קהילת הישראלים בעמק הסיליקון הגיעה ל-50 אלף איש

כנס לישראלים שרוצים לעבור לארה"ב יערך בהרצליה

ההצלחה בהייטק, האקזיטים והשתלבות ישראלים בחברות בינלאומיות הביאה לגידול במספר הישראלים שחיים בעמק הסיליקון בקליפורניה וכיום מגיעה הקהילה לשיא של 50 אלף איש, כולל בני הזוג והילדים. המספר העצום של הישראלים שחיים באזור גיאוגרפי קטן יחסית, חלקם ב"שכונות ישראליות" הביא להתפתחות של מרכזי תרבות ופעילות, ספריות בעברית, בתי ספר ואירועים.

ביום שלישי, 13 בספטמבר, יערך בהרצליה כנס של ישראלים שמתכננים לעבור לעבוד בארה"ב ואשר יעסוק בהתארגנות הנדרשת לפני המעבר ואחריו מבחינת השגת אשרות מתאימות, הכנת המשפחה וכן היבטי המיסוי בעת המעבר לחו"ל ובחזרה ארצה, ביטוח הבריאות, בתי הספר, מציאת עבודה לבני הזוג וכו'.

איה שמואלי לבקוביץ, מנהלת עוגן רילוקיישן שמארגנת את הכנס, אומרת שמטרתו לסייע לישראלים שמתכוונים לעשות את המעבר לבצע אותו בצורה חלקה ככל שניתן, בלי להיכנס להוצאות מיותרות ולהקל גם על בני משפחותיהם ועל הילדים בגילאים השונים. קיימים הבדלים רבים בחיי היומיום בין ישראל לארה"ב כולל למשל הגשת דוחות מס באופן אישי ולא דרך מקום העבודה, מערכת בריאות פרטית עם שיטת ביטוח מורכבת, צבירת היסטוריית אשראי לפני שמקבלים יחס מהבנק ועוד נושאים שישראלים לא מכירים ויש לתת עליהם את הדעת מראש.

לדבריה, החברה הישראלית שינתה לאורך השנים את יחסה למי שבוחרים לעבוד תקופה מסוימת בחייהם בחו"ל. המעבר הדו כיווני של עובדים מישראל ואליה תורם לפרט ולמשפחה והן לתעשייה ולאקדמיה ולמעשה למדינת ישראל בכללה. אותם אנשים שעוברים, בין אם מדובר באנשי הייטק, מנהלים או אקדמאים, צוברים נסיון בעמק הסיליקון, באוניברסיטאות העל האמריקאיות ובחברות בינלאומיות, דבר המזניק את הקריירה שלהם ועל פי רב גם משפר את דימוינו בעולם ותורם לכך שחברות בינלאומיות בוחרות לעבוד עם ישראל. כאשר אותם עוברים חוזרים הם מנחילים את הידע, שיטות העבודה והנסיון שרכשו לחברות המקומיות ולמוסדות האקדמיה בארץ ותורמים לשיפורם.

דילוג לתוכן