קוואלקום מכריזה על NTT DOCOMO כמפעילה הראשונה שמאמצת את Snapdragon Sense ID, הפלטפורמה הביומטרית החדשה של קוואלקום

טכנולוגיה חדשה התומכת בתשלום סלולרי וחווית תוכן משופרים עבור לקוח הקצה –
סן דייגו, קליפורניה – קוואלקום טכנולוגיות בע״מ(QTI), חברה בת של קוואלקום בע״מ (סימול בבורסת נאסד״ק: QCOM), הכריזה היום, כי NTT DOCOMO בע״מ (DOCOMO) היא המפעילה הראשונה אשר מאמצת ומטמיעה את Snapdragon® Sense™ ID, הפלטפורמה הביומטרית של קוואלקום. הפלטפורמה, אשר נתמכת כעת במעבדי Snapdragon 810 של קוואלקום, תיכנס לשימוש ביפן – לצד חיישנים ביומטריים של יצרני צד שלישי – במסגרת שירות האימות הביומטרי הסלולרי של דוקומו החל מה-27 במאי 2015. השירות של דוקומו, הכולל את ״אימות התחברות מזוהה ותשלום חיובי מפעיל של דוקומו״, יסייע להעניק ללקוחות דוקומו אבטחה משופרת ויעילה יותר, כמו גם אימות קל יותר בעת ביצוע תשלומים סלולריים ובעת הגישה לתוכן ולשירותים של דוקומו. באמצעות הפלטפורמה הביומטרית Snapdragon® Sense™ ID דוקומו מספקת ללקוחותיה פתרון שמטרתו לספק מענה למגבלות המובנות במערכת של סיסמאות וקודי גישה אישיים. היתרונות והתועלות היחודיים של הפלטפורמה הביומטרית Snapdragon® Sense™ ID הובילו את דוקומו להטמיע את השירות הזה בכל רחבי הרשת שלה.

דוקומו צפויה להשיק את שירות האימות המקוון שלה ב-28 במאי 2015, עם סמארטפונים של שארפ ופוג׳יטסו, אשר יכללו את הפלטפורמה הביומטרית Snapdragon® Sense™ ID, ומתכננת להרחיב את היצע האימות הביומטרי שלה גם למכשירים מתקדמים יותר במהלך החורף. הצפי הוא שמכשירי אנדרואיד רבים המושקים ברשת של דוקומו וכוללים שירותים כמו ״אימות התחברות מזוהה ותשלום חיובי מפעיל של דוקומו״, ישתמשו גם הם בפלטפורמה הביומטרית Snapdragon® Sense™ ID.

 

״אנחנו מרוצים מכך שדוקומו השיקה לאחרונה שירותי אימות המבוססים על הפלטפורמה הביומטרית Snapdragon® Sense™ ID, על מנת להציע ללקוחותיה יכולות אימות וחווית תשלום סלולרי משופרות על גבי המכשירים הניידים שלהם״, אמר ראג׳ טאלורי, סגן נשיא בכיר לניהול מוצר בקוואלקום טכנולוגיות. ״משתמשים מחפשים דרכים יעילות ונוחות יותר שבהן יוכלו לגשת אל המכשירים והשירותים הניידים שלהם, וכן באימות פשוט ועם זאת עוצמתי יותר, וקוואלקום טכנולוגיות היא שקובעת את התקן בכל הנוגע לפתרונות חדשניים אשר מתייחסים ישירות לדרישות הללו״.

״דוקומו נרגשת להיות המפעילה הראשונה אשר מציעה ללקוחותיה את הדרך החדשה והמובחנת הזו לבצע אימות במכשירים הניידים שלהם״, אמר סייג׳י מארויאמה, סגן נשיא בכיר ומנהל מחלקת המוצר ב-NTT DOCOMO בע״מ. ״הודות לשיתוף הפעולה שלנו עם קוואלקום טכנולוגיות בהטמעת הפלטפורמה הביומטרית Snapdragon® Sense™ ID, הלקוחות שלנו יכולים כעת לקבל גישה אל הטלפונים החכמים שלהם גם בלי סיסמה או קוד גישה אישי, ויכולים לבצע תשלומים סלולריים במבט אחד מהיר״.

הפלטפורמה הביומטרית Snapdragon® Sense™ ID כוללת את מערכת האימות המאובטח של קוואלקום טכנולוגיות, וכן את ההטמעה המורשית של פרוטוקול UAF (Universal Authentication Framework) של ברית ה-FIDO (Fast Identity Online) שמספקת קוואלקום טכנולוגיות. מערכת האימות מציעה עיבוד ואחסון מאובטח של נתונים ביומטריים, בעוד הטמעת ה-UAF שמבצעת קוואלקום טכנולוגיות מספקת אימות וחיבור מאובטח בין מכשירים ושירותים מבוססי FIDO. פלטפורמה זו מנוהלת על ידי טכנולוגיית SecureMSM® של קוואלקום, אשר מהווה את בסיס האבטחה של מכשירים המצוידים במעבדי Snapdragon, ומספקת רמה גבוהה של אבטחה ועוצמה בתוך שהיא משיגה איזון בין ביצועים חזקים לבין צריכת חשמל אופטימלית. הפלטפורמה הביומטרית Snapdragon® Sense™ ID תומכת ביעד עליון זה בעזרת אימות וביומטריה נוחים ליישום במכשירים ניידים.

הפלטפורמה הביומטרית Snapdragon® Sense™ IDמספקת יכולות אימות ושימושיות משופרות לעומת אמצעי אימות קיימים באמצעות מתן אפשרות לביצוע אימות נטול סיסמה; אבטחה משופרת של הנתונים הביומטריים ועיבוד הנתונים; שיפור יכולת הפעולה ההדדית של מכשירים מבוססי FIDO; ומתן מענה לאתגרים הכרוכים ביצירה ושמירה של קודי גישה אישיים וסיסמאות רבים. הפלטפורמה הביומטרית Snapdragon® Sense™ ID מספקת כמה יתרונות למפעילים ויצרנים, בהם: אבטחה מעולה משופרת, שימושיות ביומטרית ואפשרויות האינטגרציה הגמישות ביותר עבור הלקוחות שלהם. יתרונות אלה באים לידי ביטוי בזמן פיתוח מהיר יותר, הפחתה בעלויות הפיתוח, מכשירים באיכות גבוהה יותר, בידול בעל ערך וביקוש גדול יותר מצד משתמשי הקצה.

משתמשי קצה וצרכנים מרוויחים מקלות השימוש בטכנולוגיה, וכן מהתלות המופחתת בסיסמאות וקודי גישה אישיים. הם נהנים גם מהאבטחה והפרטיות המשופרות, כמו גם מהיכולת להתממשק בקלות עם שירותי דוקומו יחד עם ״אימות התחברות מזוהה ותשלום חיובי מפעיל של דוקומו״, וכן עם מגוון מכשירים ושירותים מבוססי FIDO קיימים ועתידיים.

דילוג לתוכן