קיידנס, ARM ו-Xilinx השיקו פלטפורמת פיתוח חדשה לענן עד תשתיות קצה

החברות קיידנס, ARM ו-Xilinx השיקו פלטפורמת פיתוח חדשה, מוכחת בסיליקון, מבוססת טכנולוגיית התהליך FinFET ב-7 ננומטר מבית TSMC. זאת, עבור הדור הבא של תשתיות ענן-לקצה, על בסיס פלטפורמת -ArmÒ Neoverse™ N1. הפלטפורמה לפיתוח מערכות Neoverse N1 (SDP) היא גם הפלטפורמה הראשונה בתעשייה לפיתוח תשתיות ב-7 ננומטר שמאפשרת האצת מחשוב א-סימטרית באמצעות ארכיטקטורת הקישוריות CCIX הזמינה עבור מפתחי תוכנה וחומרה. המפתחים יוכלו ליהנות מהפלטפורמה לצורך בניית אבות טיפוס של חומרה, פיתוח תוכנה, אימות מערכות, כוונון ויצירת פרופיל  ביצועים.

 

ה-SDP כוללת מערכת על-גבי שבב (SoC) המבוססת על Neoverse N1 עם תדר עבודה של עד שלושה גיגה-הרץ, מטמונים בגודל מלא וכמויות נדיבות של זיכרון רחב פס עם -IP מערכת המעודכן והאופטימלי ביותר. החוסן של SDP אידיאלית לפיתוח, ניפוי שגיאות, מיטוב ביצועים וניתוח עומסי עבודה על מגוון רחב של יישומים, לרבות כאלו המיועדים ללמידת מכונה (ML), בינה מלאכותית (AI) וניתוח נתונים.

 

פלטפורמת Neoverse N1 פותחה בשיתוף פעולה של ARM, קיידנס ו-Xilinx על טכנולוגיית תהליך של TSMC, והיא כוללת IP של קיידנס עבור CCIX, PCI Express® (PCIe®) Gen 4 ו- DDR4 PHY IP. הפלטפורמה יושמה ואומתה בעזרת  כלים בהליך מלא של קיידנס עבור TSMC 7nm והיא למעשה הראשונה בתעשייה לייצור 7nm בהיקפים גבוהים. הפלטפורמה מספקת חיבוריות ל-Xilinx Virtex UltraScale+ FPGAs, על-גבי פרוטוקול הקישוריות הלכיד משבב לשבב של ה- CCIXבאמצעות כרטיס האצה Alveo U280 CCIX מבית Xilinx.

 

עבור לקוחות עם עומסי מחשוב גבוהים במיוחד, מציע ה-CCIX שיפור משמעותי ביכולת האצת השימוש, כמו גם שיפור מהותי בנצילות ובביצועים של מרכז הנתונים. שימושיות משופרת זו מנמיכה את החסם לכניסה למערכות קיימות של תשתיות שרת ומשפרת את עלות הבעלות הכוללת של מערכות האצה.

 

אנירוד דווגאן, נשיא קיידנס ציין כי "במסגרת שיתוף הפעולה שלנו עם ARM, TSMC ו-Xilinx אנחנו פועלים לקידום הדור הבא של תשתיות מענן לקצה. תרומת הליך כלי ה-EDA והליך ה-IP לפיתוח פלטפורמת  Neoverse N1יאפשרו ללקוחות להשתמש בהליכי האימות והיישום המלאות של קיידנס, בתשתיות-,IP ובערכת אימוץ מהירה (RAK – rapid adoption kit ) כדי לפתח כבר היום את ההתקנים שלהם עבור למידת מכונה, הדור החמישי, אנליטיקה ותחומים מתפתחים אחרים שיאפשרו להם להצטיין בשווקים שבהם הם פועלים."

דילוג לתוכן