קיבלתם הודעת "פקס למייל"? זהירות, זו עלולה להיות תוכנת כופר מסוכנת

תוכנת כופר חדשה המכונה CTB-Locker מגיעה לתיבות האימייל של הקורבנות במסווה של הודעת "פקס למייל", מצפינה קבצים במחשב ודורשת מאות דולרים עבור שחרורם.

 

חברת ESET, מפתחת האנטי וירוס NOD32, מזהירה את ציבור הגולשים בישראל מפני מתקפה חסרת תקדים של תוכנת כופר, המכונה CTB-Locker, ב 24 השעות האחרונות. לפי העדויות שהצטברו, תוכנת הכופר מגיעה ללקוחות בהודעת דואר אלקטרוני במסווה של שירות "פקס למייל".

התוכנה הזדונית מגיעה לקורבנות בתור קובץ מכווץ (Zip) המצורף להודעת הדואר האלקטרוני, פתיחת הקובץ המצורף מפעילה את הורדת תוכנת הכופר עצמה ברקע – ללא ידיעת המשתמש. לאחר ההדבקה קבצים מהמחשב המותקף מוצפנים ועל מנת להסיר את ההצפנה הקורבנות נדרשים לשלם כופר בסכום שנע בין 100 ל 300 דולר אמריקאי באמצעות המטבע הווירטואלי ביטקויין.

"אנחנו ממליצים בחום לגולשים להימנע מפתיחת הודעות דואר אלקטרוני ממקורות לא ידועים ובשום אופן לא לפתוח קבצים מצורפים להודעות כאלה" אומר אמיר כרמי, מנהל מחלקת התמיכה הטכנית של ESET בישראל. "בנוסף, תמיד מומלץ לוודא שמערכת ההפעלה המותקנת על המחשב מעודכנת וכן שקיימת תוכנת אנטי וירוס בתוקף". ממליץ כרמי.

תוכנות הכופר עברו "לידה מחדש" בשנים האחרונות וב 2014 הן פגעו במיליוני משתמשים פרטיים וחברות ואפילו כמה חברות ענק כמו Yahoo ו- AOL, ויצרו נזקים מצברים של מאות מיליוני דולרים.

 

דילוג לתוכן