קולר שנותן פקודות לכלב, מנוע חיפוש לחיות אובדות, מאלף אוטומטי, רובוט לאיסוף קקי ותרגום נביחות לעברית –

Geekcon Pets 2016

ההאקתון הראשון המוקדש לפתרונות טכנולוגיים יצירתיים עבור
חיות המחמד (ובעליהן) הציג שלל פתרונות מעשיים ומעשיים פחות
ה-GeekCon Pets, מפגש האקתון, בן 36 שעות, ראשון מסוגו בישראל נערך בתל אביב בסוף השבוע. במהלכו הוצגו פתרונות וטכנולוגיות יצירתיים עבור בעלי חיים, עם דגש על חיות מחמד ובעליהן. את המפגש יזמה GeekCon, תנועת המייקרים הישראלית ולקחו בו חלק ממציאים, מפתחים, מעצבים, יזמים ומייקרים בני כל הגילים. הפרוייקט נערך בגוגל קמפוס בהובלת שמרית טל, שחר זריהן ואורי גורדון.

בין הפרוייקטים שהוצגו:

No go collar
מי לא נתקל בבעיה של כלב שמכרסם את הספה או את נעלי הבית? הצוות פיתח קולר לכלב שבו משולבות פקודות בקול הבעלים (למשל – "תחזור למקום"). ליד החפצים שרוצים לשמור עליהם מצמידים תגיות RFID זעירות. כשהכלב מתקרב לאובייקט שאסור לו להתקרב אליו הקולר משמיע לו פקודה בקול הבעלים… ההמצאה מאפשרת פיקוח על הכלב גם כשהבעלים מחוץ לבית. יש סרטון נלווה להמחשה.

Pet detective
מנוע חיפוש הכולל את כל המודעות של בעלי חיים שאבדו ונמצאו (אתרים, פורומים, בלוגים) – יעלה בהמשך כאתר אינטרנט.

Popbot
רובוט לאיסוף צרכיו של הכלב היודע לזהות את מיקום הקקי ואף לאסוף אותו. בגמר האיסוף הוא חוזר למפעיל. יש סרטון נלווה להמחשה.

The dog whisperer
חיישני תנועה המולבשים על כלב מזהים תנועה שלו ובתגובה, הקולר, בו מוקלטות פקודות בסיסיות, נותן פידבק לכלב. מכשיר קלאסי לאילוף אוטומטי של כלבים.

The dog authorization project
כרטיס nfc צמוד על קולר, מאשר או לא, כניסה לדלת. מאפשר לבעלי חיית המחמד להחליט מי נכנס בפתח מיוחד הביתה ומי לא. מונע כניסת בעלי חיים לא מאושרים.

Dogi talki
סנסור שיודע לקרוא מחשבה של כלב.

Pavlomatic
אילוף אוטומטי של כלבים באמצעות עיבוד תמונה. מערכת אוטומטית להמשך אילוף הכלב גם כשהבעלים יצא מהבית. המערכת (המצויידת במצלמה, חיישני תנועה וזיהוי פעולות) נותנת פקודות בקול הבעלים ומזהה כאשר הכלב מבצע אותן ואת מתגמלת אותו בחטיף טעים.

Hellen collar
קבוצת יזמים צעירים בני 14, המציאו רתמה לראש הכלב המודפסת חלקית בתלת מימד. 2 חיישני מרחק שמצפצפים ורוטטים כשמתקרבים לאובייקט. מיועד לכלבים קשישים עם בעיות ראייה כדי שיוכלו להתמצא במרחב.

Dog talk
קולר שמתרגם נביחות למילים: שרת פייתון, מזהה את הנביחות, יוכל להפוך בעתיד בעתיד להפוך לקולר המתרגם נביחות לעברית.

Lifedogger
המטרה היא תיעוד חוויות הכלבים. מצלמה וחיישני תנועה שמזהים רגעים מרגשים בחייו של הכלב. מדי 10 שניות מועלה תיעוד וידאו שמתעד הכלב עצמו באמצעות מצלמה המוצמדת לראשו ומשדר היישר לפייסבוק שלו (של הכלב) באמצעות מודם סלולארי.

׳משחק סיימון׳ אינטרקטיבי לקופים
פלטפורמה אינטראקטיבית, המעוצבת בהתאם ליכולתיהם הקוגניטיביות של קופים (האהבה לתזוזה) ומיועדת לקופים בגני חיות. הרעיון הוא לחיצה על חבל, כדי להפעיל את משחק המתגמל במזון.
חיות המחמד הן חלק בלתי נפרד מהסביבה בה אנו חיים. מעל 65% ממשקי הבית בארה״ב מגדלים בעלי חיים, בבריטניה 44%. בישראל, כך גילה סקר מכון ״מידע שיווקי״ שנערך בשנת 2013, כ-60% מהישראלים הבוגרים מחזיקים בביתם חיית מחמד (מעל 30% מגדלים כלבים, 19% דגים ו-15% מעדיפים חתולים).

GeekCon, תנועת המייקרים הישראלית, החלה את פעילותה לפני 11 שנים. GeekCon היא פעילות ללא מטרות רווח, על בסיס עבודה התנדבותית, המוקדשת לקידום יצירתיות וחדשנות "מחוץ לקופסה" בדגש של עשייה. התנועה מקיימת חמישה אירועים במהלך השנה.

Geekcon Homepage

 

 

דילוג לתוכן