קרן הגידור Adar Capital מצפה שוונצואלה תמשיך לפרוע את חובותיה ב-2017

ז'נבה, 7 בדצמבר 2016, (BUSINESS WIRE):
לפי התחזית הפיננסית האחרונה לגבי ונצואלה שפרסמה היום קרן הגידור Adar Capital Partners, המדינה הזאת תמשיך לפרוע את חובותיה כרגיל כפי שהיא עושה מאז 2014, ותפרע הון של 32.4 מיליארד דולר. במקרה שלא תהיה לוונצואלה גישה לשווקים הבינ"ל ב-2017, היא תצטרך לפרוע רק 6.6 מיליארד דולר, בהחלט סכום גדול, אבל לא כל כך גדול בהתחשב בגודל ובפוטנציאל של ונצואלה.
לדברי דייגו מרינברג, מנהל תיקים ב-Adar Capital, "מאז תחילת המחצית השנייה של 2014, כשמחיר הנפט החל לצלול מיותר מ-$100 לחבית WTI למחיר המינימום של $26 במרץ השנה וההתאוששות לרמתו הנוכחית של $45-50, השווקים קבעו את המחירים על סמך ציפייה שוונצואלה וחברת הנפט הראשית שלה יפסיקו לפרוע חובות, אבל הם טעו".
בדוח של Adar Capital נטען שבמשך שנתיים המשקיעים ניכו אג"ח שהנפיקו הרפובליקה של ונצואלה ו- Petróleos de Venezuela, S.A.ביותר מ-30% לשנה על אג"ח שחלות ב-2022 או מוקדם יותר, עם שיעורי ריבית של 20% או יותר על שאר האג"ח. כמדינה שתלויה בסחר בינ"ל ושבה המדינה היא היצואנית והיבואנית המובילה של סחורות, Adar Capital לא מצפה שהיא תפסיק לפרוע חובות, בגלל ההשפעה הנוראה שתהיה לכך בתוך המדינה.
לדעת מרינברג, "בנסיבות הכי שליליות שאפשר להעלות על הדעת, הנשיא מדורו הפגין גישה לגמרי אחראית ומעשית, וביצע כל תשלום של קרן וגם של ריבית כשהגיע המועד שלו, והפחית את החוב החיצוני של המדינה".

דילוג לתוכן