קורס טכנאי מחשבים ורשתות לבעלי תסמונת אספרגר מועבר על ידי מכללות מדיאטק ג'ון ברייס ואקדמית גורדון

מכללת מדיאטק – ג'ון ברייס, זרוע ההדרכה של מטריקס בצפון והיחידה ללימודי המשך ופיתוח מקצועי באקדמית גורדון, המשלבת בין עובדיה אנשים עם צרכים מיוחדים, משתפות פעולה בהעברת קורס טכנאי מחשבים ורשתות, לתלמידים הלוקים בתסמונת אספרגר.

הקורס בן 315 שעות, המתפרס על פני 63 מפגשים שבועיים (כשנה וחצי) בני 5 שעות, מותאם באופן ייחודי לענות על הצרכים הלימודיים והמקצועיים של התלמידים, הנמצאים על הרצף האוטיסטי בתפקוד גבוה. במחזור הראשון של הקורס משתתפים 11 תלמידים בגילאים שבין 20-35 ועקב הצלחת הקורס, מתוכננים מחזורים נוספים בהמשך.

תלמידי הקורס, בעלי רקע טכני ומוטיבציה גבוהה, עברו ראיון אישי ומבחן קבלה. הם החלו את לימודיהם בחודש ינואר השנה ונהנים מקבוצת לימוד קטנה, באווירה מכילה ותומכת. המרצה ותנאי הלימוד מותאמים לתלמידים, תוך הקפדה על שיעורים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר ועם זאת על אווירה נטולת לחצים. בנוסף, אשת קשר מטעם המכללה מלווה את הקורס ודואגת לתיווך בין דרישות הקורס וההיבטים החברתיים.

יריב ענבר, מנכ"ל מכללת מדיאטק ג'ון ברייס: "כחלק מחברת מטריקס, המעודדת גיוון תעסוקתי, שמחנו להיענות לפניה שהגיעה אלינו מאקדמית גורדון ולבנות קורס מקצועי, המותאם לאנשים בעלי תסמונת אספרגר. השיעורים מועברים על ידי מרצה מוסמך מיקרוסופט המתאים לאוכלוסיה ונוצר חיבור יוצא דופן ומוצלח ביותר, בינו לבין התלמידים. לשמחתנו, לא נדרשנו להתפשר על הרמה המקצועית של הקורס, אלא להיפך – היא אפילו גבוהה מהצפוי וכל מי שהחל בקורס ממשיך בו.

ענבר מוסיף: "מספר מעסיקים הביעו עניין רב בקליטת בוגרי הקורס ואנו נסייע להם להשתלב בצורה חלקה בעבודה באמצעות סדנאות, ליווי אישי, סימולציות ותמיכה".

דילוג לתוכן