קבוצת "סרגטה" פיתחה עבור "שותפות עורכי דין אלקבץ אשל" את אתר תיק ת"ק (תיק – תביעות קטנות)

פלטפורמה אינטרנטית המאפשרת לאזרחים להגיש תביעות קטנות בהקלקות בודדות

 

אתר תיק ת"ק Http://tiktaklaw.com אשר עלה השבוע לאוויר, מאפשר לציבור הרחב למלא ולהגיש בקלות תביעות קטנות של עד 33,800 שקל בלי לצאת מהבית; האתר מופעל על ידי שותפות עורכי דין אלקבץ אשל וקיבל רישיון מטעם הנהלת בתי המשפט.

 

בשנת 2014 הוגשו 50,000 תביעות קטנות בלבד – אחוז קטן משמעותית בהשוואה למספר התובעים הקטנים הפוטנציאליים

***

 

קניתם מוצר מקולקל אבל המוכר לא מוכן להחזיר לכם את הכסף? הלקוח שלכם לא משלם לכם את החוב עבור השירות שנתתם לו? שוב קיבלתם ״ספאם״ למייל או לנייד? טסתם לחופשה בחו״ל וגיליתם ששילמתם על מלון 5 כוכבים במרכז העיר אבל קיבלתם מלון  עלוב באזור נידח? מהיום תוכלו לתבוע במהירות ובקלות דרך האינטרנט.

 

אתר  תיק ת"קשעלה השבוע לאוויר ופותח ע״י קבוצת סרגטה, המתמחה בפיתוח תוכנות חדשניות, מאפשר לכל אזרח להכין ולהגיש תביעה קטנה, עד לסכום של 33,800 שקל בהליך פשוט, מהיר ומאובטח. האתר, אשר מופעל על ידי שותפות עורכי דין אלקבץ אשל וקיבל רישיון מטעם הנהלת בתי המשפט, כולל פיתוח טכנולוגי ייחודי,  המציע הכנת והגשת תביעה מבלי לצאת מהבית.

 

תחילה יש לבחור את נושא התביעה מרשימת האפשרויות (תאונת רכב,  נזק כתוצאה מעבודה/שירות של בעל מקצוע, נזק לרכוש או לגוף, דרישת חוב, עישון בציבור, הודעות ספאם,  נגישות לאנשים בעלי מוגבלויות, תיירות ותעופה, מיחזור בקבוקים  וכל נושא אחר). לאחר מכן על המשתמש לענות על השאלות המוצגות בפניו, כאשר בסופן כתב התביעה עובר לניסוח והכנה אצל

 

עורך דין מצוות המשרד. בהמשך המשתמש בוחר האם להגיש את התביעה לבית המשפט דרך האינטרנט (בזכות שימוש ברישיון מיוחד והתממשקות עם הנהלת בתי המשפט בישראל) או להגיש את התביעה באופן אישי.

 

לאחר הגשת התביעה לבית המשפט, אתר תיק ת"ק מייצר לתובע כרטיס תביעה אישי, שמרכז את כל המידע בנוגע לתביעתו באתר, מסמכים המגיעים מבית המשפט (לרבות כתב ההגנה שמוגש על ידי הנתבע, מידע על חקיקה ופסיקה בנושא וכן אינפורציה לקראת הדיון עצמו כגון, שאלות ותשובות, סרטוני הדרכה ועוד). האתר אף שולח למשתמש התראות בעניין התביעה שלו ישירות לכתובת הדוא"ל שלו.

 

ומה לגבי העלויות? עלות ניסוח והגשת כתב התביעה באמצעות האתר הינה 190 שקל או 3% מסכום התביעה (הגבוה מבין השניים) ובכל מקרה לא יותר מ-1,014ש"ח. מחיר זה אינו כולל את אגרת בתי המשפט, שעומדת על 50 ש"ח או 1% מהתביעה (הגבוה מבין השניים), וניתן לשלם אותה ישירות דרך האתר.

 

כיום ניתן להגיש תביעה קטנה כמעט בכל נושא, כאשר הסטטיסטיקה מלמדת כי מעל ל- 80% מהתובעים בתביעות הללו זוכים. אלא שבפועל, אזרחים רבים עדיין נרתעים מהתהליך: בשנת 2014 הוגשו 50,000 תביעות קטנות בלבד – אחוז קטן משמעותית בהשוואה למספר התובעים הקטנים הפוטנציאליים. הסיבה המרכזית למצב זה טמונה בחוסר ידע, הזמן הרב הכרוך בהכנת התביעה והגשתה הפיזית בבית המשפט ובגלל הקושי בהבנת השפה המשפטית.

 

גבי לי, יו״ר קבוצת סרגטה מסר: "מדובר בפרויקט מורכב שנועד לסייע ולהקל על האזרחים, שיוכלו מעתה להגיש תביעה קטנה בהליך פשוט בכמה קליקים בלבד. האתר החדש פותח בטכנולוגיה ייחודית וכולל ממשק קל לתפעול ונוח למשתמשים, ואנו גאים לקחת חלק מרכזי בפיתוחו".

 

עו"ד טל אשל, מיוזמי ומקימי האתר תיק ת"ק אומר "מטרתנו היא להנגיש את נושא התביעות הקטנות לכלל האזרחים. לעיתים עומד האזרח הקטן מול גופים גדולים ומאורגנים, המחזיקים

 

 

במחלקות משפטיות ובעורכי דין העובדים עבורם מסביב לשעון, והוא חושש להתמודד עימם משום שאין בידו מספיק מידע וכלים. כשהקמנו את האתר עמדו מול עינינו הנהג שרכבו נפגע, האדם ששכן

גרם לדירתו נזק, הנכה שלא אפשרו לו נגישות למקום ציבורי וכל אותם אנשים המבקשים לעצמם צדק  – ומעתה הם יכולים לעשות זאת בלחיצת enter אחת".

 

 

כתובת האתר:  Http://tiktaklaw.com

סרטון הדרכה למשתמש באתר:

דילוג לתוכן