קוואלקום תעניק גם ב-2017 את חסותה על רחפני "מונא-חלל לשינוי"

מבססת את אסטרטגיית התמיכה שלה בתוכניות חינוך המבוססות על טכנולוגיה מתקדמת
תעניק גם השנה 150 אלף שקל לפיתוחה של תכנית הרחפנים בה ישתתפו 14 קבוצות מעורבות בגליל
גם משרד החינוך הצטרף
מנהל מרכזי הפיתוח של קוואלקום בישראל אריק מימרן: "המהלך משקף את תמיכתנו ארוכת הטווח בחינוך לטכנולוגיה מתקדמת, לימוד ויישום ידע טכנולוגי נרחב ובר-קיימא בקרב דור ההמשך".

קוואלקום הודיעה כי היא תעניק גם השנה, זו השנה השניה ברציפות, את חסותה לתוכנית הרחפנים של "מונא – חלל לשינוי". זאת, במסגרת אסטרטגיית התמיכה שלה בתוכניות חינוך המבוססות על טכנולוגיה מתקדמת וכחלק ממעורבותה בקהילה.

זו השנה הראשונה שגם משרד החינוך לוקח חלק: ירון דופלט, מפמ"ר מכטרוניקה במשרד החינוך, אישר את תכנית הרחפנים ומלווה את העשייה של מונא.
תכנית הרחפנים החינוכית בחסות קוואלקום, הינה חדשנית וראשונה מסוגה בישראל. היא מיועדת לתלמידי תיכון ופועלת בקרב 14 קבוצות, בנות כ-20 תלמידים מכל קצוות הקשת החברתית: התכנית, שפעלה בשנה שעברה רק באיזור הגליל, מתפרסת כעת מחורפיש, דרך בליך ברמת-גן ועד לירוחם בדרום. בין הקבוצות ניתן למצוא 5 קבוצות מעורבות של יהודים וערבים, קבוצת חינוך מיוחד ועוד.
מנהל מרכזי הפיתוח של קוואלקום בישראל אריק מימרן אמר: "העיסוק ברחפנים ממשיך להלהיב, הוא נתפס כעילית הטכנולוגיה, ויריעת הפיתוחים והיישומים עבורם הולכת ומתרחבת. כאן קוואלקום נכנסת לתמונה, עם תוכנית STEM -Science, technology, engineering and math , המשקפת את תמיכתה בחינוך לטכנולוגיה מתקדמת, לימוד ויישום ידע טכנולוגי נרחב ובר-קיימא בקרב דור ההמשך". אך זה לא כל מה שמציעה התכנית לתלמידים: לצורך הפרוייקט ישתמשו התלמידים במערכות Snapdragon מתקדמות של קוואלקום, בפיקוחו של מהנדס בכיר בקוואלקום, גדי שביט.
מייסד ומנכ"ל מונא אסף ברימר אמר: "הפרוייקט מעניק הזדמנות שווה ללמידה משותפת של תלמידים יהודים וערבים תוך עשייה והתנסות מעשית בתחומי הטכנולוגיה, והוא עומד בקנה אחד עם עוד מטרות שהצבנו לעצמנו: נגישות לטכנולוגיה בפריפריה, עידוד חשיבה יזמית ויצירת הון אנושי מקומי בעל מיומנויות, הגברת תחושת המסוגלות בקרב תלמידי תיכון, הכרות עם התעשיה המקומית ועוד".
תוכנית הרחפנים החינוכית בחסות קוואלקום, הינה תלת שנתית לתלמידי כיתות י'-יב' ממגמות המדעים ובדגש על מגמת פיזיקה מורחבת. בסיומה של כל שנת לימודים, יתקיים ארוע רחב היקף של תחרות בין הקבוצות המשתתפות בפרויקט על משימה מוגדרת מראש (תוכנה, מכניקה והטסה), וינתן ניקוד על השלמתה וכן על אלמנטים נוספים בעבודת צוות, עבודת מדיה, התנהלות תקינה וכדומה.

דילוג לתוכן