קארדיאק-סנס של מרחביה השלימה גיוס שלישי בחצי שנה והכפילה את שוויה

מרחביה מודיעה כי חברת הפורטפוליו קארדיאק-סנס גייסה 750 אלף דולר ממשקיע פרטי לפי שווי של 12 מיליון דולר לפני הכסף
קארדיאק-סנס, המפתחת שעון לביש המזהה הפרעות לב בצורה מדוייקת, חתמה לאחרונה על הסכם עם קליבלנד קליניק לצורך גיבוש אסטרטגיית השיווק ומדיניות השיפוי מחברות הביטוח בארה"ב. הגיוס משקף לקארדיאק-סנס עליית ערך מהירה, כאשר לפני 6 חודשים השקיעה מרחביה בחברה לפי שווי של 6 מיליון דולר, ולפני כחודש השקיעו בעלי המניות הקיימים בחברה לפי שווי של 10 מיליון דולר לפני הכסף

"הסכום שגויס יאפשר לנו לקדם את פיתוח המוצר ושחרורו לשוק ב-2018, ולהשלים יעדים משמעותיים בתחום הרגולציה, כולל אישור CE אירופאי, FDA אמריקאי ו-CFDA סיני, לרבות השלמת הניסויים הקליניים בתחום לחץ-דם והפרעות-קצב בהיקף של מאות אנשים", אמר אלדד שמש, מנכ"ל קארדיאק סנס

מרחביה אחזקות והשקעות (סימול: מראח), חברת השקעות ישראלית המתמחה בחברות צעירות בתחומי מדעי החיים, מודיעה כי חברת הפורטפוליו הישראלית,קארדיאק-סנס (CardiacSense) חתמה על הסכם השקעה חיצוני לגיוס של 750 אלף דולר ממשקיע פיננסי פרטי זר, לפי שווי של 12 מיליון דולר.

הגיוס כעת מהווה עליית ערך של 20% בהשוואה לגיוס מלפני חודש של 600 אלף דולר מבעלי מניות קיימים לפי שווי של 10 מיליון דולר לפני הכסף, כאשר חלקה של מרחביה בו היה 12%. לאחר השלמת הגיוס כעת, מחזיקה מרחביה כ-7% בקארדיאק-סנס. היקף הגיוס לפני כחודש שיקף עלייה של 67% בשווי החברה לעומת שוויה בעת הגיוס האחרון ביוני 2017, אז גייסה סכום של 1 מיליון דולר לפי שווי של כ-6 מיליון דולר (מחציתו ממרחביה). כלומר הגיוס כעת מתבצע לפי שווי גבוה פי 2 מיום ההשקעה הראשונית של מרחביה, ביוני 2017. יש לציין כי עד לגיוס הראשון ממרחביה הושקעו בחברה כ-3 מיליון דולר.

קארדיאק-סנס מקיסריה הוקמה בשנת 2009 ומעסיקה כ-15 עובדים. החברה מפתחת שעון לניטור מדדי גוף רפואיים, מאפשר ניטור רציף ובלתי מוגבל בזמן של קצב הלב לצורך זיהוי הפרעות כמו פרפור פרוזדורים ודום לב, ברמת דיוק המקבילה לא.ק.ג. – הבדיקה המדוייקת ביותר הקיימת כיום. בכוונת החברה להשיק את המוצר בשוק האמריקאי כבר במהלך הרבעון הרביעי של שנת 2018, כאשר השוק הניטור אליו היא פונה נאמד בכ-3 מיליארד דולר לשנה. השעון שפיתחה החברה מבוסס על שילוב ייחודי של טכנולוגיות נושאות פטנטים שפיתחה, לקריאת אותות אופטיים ולחישת תנועה, לחץ, טמפרטורה ועוד – המקנה למוצר רמת דיוק גבוהה עקב ביטול קריאות שגויות.

מרחביה אחזקות והשקעות היא חברה ישראלית שפעלה בעבר בתחום הנדל"ן, ובשנת 2014 החלה למקד את פעילותה העסקית בביצוע השקעות בתחום מדעי החיים, תוך יציאה הדרגתית מתחום הנדל"ן. החברה מתמחה כיום בביצוע השקעות בחברות הזנק צעירות ומבטיחות הפועלות בתחומים מובילים בעלי ביקוש גבוה במדעי החיים, וזאת בשילוב מוסדות רפואיים מובילים בעולם – ביניהם קליבלנד קליניק מארה"ב. חברות פורטפוליו אחרות שלה כוללות את חברת CDx (קליבלנד דיאגנוסטיקס. מוחזקת 8%), המפתחת שיטה לא פולשנית לאבחון מוקדם של סרטן מסוגים שונים, באמצעות הזיהוי בבדיקת דם של שינויים במבנה הסמן הביולוגי החלבוני IsoPSA, המצביעים על הימצאות מחלה. חברת פורטפוליו נוספת היא יובנטאס (Juventas), המפתחת את JVS-100: הליך לא-ויראלי לריפוי גנטי של מגוון מחלות באמצעות הפעלת תאי הגזע הטבעיים שבגוף על ידי הסמן הביולוגי SDF-1, ואשר פיתוחיה מבוססים על מחקרים שבוצעו בקליבלנד קליניק ונמצאים כעת בשלב 2 של ניסויים במטופלים בעלי מחלת עורקים בשלב מתקדם.

קארדיאק-סנס השלימה ב-2016 בהצלחה ניסויים קליניים בבני אדם בבית חולים איכילוב, במסגרתם לבשו כ-20 מטופלים בעלי הפרעות לב את השעון באופן רציף, ודיוק המדידה שהתקבל היה באיכות הגבוהה ביותר בשוק, אשר מקבילה לאיכות ודיוק בדיקת א.ק.ג. .לאחרונה חתמה קארדיאק-סנס על הסכם עם ענקית הבריאות קליבלנד קליניק מארה"ב, לפיו קליבלנד קליניק תייעץ לחברה ותגבש עימה את אסטרטגיית השיווק והמכירות, ואת מדיניות השיפוי מחברות הביטוח בארה"ב.

דילוג לתוכן