פיטר האריס, מנהל הלקוחות הראשי בקבוצת פולקסוואגן (Chief Customer Officer)

קבוצת פולקסווגן פותחת בתל-אביב קמפוס חדשנות תחת המותג KONNECT

קבוצת פולקסוואגן ומותגי הרכב שלה משיקים מרכז חדשנות להאצת פיתוח של כלי רכב אוטונומיים, שירותי ניידות חדשים

 

ופתרונות מותאמים אישית בעולם הרכב

 

קמפוס החדשנות החדש של קבוצת פולקסווגן שיוקם בישראל יאפשר לחברות ישראליות בתחום התחבורה החכמה קשר ישיר וממוקד לקבוצת פולקסווגן. הקמפוס ימוקם בלב תל-אביב בסביבת עבודה משותפת (Co-Working Space) ויאתר בשוק פתרונות עבור קבוצת פולקסווגן בתחום הרכב האוטונומי, ובכללן מערכות ניווט מתקדמות, הגנת סייבר, תוכנות מתקדמות לרכב ו- Big Data

 

תל-אביב/Wolsfburg, 22 במאי, 2018 – במעמד שר הכלכלה מר אלי כהן, שי רינסקי מנכל משרד הכלכלה, והמדען הראשי של המשרד עמי אפלבאום, פתחה היום קבוצת פולקסווגן באופן רשמי, את קמפוס החדשנות של הקבוצה בתל-אביב תחת המותג קונקט (KONNECT).

קמפוס החדשנות של קבוצת פולקסווגן יעניק לחברות ולסטרטאפים ישראליים גישה ישירה וממוקדת לקבוצת פולקסווגן ולמותגיה הרבים. הקמפוס יקדם שיתופי פעולה עסקיים ויתמוך בפיתוח טכנולוגיות חדשניות בתחום הרכב באמצעות ייעוץ מקצועי וליווי של מנטורים מתוך קבוצת פולקסוואגן.

פיטר האריס, מנהל הלקוחות הראשי בקבוצת פולקסוואגן (Chief Customer Officer) אמר היום "אני מאמין גדול בעולם הטכנולוגי המתפתח כיום בישראל. אני משוכנע ביכולתם של החברות הישראליות לסייע לקבוצת פולקסווגן לעמוד ביעד המרכזי  – להוות גוף בינלאומי מוביל בניידות ובתחבורה ברת קיימא. קמפוס החדשנות KONNECT מהווה צעד נוסף בהרחבת הפעילות של קבוצת פולקסווגן בישראל ונועד לסייע למערך המותגים שלנו לשתף פעולה עם קהילת הסטרטאפים והחדשנות המקומית".

יוהן יונגווירת', ראש מערך הדיגיטל הראשי בקבוצת פולקסוואגן (Chief Digital Office) הוסיף "במסגרת הקמפוס של פולקסווגן בתל-אביב אנחנו נספק פתרונות משלימים לרכב במגוון רחב של תחומים ובראשם, חיישנים, סימולציות, קישוריות בתחבורה, מערכות ניווט מתקדמות, הגנת סייבר, תוכנות מתקדמות לרכב ו- Big Data.

בראש קמפוס KONNECT תעמוד גב' סטפני ריימן, מנכ״לית KONNECT. גב' ריימן והצוות שלה יעבדו עם מותגי הקבוצה ויערכו סקירה מעמיקה של השוק בישראל לאיתור, תמיכה ופיתוח של פרויקטים ורעיונות ראשוניים עם סטרטאפים בתחומי הרכב הרלוונטיים. "אני שמחה ומתרגשת לקראת המעבר שלי לישראל כדי לעמוד בראש קמפוס החדשנות החדש של קבוצת פולקסוואגן בתל-אביב ואני מצפה מאוד ללמוד מקהילת הסטרטאפים והחדשנות בישראל ולעבוד איתם כדי לאתר טכנולוגיות מתקדמות עבור פתרונות הניוד העתידים שלנו" ציינה גב' ריימן.

"המשימה של KONNECT, ציינה גב' ריימן, היא לחבר, לטפח ולהאיץ את יזמות ההיי-טק העתידית של מותגי קבוצת פולקסווגן בתוך קהילת החדשנות בישראל. אנחנו נזמין חברות ישראליות רלוונטיות לפנות אלינו ולבסס שותפות עמוקה עם קבוצת פולקסווגן ומותגיה המובילים."

שר הכלכלה אלי כהן אמר פתח הפגישה, "ישראל אסירת תודה לקבוצת פולקסווגן על האמון האדיר בתעשייה ובחדשנות הישראלית אתם מייצגים את הלב הפועם של תעשיית הרכב העולמית ואנחנו מייצרים את תעשיית המוח העולמית. אני בטוח שנוכל לתרום רבות לפיתוח החדשנות של קבוצת פולקסוואגן אנו מיישמים סל תמריצי מיסוי והטבות לחברות ומשקיעים בינלאומיים ואנו רואים בקבוצת פולקסווגן משקיע ושחקן חשוב ביותר במשק הישראלי".

עמי אפלבאום, המדען הראשי במשרד הכלכלה הדגיש כי "זהו כבוד גדול עבור ישראל, כולנו גדלנו על האיכות והרמה הגבוהה של התעשייה הגרמנית משרד הכלכלה ישמח לסייע לקבוצת פולקסווגן במיפוי/ סקאוטינג של שוק חברות הטכנולוגיה והסטרטאפים בתחום הרכב וכן להציע לכם סל תמריצים לעידוד השקעות והורדת סיכונים".

קבוצת פולקסוואגן, הממוקמת ב- Wolfsburg בגרמניה, הינה אחת מהקבוצות המובילות בעולם בתחום ייצור הרכב והגדולה ביותר באירופה על 12 מותגיה: אאודי, סיאט, סקודה, בוגאטי, בנטלי, למבורגיני, פורש, דוקאטי, פולקסווגן, פולקסווגן רכבי-נוסעים, ורכבים מסחריים – סקניה ומאן. בשנת 2017 סיפקה קבוצת פולקסווגן מעל 10 מיליון רכבים, מספר אשר מקביל ל- 22% משוק ייצור הרכבים החדשים במערב אירופה בלבד. היקף ההכנסות בשנת 2017 של הקבוצה, הסתכם בכ- 231 מיליארד יורו.

במסגרת וועידת הרכב Ecomotion שתיערך מחר, 23 במאי, 2018, בתל-אביב, תציג קבוצת פולקסווגן את הפעילויות והשירותים שיעניק קמפוס החדשנות – KONNECT ובשיתוף עם מותגי הקבוצה תחשוף תחרות שנערכת בין 41 סטרטאפים ישראליים אשר נתמכים על-ידי קבוצת פולקסוואגן ומקדמים רעיונות חדשניים בתחומי הניידות העתידית. במסגרת התחרות, יזמים מובילים יציגו את רעיונותיהם בפני חבר מומחים בכיר מטעם קבוצת פולקסוואגן, אשר יבחר בסטרט-אפ המנצח. הסטרט-אפ המנצח ישהה תקופה של 6 חודשים במרכז תחבורה בדרזדן שבגרמניה ("Gläserne Manufaktur”) וייהנה מתמיכה ולווי מקצועי של מנטורים ומחשיפה למחלקות הפיתוח והמשקיעים של קבוצת פולקסוואגן.

דילוג לתוכן