קבוצת אמן מציעה פתרון פורטל תפעולי למעסיקים במסגרת תקנות הגבייה

ב-1 לינואר 2016 עתידות להיכנס לתוקף תקנות משרד האוצר בנוגע לדיווח אחיד ומסודר של המעסיקים לכספי ההפרשות הסוציאליות. בעקבות חוזר ביצוע פעולות על ידי גוף מוסדי עבור מעסיק מציעה קבוצת אמן מציעה כבר היום פתרון אשר מאפשר ממשק למעסיקים להעביר דיווחים בצורה דיגיטלית לגוף המוסדי בצורה מאובטחת ומסודרת. הפתרון פותח בסיוע מחלקת Aman UI&Design.

 

בהתאם לתקנות של משרד האוצר בנוגע להעברת תשלומים עבור העובדים, על המעסיקים ליצור דיווח של התשלומים לגופים המוסדיים בפורמט אחיד וממוכן, ובכללם כל התשלומים המועברים לחיסכון ארוך טווח ולביטוחי העובדים (תשלומי פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות ועוד). במקביל המוסדיים מחויבים לבצע בקרות באמצעות שליחת קבצי משוב כי התשלומים נקלטו באופן תקין בחשבונות העובדים. לקראת ה-1 בינואר 2016, עת התקנות החדשות יכנסו לתוקף, גופים מוסדיים רבים צריכים להיערך מחדש באספקת מענה ללקוחותיהם.

 

פתרון הפורטל התפעולי למעסיקים של אמן נשען על תשתית מוצר אלבטרוס אשר כבר פועל במגוון גופים מוסדיים ויתבסס על פתרונות האינטרנט המאובטח של קבוצת אמן. הפתרון נותן תמונה מלאה עבור המעסיקים המעבירים כספים לחיסכון ארוך טווח, על כלל החשבונות המשויכים של עמיתיהם ומספקים דו"ח מצב עדכני על החסכונות הקיימים. הפורטל כולל תהליך של סינון מידע עבור כל משתמשי המערכת, בהתאם לתפקיד ולהרשאה שהוגדרה למשתמש מראש, והיא זו הקובעת אילו מיידעים יהיו זמינים לכל משתמש על פי המבנה הארגוני שנקבע וכו'.

 

באמצעות פתרון תקנות הגבייה החדשות, יכולים המעסיקים להיכנס למערכת תוך הזדהות גבוהה ולקבל ממשק משתמש דיגיטלי חדשני אשר מותאם גם למובייל. הפתרון מאפשר למעסיק את טעינת הנתונים העדכניים שלו במגוון אפשרויות (קובץ XML, אקסל, קובץ לשכת שכר ואפילו עריכה ידנית), יצירת קובץ התשלומים לגוף המוסדי בצורה פשוטה וידידותית, וטעינת הקובץ ישירות למערכת.

 

בנוסף, בהתבסס על מערכת אלבטרוס, שפותחה בקבוצת אמן, הפתרון החדש יודע לבדוק את הקובץ הנטען, לאתר פרטים לא תקינים ולתת חיווי אוטומטי לפני ההתממשקות והשליחה למערכות התפעוליות של הגופים המוסדיים והבנקים המתפעלים.

 

על פי פרי פוירשטיין, סגן מנהל חטיבת פיננסים ויישומים בקבוצת אמן: "הפתרון שאנו מציעים ליישם יענה על צורך לספק מענה למעסיקים שעמיתיהם לקוחות בגופים המוסדיים. השאיפה שלנו היתה ליצור פתרון שמאפשר SLA, אמנת שירות נדרשת, סטטוסים, התראות ועוד, והכל בצורה אינטואיטיבית המבוססת על ממשק משתמש עשיר. למותר לציין שבעקבות הדינאמיקה העסקית והרגולטורית, הפתרון יעמוד בדרישות החוק  ובהסדרי החקיקה השונים החלים על הגופים המוסדיים במסגרת תקנות התשלומים."

 

חלק מלקוחות אמן, ביניהן גופים מוסדיים, רכשו כבר את הפתרון ויעשו בו שימוש בעתיד הקרוב על מנת לעמוד בתקנות הנדרשות.

דילוג לתוכן