (ICS) של המסלול האקדמי המכללה למנהל, נוסד על ידי סגנית הנשיא לחדשנות, פרופ' כרמלה יעקובי וולק, ועוסק במתן פתרונות חדשניים ורב ממדיים לאתגרים מורכבים, מקומיים וגלובליים. המרכז עושה שימוש בגישות מחקר, פיתוח והוראה רב-תחומיות, במתודולוגיות חדשניות, בפיתוח מיומנויות יזמות, ובשיתופי פעולה עם התעשייה, הממשלה, הסקטור השלישי ומוסדות אקדמיים שונים בארץ ובחו"ל.

אודות קרן מיראז
קרן מיראז' נוסדה על ידי פול מיראז' ורעייתו לילי, אשר עשו את הונם בעסקי המזון המוכן בארה"ב. הפעילות המרכזית של מיראז' כוללת הכשרת יזמים ישראלים בתוכנית אינטנסיבית בארה"ב, במהלכה הם עוברים הכשרות של בכירי המרצים באקדמיה האמריקאית, ונפגשים עם מנהלים ויזמים רמי דרג מארה"ב. כך, מאמין פול מיראז', עוברים המנהלים והיזמים הישראלים הכשרה שתקל עליהם בחדירה לשווקים בארה"ב מה שיאפשר צמיחה וחיזוק של החברות הישראליות, ויגדיל את מספר המשרות האיכותיות בישראל. הקרן מעניקה את תוכנית ההכשרה למנהלים ויזמים ישראלים חינם.

דילוג לתוכן