קבוצת לופטהנזה השלימה הזמנת מטוסי בואינג ומרחיבה את צי מטוסי ה-777 שלה

היקף העסקה הנוכחית הוא 1.4 מיליארד דולר
יצרנית המטוסים המובילה בעולם, בואינג וקבוצת לופטהנזה השלימו הזמנה של ארבעה מטוסי בואינג 777 נוספים, בשווי של 1.4 מיליארד דולר. רכישת המטוסים על ידי הקבוצה הגרמנית מהווה חלק מתוכנית חידוש צי המטוסים רחבי גוף שלה.

 

"ההזמנה של ארבעה מטוסים ארוכי טווח חדשים מדגישה את האסטרטגיה של קבוצת לופטהנזה בהקצאת משאבים לצמיחה במערכות הריכוזיות של החברה שמטרתן להציע את התנאים הטובים ביותר להשקעות רווחיות, תוך התייחסות לעלות ואיכות", כך נמסר מלופטהנזה.

 

הזמנה כוללת שני מטוסי בואינג 777-300ER המיועדים לחברת התעופה השוויצרית, SWISS, החברה בקבוצת לופטהנזה. כיום, מפעילה חברת הדגל של שוויצריה, סוויס, עשרה מטוסי בואינג 777-300ER. מטוס הנחשב לאחד המטוסים היעילים והאמינים ביותר בקטגוריה של מטוסים רחבי גוף. סוויס ציינה כי המטוס משמש כעמוד השדרה בצי המטוסים רחבי הגוף שלה והוספת שני מטוסים חדשים מסוג זה מחזק את צי החברה.

 

שני המטוסים הנוספים מיועדים ללופטהנזה קרגו, אחת מחברות המטענים האוויריים המובילות בעולם המטיסה מטען לכ-300 יעדים ברחבי העולם.

 

היישן מוניר, סמנכ"ל מכירות ושיווק חברת בואינג מטוסים מסחריים, אמר: "אנו מעריכים את האמון שקבוצת לופטהנזה, ענקית התעופה באירופה ובעולם כולו, נותנת בבואינג בכך שהיא מרחיבה את צי מטוסי בואינג 777 שלה. הזמנת ארבעת המטוסים היא עדות נוספת לערכו העצום של ה-777 ולשילוב הייחודי בו של יעילות ארוכת טווח, מצוינות בביצועים ואמינות בלתי מתפשרת".

 

מטוסי בואינג 777-300ER בעלי קיבולת של 386 מושבים בתצורה של שלוש מחלקות וטווח טיסה מקסימלי של 14,685 ק"מ. המטוס הקרגו 777, הוא מטוס המטען הגדול והארוך ביותר בעולם התעופה. המטוס יכול לטוס  לטווח של 9,070 ק"מ עם מטען במשקל של 102,000 ק"ג.

דילוג לתוכן