קמפיין קיקסטארטר יממן פיתוח אפליקציה לסיוע לשחקנים במשחקי פוטבול פנטזיה – המבוססת על ווטסון של יבמ

חברת Edge Up Sports מקנזס, ארה"ב, משיקה קמפיין Kickstarter, בהיקף 35,000 דולר, לפיתוח אפליקציה ייחודית המבוססת על מערכת המחשוב הקוגניטיבית ווטסון של יבמ, המיועדת לסייע לבעלי "קבוצות פוטבול וירטואליות", fantasy football. משתתפי קמפיין המימון ייהנו מגישה מוקדמת לאפליקציה, וימלאו תפקיד בעיצוב הסופי של המוצר.

עולם משחקי הפנטזיה מאפשר להרכיב קבוצות על בסיס נתוני השחקנים הפועלים בתחום, ועל פי כללי המשחק במסגרתם מתנהל עולם הפוטבול האמריקאי בליגת ה- NFL. דירוג הקבוצות הווירטואליות מתבסס על ביצועי השחקנים המרכיבים כל קבוצה, במסגרת הקבוצות האמיתיות שלהם: שחקנים מצליחים המשתתפים במשחק זה, מקדישים מדי שבוע מספר שעות משחק, על מנת לבנות את הקבוצות שלהם. אלא, ששפע המידע הסטטיסטי הזמין ממקורות שונים, מקשה על השחקנים לשמור על רמת עדכון בחדשות האחרונות.

יותר מ- 33 מיליון שחקנים המשתתפים במשחקים ווירטואליים אלה, סורקים נתונים סטטיסטיים, דיווחים אודות פציעות וביצועי שחקנים בכל משחק בעולם האמיתי, לאורך כמעט שישה חודשים בהם מתנהלת עונת הפוטבול בארה"ב. Edge Up Sports מקווה עתה להגדיל עוד יותר את מספר מנהלי הקבוצות הווירטואליות, בעזרת היכולות הקוגניטיביות של ווטסון, המשרתות כבר מספר צומח במהירות של גופים בעולם העסקים, הטיפול הרפואי והשירותים הציבוריים. הניתוח הקוגניטיבי הממוחשב של מכלול המידע הזמין בעולם הפוטבול יצמצם את הזמן הנדרש לניהול "קבוצות הפנטזיה" וישפר את הסיכויים התחרותיים של קבוצות המנוהלות בעזרת כלים האלה.

Edge Up מציעה כלים אנליטיים המאפשרים למשתמשים באתרי פוטבול דימיוני דוגמת אלה הפועלים על יאהוו! ו- CBS ליהנות מזמינות גבוהה יותר של מידע, סטטיסטיקות, ציוצים של שחקנים בטוויטר, ומגוון מאמרים של פרשנים. שילוב ממשקי התכנות, המוצעים במסגרת ענן הפיתוח של ווטסון, יאפשר לאפליקציה לגשת לכמויות נתונים גדולות מאי-פעם, על מנת להציג המלצות המבוססות על נתונים אלה.

האפליקציה של Edge Up שתשלב את היכולות הקוגניטיביות של ווטסון, תציע תובנות לגבי מצבם הפיזי והמנטאלי של שחקני ה- NFL, על בסיס פעילותם ברשתות חברתיות. במקביל, יוכנסו למשוואה נתונים דוגמת תפקוד השחקנים בתנאי מזג אוויר שונים, היסטוריה של פציעות, חוות דעת של פרשנים, וידיעות המופיעות באתרי חדשות.

יבמ פועלת בתחום הניתוח האנליטי במגוון ענפי ספורט, זה למעלה מעשרים שנה. יישומים אותם פיתחה, משרתים מאמנים ושחקנים ומספקים מידע נוסף לאוהדים – החל ממעקב אחר משחקים ותוצאות בזמן אמת, דרך ניתוח סטטיסטי של ביצועי שחקנים, ועד ניתוח ציוצים של הספורטאים בטוויטר, המאפשר לעקוב אחר מצב רוחם ותחושותיהם.

המהלך אותו ביצעה יבמ, עם פתיחת הגישה ליכולות הייחודיות של ווטסון במסגרת שירותי הענן שלה, נועדה להרחיב את סביבת השותפים העסקיים המפתחים פתרונות מבוססי מחשוב קוגניטיבי, על מנת להתמודד טוב יותר עם מגוון רחב של אתגרים – החל מטיפול בסרטן, דרך ניתוח אנליטי של תהליכים עסקיים וכלכליים, ועד לעולם המשחקים והבידור: ווטסון מציע יכולות ייחודיות, אותן קל עתה מאי-פעם לרתום לכל פיתוח חדש.

דילוג לתוכן