קיידנס מכריזה על פתרון LPDDR5 IP מלא ומוכח בסיליקון

חברת התוכנה קיידנס (Cadence Design Systems) הכריזה על זמינותו של פתרון מלא ומוכח בסיליקון עבור LPDDR5/4/4X בטכנולוגית שבע ננומטר (N7) של TSMC.

סטנדרט ה-LPDDR5 החדש מאפשר רוחב פס מהיר עד פי 1.5 בהשוואה למהירות הגבוהה ביותר של LPDDR4 ושל LPDDR4X , עם צריכת הספק נמוכה, מה שהופך אותו למתאים במיוחד עבור יישומי מחשוב נייד, AI, IoT, כריית מטבעות קריפטוגרפים ויישומי רכב. פתרון ה-LPDDR5 IP כולל שכבה פיסית (PHY), בקר ו-IP אימות (VIP).

פיתרון ה  LPDDR5של קיידנס כמו גם פיתרון LPDDR4/4X מאפשרים גמישות מרבית בעולם של בביצועים מול עלויות. קיידנס מספקת פיתרון מלא הכולל גם את ה PHY וגם את הבקר ולכן סיבוכיות האינטגרציה של הפיתרון ללקוחות יורדת משמעותית. השימוש החוזר בידע מדורות קודמים כמו גם הוכחת הפיתרון בסיליקון מורידה את הסיכון ללקוחות החברה.

בקר ה-LPDDR5/4/4X של קיידנס מבוסס על הבקר מוביל התעשיה DENALI DDR. לקוחות נהנים מתמיכה בכל התכונות הפופולריות עבור ממשקי זיכרון דוגמת ממשקי Arm AMBA AXI ואמינות גבוהה עם קודי תיקון שגיאות In-Line Error Code Correction.

"יישומי מובייל ויישומי רכב מודרניים מצריכים גישת זיכרון מהירה כדי לעמוד בקצב המהיר של החדשנות בתעשייה," אומר פרנסיסקו סוקאל, מנהל מוצר בכיר בקבוצת הארכיטקטורה והטכנולוגיה של ARM. "ההכרזה על IP לתכנון של LPDDR5 עם תמיכה בפרוטוקולי AMBA מחזקת את שיתוף הפעולה השוטף שלנו עם קיידנס ומאפשרת לאקו-סיסטם לספק מעבדים מבוססי ARM מהדור הבא המתוכננים באופן ייחודי עבור יישומי לקוחות ויישומי רכב."

"ה LPDDR5 שלנו בטכנולוגיית N7 של TSMC הנו זמין ללקוחות ונבדק בסיליקון" אומר אמג'ד טורשי, סגן נשיא מו"פ של IP תכנון בקיידנס. הוא מוסיף : "האסטרטגיה של קיידנס להיות חלוצה עם פתרונות זיכרון מתקדמים ולצאת ראשונה לשוק עם סיליקון בדוק ממשיכה לבוא לידי ביטוי עם LPDDR4, LPDDR4X, DDR5 ו-GDDDR6. שיתוף הפעולה של קיידנס עם ספקיות ה-DRAM המובילות בשוק מאפשר תאימות בין SOCs של הלקוחות לבין התקני זיכרון הקיימים בשוק. בנוסף יוצאים הלקוחות נשכרים מפתרון של ספקית יחידה ומטכניקות תכנון מוכחות בסיליקון שזוכים למינוף המבוסס על דורות מרובים של תכנוני DDR/LPDDR, שביחד מאפשרים לצמצם את סיכוני התאימות ההדדית ולהאיץ את זמן האינטגרציה של השבבים."

דילוג לתוכן