קיידנס משיקה את הדור החמישי של מעבדי Tensilica® HiFi DSP לעיבוד קול ואודיו מבוססי AI

חברת קיידנס (Cadence Design Systems) השיקה את Cadence® Tensilica® HiFi 5 DSP עבור יישומי קול ושמע. מדובר בליבת ה-IP הראשונה המיועדת לעיבוד עתיר ביצועים מרחוק , ולעיבוד זיהוי דיבור מבוסס בינה מלאכותית (AI). הדור החמישי של מעבדי ה-HiFi DSP מציע עיבוד שמע משופר פי שניים ושיפור של פי ארבעה בעיבוד רשתות נוירונים (NN) בהשוואה לדור הרביעי של HiFi DSP. בכך הופך מעבד ה- Tensilica® HiFi 5 DSP למתאים במיוחד עבור ממשקי משתמש מבוססי קול, בתחום מערכות המידע והבידור לרכב ויישומי הבית החכם.

בעקבות הפופולריות הגוברת של פלטפורמות הבית החכם, הופכים ממשקי המשתמש מבוססי קול לחשובים יותר עבור היצרניות של מוצרי צריכה חדשניים. אלגוריתמי DSP מתקדמים, מונעים רעש ומבודדים את קולם של הדוברים, כדי לשפר את  ההבנה. כל זה מצריך יכולות עיבוד גבוהות יותר ושיפור בנצילות האנרגיה. בנוסף, אלגוריתמי זיהוי דיבור מבוססי NN , מבצעים יותר משימות ברמה המקומית, במקום בענן, כדי להתמודד עם בעיות של השהיה, פרטיות וזמינות רשת.

העלייה הדרמטית בפופולריות של פלטפורמות בית חכם, המציעות חוויות אטרקטיביות של ממשק משתמש מבוסס קול, הולידה גל חדשה של חדשנות בתחום אלגוריתמי העיבוד למרחקים גדולים ובתחום של זיהוי דיבור מבוסס רשתות עצביות. ה-HiFi DSP מתמודד עם שתי הבעיות הללו של מחשוב עתיר ביצועים, עם שיפור יכולות ה-DSP בנקודה קבועה ובנקודה צפה ועם תמיכה מוטמעת בסוגי משתנים חדשים, תוך חיסכון בזיכרון ובהספק. ה-HiFi 5 DSP שומר על תאימות קוד עם קו מוצרי ה-HiFi DSP הקיימים, והמשמעות  לכך היא מגוון גדול של תוכנות שמע (אקו-סיסטם) הנגיש למשתמש.

"עיבוד AI ביחידת הקצה הוא בגדר המציאות כיום בשוק המכשירים הדיגיטליים הביתיים," מציין מייק דמלר, אנליסט בכיר בקבוצת Linley. "בגלל דרישות הצרכנים להשהיה נמוכה, דרישה לפרטיות ויותר אינטראקציות של ממשק משתמש המבוסס על קול טבעי, עומס עבודת העיבוד המוטלת על ההתקן גדל במהירות. ה-HiFi 5 DSP מציע את הביצועים הדרושים כדי להתמודד עם עיבוד בממשק הלקוח, הכולל משימות של ביטול הד והפחתת רעשים. מנוע רשת הנוירונים החדש עם 32-MAC ל-cycle, עם תמיכה מוטמעת עבור גדלים קטנים של משקולות , מציע פתרון יעיל להרצת אלגוריתמים מורכבים של זיהוי דיבור."

דילוג לתוכן