קוואלקום העניקה גם ב-2017 את חסותה על רחפני "מונא-חלל לשינוי"

מבססת את אסטרטגיית התמיכה שלה בתוכניות חינוך המבוססות על טכנולוגיה מתקדמת
גם משרד החינוך הצטרף
מנהל מרכזי הפיתוח של קוואלקום בישראל אריק מימרן: "המהלך משקף את תמיכתנו ארוכת הטווח בחינוך לטכנולוגיה מתקדמת, לימוד ויישום ידע טכנולוגי נרחב ובר-קיימא בקרב דור ההמשך".

 

ביום שלישי האחרון נערכה במושב בית ינאי התחרות הארצית – Moona Drone Challenge, בין תלמידים מ-20 בתי ספר ברחבי הארץ, יהודים וערבים.

הזוכה הגדולה: קבוצה מעורבת ליהודים וערבים – כרמיאל ומג'דל כרום. בין הנוכחים: אפי דהן, מנכ"ל PayPal; אמנון בר-לב, נשיא צ'ק פוינט; האלוף (מיל') אליעזר שקדי, לשעבר מנכ"ל אל-על; אסף ברימר, מייסד ומנכ"ל מונא וגדי שביט, נציג קוואלקום (בתמונה המצ"ב)

מנהל מרכזי הפיתוח של קוואלקום בישראל אריק מימרן אמר: "העיסוק ברחפנים ממשיך להלהיב, הוא נתפס כעילית הטכנולוגיה, ויריעת הפיתוחים והיישומים עבורם הולכת ומתרחבת. כאן קוואלקום נכנסת לתמונה, עם תוכנית STEM -Science, technology, engineering and math , המשקפת את תמיכתה בחינוך לטכנולוגיה מתקדמת, לימוד ויישום ידע טכנולוגי נרחב ובר-קיימא בקרב דור ההמשך". אך זה לא כל מה שמציעה התכנית לתלמידים: לצורך הפרוייקט השתמשו התלמידים במערכות Snapdragon מתקדמות של קוואלקום, בפיקוחו של מהנדס בכיר בקוואלקום, גדי שביט, אשר גם נכח בתחרות הגמר.
מייסד ומנכ"ל מונא אסף ברימר אמר: "הפרוייקט מעניק הזדמנות שווה ללמידה משותפת של תלמידים יהודים וערבים תוך עשייה והתנסות מעשית בתחומי הטכנולוגיה, והוא עומד בקנה אחד עם עוד מטרות שהצבנו לעצמנו: נגישות לטכנולוגיה בפריפריה, עידוד חשיבה יזמית ויצירת הון אנושי מקומי בעל מיומנויות, הגברת תחושת המסוגלות בקרב תלמידי תיכון, הכרות עם התעשיה המקומית ועוד".

דילוג לתוכן