מימין לשמאל: אהרון אהרון מנכל רשות החדשנות, מאיר יוקלס שותף בקרן ICV, רמונה סמסון, סגנית בכירה בנציבות האירופית, פייר לואיג׳י גילברט, יו״ר קרן ההשקעות של האיחוד האירופי, השגריר עמנואל ג׳יופרט, שגריר האיחוד האירופי בישראל.

קרן ההשקעות של האיחוד האירופי מכריזה על השקעה ראשונה בישראל

ההשקעה של 20 מיליון דולר בקרן ICV III שמגייסת 75 מיליון דולר להשקעה בחברות בשלבים מוקדמים הינה תוצאה ישירה של השתתפות ישראל בתוכנית המסגרת האירופית Horizon 2020

 

האיחוד האירופי מכריז על ההשקעה הראשונה אי פעם בהיי טק הישראלי דרך קרן ההשקעות של האיחוד, ה – EIF (The European Invesment Fund) ההשקעה מגיעה כחלק ממימוש תכנית ה InnovFin ותוכנית המסגרת של האיחוד האירופי Horizon 2020 .ישראל שותפה בתוכנית המסגרת האירופית על ידי השקעה בסך כולל של 1.1 מיליארד יורו המבוצעת על ידי רשות החדשנות באמצעות המינהלת הישראלית למו"פ האירופי   ISERD

ההשקעה בסך 20 מיליון דולר, תהיה השקעת העוגן בקרן ICV III שכבר החלה בבחינת השקעות חדשות.

 

קרן ICV III תשקיע בחברות סיד ובחברות מתחילות שתחום עיסוקן נע סביב עולמות התכנה, החומרה, התשתיות והחדשנות ותכליתן העצמת יעילות ועמידות של משאבים מסוגים שונים.  החברות אשר תיבחרנה יעסקו בקידום טכנולוגיות ומודלים עסקיים על מנת לגרום למודרניזציה של תעשיות שונות ובעיקר אלה אשר מאמצות טכנולוגיות לקיימות וחדשנות.

 

ICV היא קרן אשר משקיעה בחברות בשלבים מוקדמים ובשלבי סיד כבר מ 2006 וביחד עם תמיכת Horizon 2020, תכנית המחקר והחדשנות של האיחוד (2014-2020), גלגולה השלישי של ICV, הלוא היא ICV III תגייס 75 מ' דולר אשר מתוכם 20 מ' דולר מוענקים ע"י האיחוד.  עד היום, ICV השקיעה סך של מעל ל 150 מיליון דולר ביותר מ 25 חברות בשני גלגוליה הקודמים של הקרן. קרנות ICV מגובות על ידי משקיעים מוסדיים מובילים, תאגידים רב לאומיים ומשרדים באירופה, ארה"ב וישראל. ההשקעה הנוכחית תביא את ICV  להשקעה כוללת של מעל ל – 200 מיליון דולר.

השתתפות ישראל בתוכנית המסגרת האירופית למו"פ – Horizon 2020 (2014 – 2020) מבוצעת על ידי רשות החדשנות באמצעות המינהלת הישראלית למו"פ האירופי  ISERD. במרוצת שנים אלו ישראל תשקיע סך של 1.1 מיליארד יורו בפרוייקטי מו"פ תעשייתי. אחד מהיתרונות החשובים של השתתפות ישראל בתוכנית זו היא כניסתם ומעורבותם של מוסדות פיננסים אירופים בישראל, מעורבות הכוללת השקעות בקרנות הון סיכון ושימוש בכלים פיננסיים למימוש חזון החדשנות כגון מתן ערבויות לבנקים  מקומיים אשר יעניקו לחברות ישראליות את האפשרות להתפתח ולגדול.

כבר בביקורה הנוכחי, מתכוונת המשלחת לקיים מפגש עם כמה חברות פוטנציאליות שמתאימות לפורטפוליו הנדרש.

 

קרן ההשקעות האירופית (EIF) היא כאמור, חלק מקבוצת הבנק האירופי להשקעות. משימתה המרכזית היא לתמוך בעסקים הקטנים והבינוניים באירופה (SME) על ידי סיוע במימון. EIF מעצבת ומפתחת קרנות הון סיכון וגידול, ערבויות ועוד, אשר ממוקדים במיוחד לפלחי שוק אלה. EIF מטפחת את מטרות האיחוד האירופי לתמיכה בחדשנות, מחקר ופיתוח, יזמות, צמיחה ותעסוקה ברחבי מקומות רבים בעולם.

דילוג לתוכן