קוואלקום וונצ'רס מכריזה על תחרות QPrize המעניקה מימון ראשוני לסטארטאפים

קוואלקום בע״מ, באמצעות זרוע ההשקעות שלה קוואלקום ונצ׳רס, הכריזה על תחרות ההשקעות השנתית השישית שלה, QPrize ישראל. QPrize היא תחרות בינלאומית, שמתקיימת בכל האזורים שבהם פועלת קוואלקום ונצ׳רס, לרבות סין, אירופה, הודו, ישראל, קוריאה, אמריקה הלטינית וצפון אמריקה.
התחרות נועדה לזהות ולהעניק מימון ראשוני לחברות הנמצאות בשלבים התחלתיים, ומתמקדת בטכנולוגיות אלחוטיות ייחודיות ומבטיחות, בין השאר בתחומים כמו מציאות מדומה, רובוטיקה, האינטרנט של הדברים, מחשוב ענן ובריאות דיגיטלית. קוואלקום תעניק לזוכה אחד מכל אזור בו מתקיימת התחרות מימון ראשוני בסכום של עד 250,000 דולר.
זוכים ישראליים שעשו אקזיטים
QPrize היוותה בעבר זרז משמעותי עבור חברות סטארטאפ ישראליות שלקחו חלק בתוכנית. שתיים מהזוכות הישראליות בחמש תחרויות QPrize שנערכו עד כה רשמו אקזיטים מוצלחים. Panoramic Power, פתרון ניהול לאיזון צריכת אנרגיה, היתה החברה שזכתה בתחרות QPrize הראשונה שנערכה אי פעם, בשנת 2009. בשנת 2015 נרכשה החברה על ידי Direct Energy.
חברת iOnRoad, אשר פיתחה אפליקציה המשפרת את הנהיגה בזמן אמת, זכתה בתחרות QPrizeבישראל ב-2013, וזמן קצר אחר כך נרכשה על ידי Harman International Industries.
כמה זוכים אחרים בתחרות QPrize בישראל כוללים את Corrigon, חלוצה בתחום טכנולוגיות החיפוש הוויזואלי; Medisafe, פלטפורמת רפואה ניידת לניהול תרופות; ו-Splacer, זירת מסחר מקוונת לאירועים.
״אנחנו נרגשים להשיק את תחרות QPrize השישית במספר בישראל. QPrize ממשיכה לשמש מקור חשוב של מימון ראשוני עבור יזמים״, אמרה מרב וינריב, מנהלת קוואלקום ונצ׳רס ישראל. ״מאז היווסדה, הזוכים בתחרות QPrize העולמית גייסו השקעות בסכום כולל של יותר מ-411 מיליון דולר. בישראל נרשמו אינספור סיפורי הצלחה. איננו חדלים להתפעל מאיכות היזמים אשר נרשמים לתחרות, וההצלחה שלהם מעוררת בנו השראה״.
המועד האחרון להגשת תוכנית עסקית הוא ה-14 באוגוסט 2016. לאחר קבלת ההצעות, קוואלקום ונצ׳רס תבחר עד שמונה חברות ישראליות שיעלו לגמר. המועמדים הסופיים ישתתפו בתחרות אזורית, במהלכה יזכה כל אחד מהם בהזדמנות להציג את הטכנולוגיה שלו בפני פאנל שופטים. חבר השופטים יעריך לא רק את החדשנות, היתרונות הטכנולוגיים והפוטנציאל המסחרי, אלא גם את יכולות ההנהגה של החברה ואת מידת הקיימות של התחזיות הכספיות המוצגות בתוכנית העסקית.
תחרות QPrize ישראל של קוואלקום ונצ׳רס פתוחה כעת למתמודדים. כדי לקבל מידע נוסף על אודות הזוכים בתחרויות קודמות, נא בקרו באתר www.qprize.com. כדי לברר פרטים נוספים על אודות התחרות, החוקים, הנהלים, כללי הגשת מועמדות ולהגיש את התוכנית העסקית שלכם, נא בקרו באתר: www.f6s.com/qprizeisrael/apply.

דילוג לתוכן