קיידנס השיקה את פתרון תכנון וניתוח המערכות Clarity™ 3D

טכנולוגיה חדשנית ועיבוד מקבילי מבוזר יפתרו את האתגרים במהלך התכנון והניתוח של מבני תלת מימד שונים

 

קיידנס נכנסה לשוק הצומח במהירות של תכנון וניתוח מערכות עם ההכרזה על Cadence® Clarity™ 3D Solver המספק דיוק ברמת Gold Standard עם ביצועי סימולציה מהירים פי עשרה (10) ונפח בלתי מוגבל בהשוואה לטכנולוגיית field solver המסורתית.

ה- Clarity 3D Solverמנצל טכנולוגיה חדשנית של עיבוד מקבילי מבוזר כדי לפתור אתגרים אלקטרו-מגנטיים (EM) שצצים במהלך התכנון של מבני תלת ממד מורכבים, על שבבים, מארזים, לוחות מודפסים, מחברים וכבלים. הפתרון החדש והשימוש בטכנולוגיה החדשנית מביאים ניתוח תלת ממד אמיתי לכל מהנדס עם מחשב שולחני, מחשוב עתיר ביצועים (HPC) או משאבי מחשוב בענן. ה- Clarity 3D Solverקורא בקלות נתוני תכנון מכל שבב סטנדרטי, מארז IC, ופלטפורמת יישום PCB, ובמקביל גם מספק יתרונות של אינטגרציה ייחודית עבור צוותי תכנון שמשתמשים בפלטפורמות היישום Cadence Allegro® ו-Virtuoso®.

 

מבנים מורכבים במיוחד המצויים בחוצצים של סיליקון, בלוחות מעגלים מודפסים משולבים (rigid-flex) ובמארזי stacked-die IC , מצריכים מידול מדויק בתלת ממד, כדי להשיג מבנים ממוטבים ותאימות לאיתות במהירות גבוהה. איתות במהירות גבוהה, כמו בממשקי 112G SerDes מסתמך על תכנון מדויק במיוחד של קישורים פנימיים. כל שינוי קטן יכול להשפיע לרעה על קצב שגיאות הביטים, לכן המיטוב כרוך במחקר רחב היקף הכולל עשרות סימולציות מורכבות. כדי להתמודד עם עומס עבודה זה, field solvers מסורתיים חייבים לפעול על שרתים עתירי ביצועים יקרים ומסיביים. בנוסף, מגבלות המהירות והנפח של טכנולוגיית ה-field solvers המסורתית, דורשת מהמשתמשים לבצע הפשטה ו/או חציצה זהירה של המבנה למקטעים קטנים יותר כדי להתאים למגבלות המחשוב המקומי. גישת הפסבדו-תלת-ממד הזו יוצרת סיכון שהמודל הסופי שנוצר עלול להיות לא מדויק, בגלל האפקטים המלאכותיים הנובעים ממגבלות המודל השטחי.

 

 

 

 

 

 

טכנולוגיית העיבוד המקבילי המבוזר של  Clarity 3D Solverמטפלת באתגרי ה-EM המורכבים ביותר שצצים בעת תכנון מערכות עבור תקשורת הדור החמישי, מערכות רכב/ADAS ויישומי HPC ואינטרנט של החפצים. Clarity 3D Solver מסוגל לספק נפח כמעט בלתי מוגבל ומהירות גבוהה פי עשרה, שמאפשרים טיפול יעיל ומהיר במבנים הגדולים והמורכבים יותר הללו. ה- Clarity 3D Solver יוצר מודלים מדויקים ביותר של פרמטר S לשימוש בניתוח של SI (Signal Integrity), PI (Power integrity) ו-EMC (תאימות אלקטרומגנטית(, מה שמאפשר התאמה בין תוצאות הסימולציה לבין מדדי המעבדה.

 

ה- Clarity 3D Solver מותאם לביזור של משימות בין מספר מחשבים, וזאת בעלות נמוכה תוך שמירה על היעילות גם בהפעלה על שרת יקר ועצמתי יותר עם טרה-בייט של זיכרון. מדובר בגישה ייחודית, אדפטיבית ומבוזרת של בניית רשת חישובית, כמו גם בדרישות זיכרון קטנות יותר באופן משמעותי בהשוואה ל-field solvers תלת-ממד המסורתיים. כל זה מאפשר לפתרון החדש לנצל בצורה ממצה וכדאית כלכלית את הענן ואת המחשוב המבוזר באתר. היתרונות הללו הופכים את ה- Clarity 3D Solver לבחירה המתאימה ביותר של חברות המבקשות למטב את  תקציב המחשוב בענן.

דילוג לתוכן