קרן ההשקעות של מיקרוסופט תחלק 4 מיליון דולר לנשים יזמיות

קרן ההון סיכון של מיקרוסופט העולמית, M12, בשיתוף עם EQT וונצרס וSVB ישקיעו בסטארטאפים שהוקמו על ידי נשים מובילות

 

M12, קרן ההון-סיכון של מיקרוסופט בשיתוף עם EQT Ventures וקבוצת SVB Silicon Valley Bank   יעניקו 4 מיליון דולר ליזמיות וסטארטאפיסטיות; על פי מחקרים, 2.2% בלבד מסך ההשקעות ב-2017 היו בחברות סאטרטאפ המונהגות על-ידי נשים למרות שהשקעה בחברות שהוקמו על-ידי נשים, מעניקה תשואה גבוהה באופן משמעותי מהממוצע בשוק

 

M12, קרן ההשקעות של מיקרוסופט בשיתוף עם קבוצת Silicon Valley Bank SVB  ו- EQT Ventures  מודיעה היום על תחרות סטארטאפים בהקף של 4 מיליון דולר המתמקדת בקידום יזמות נשית. החברות יעניקו 4 מיליון דולר במימון, גישה למשאבים טכנולוגיים ומנטורינג ל-2 חברות סטארט-אפ מובילות בתחום הפתרונות הארגוניים, שבראשן עומדות נשים פורצות דרך.

 

יזמיות נשים מקבלות אחוז נמוך מהשקעות ההון סיכון ברחבי העולם – ב-2017, רק 2.2% מכלל ההשקעות בחברות סטארטאפ הושקעו בחברות שהקימו נשים. עם זאת מחקרים מראים כי השקעה בחברות שהוקמו על-ידי נשים, מעניקה תשואה גבוהה באופן משמעותי מהממוצע בשוק. באמצעות התחרות, M12 ושותפותיה מבקשות לא רק להגדיל את הגיוון בפורטפוליו ההשקעות שלהן, אלא גם להעלות את המודעות לפער המימון הקיים, וליתרונות הטמונים בהפצה שוויונית של ההון.

 

ההרשמה לתחרות נפתחת היום, ה-26 ביולי, ותיסגר ב-30 בספטמבר 2018. התחרות תתקיים בשלושה אזורים: ישראל, אירופה וצפון אמריקה. חברות יוכלו לגשת לתחרות אם יש אישה אחת לפחות בין המייסדות ואם הן גייסו סכום שלא עולה על 4 מיליון דולר במימון עצמי משולב ו/או בהלוואות בעת יום ההרשמה לתחרות. הפוקוס של החברות הניגשות לתחרות צריך להיות על מוצרים, שירותים או פלטפורמות שפותרות צורך העסקי. את פעילות הקרן ב-EMEA מוביל מנכ"ל M12  בישראל ובאירופה, מוני חסיד.

 

10 הפיינליסטיות יעשו פיטצ'ינג באופן אישי על מנת לזכות ב-2 מיליון דולר בהשקעה, בגישה לטכנולוגיות ולמנטורינג. בין מטרות התחרות – לסייע בחשיפת הסטארטאפים בפני כלל קהילת קרנות ההון סיכון. לינק לפרטים בנושא התחרות- M12’s application page.

 

פגי ג'ונסון, סגנית נשיא מיקרוסופט לפיתוח עסקי: "M12 הוקמה על מנת להשקיע באנשים חדשניים וברעיונות שלהם. תחרות היזמיות אותה אנו משיקים היום, מהווה חלק והרחבה של התפיסה הזאת. עצם התחרות היא הזדמנות להזכיר לקהילת ההון סיכון כי ההשקעה בנשים טובה לא רק כערך, אלא צעד עסקי טוב".

 

M12, קרן ההון-סיכון של מיקרוסופט העולמית (לשעבר Ventures Microsoft), משקיעה בחברות תוכנה ארגוניות בשלבי מימון A-C. כחלק מהערך המוסף ש-M12  מעניקה לחברות  בהן היא משקיעה, הקרן מציעה גישה ייחודית למשאבי Go-to-market אסטרטגיים ברחבי העולם. למידע נוסף: https://m12.vc

לינקים שיהיו זמינים החל מהשעה 1600 היום-

לינק לבלוג שכתבה פגי ג'ונסון, סגנית נשיא מיקרוסופט לפיתוח עסקי – Official Microsoft Blog

לינק להודעה המלאה באנגלית-press release

אתר התחרות-competition

דילוג לתוכן