קארדיאק-סנס של מרחביה גייסה חצי מיליון דולר לפי שווי של 20 מיליון דולר לפני הכסף – עלייה של פי 3 בשוויה תוך שנה

קארדיאק-סנס של מרחביה גייסה חצי מיליון דולר לפי שווי של 20 מיליון דולר לפני הכסף – עלייה של פי 3 בשווי החברה תוך שנה

קארדיאק-סנס הישראלית מפתחת שעון לביש לזיהוי הפרעות לב. החברה חתמה לפני מספר חודשים על הסכם עם קליבלנד קליניק לצורך גיבוש אסטרטגיית השיווק ומדיניות השיפוי מחברות הביטוח בארה"ב. לפני שנה השקיעה מרחביה בחברה לפי שווי של 6 מיליון דולר

 

מרחביה אחזקות והשקעות (סימול: מראח), חברת השקעות ישראלית המתמחה בחברות צעירות בתחומי מדעי החיים, מודיעה כי חברת הפורטפוליו הישראלית, קארדיאק-סנס (CardiacSense. מוחזקת עלי ידי החברה ב-6.6%), חתמה על הסכם השקעה עם קבוצת השקעה זרה שהשקיעה בסבב האחרון וכעת הגדילה את חלקה בחברה בסך 475 אלף דולר. כמו כן, השקיעה 25 אלף דולר חברה בשליטת יו"ר מרחביה רני ליפשיץ, שהגדילה אף היא את חלקה, לפי שווי של 20 מיליון דולר לפני הכסף. הגיוס הנוכחי הוגבל לעד 2 מיליון דולר, ערך החברה בגיוס מהווה הצפת ערך של למעלה מפי 3 עבור מרחביה, אשר לפני כשנה השקיעה בחברה לפי שווי של 6 מיליון דולר.

 

קארדיאק-סנס, המפתחת שעון לזיהוי הפרעות לב, חתמה לפני מספר חודשים על הסכם עם קליבלנד קליניק לצורך גיבוש אסטרטגיית השיווק ומדיניות השיפוי מחברות הביטוח בארה"ב. לאחר ההשקעה של מרחביה, בוצעו גיוסים נוספים בשווי עולה, באוקטובר 2017, בוצע גיוס של 600 אלף דולר מבעלי המניות הקיימים לפי שווי של 10 מיליון דולר ובחודש נובמבר 2017 בוצע גיוס של 1.5 מיליון דולר, מקבוצת משקיעים זרה לפי שווי של 12 מיליון דולר. כאמור, הגיוס כעת מבוצע לפי שווי של 20 מיליון דולר לקרדיאק-סנס.

 

אלי ארד, מנכ"ל מרחביה: "אנו שמחים על גיוס נוסף של קרדיאק-סנס, המשקף לחברה שווי של כ-20 מיליון דולר, פי 3 מהשקעתנו הראשונית לפני שנה. המשקיעים שנכנסו להשקעה בקרדיאק-סנס בשנה האחרונה, מבטאים את האמון בטכנולוגיה ובחברה וביכולתה לממש את הפוטנציאל העסקי הטמון בה. באמצעות המימון מהגיוסים האחרונים והגיוס הנוכחי, בכוונת קרדיאק-סנס לקדם את פיתוח המוצר שלה, תוך השלמת יעדים רגולטוריים כגון אישור CE אירופאי, FDA אמריקאי ו-CFDA  סיני, כמו גם השלמת הניסויים הקליניים בתחום לחץ דם והפרעות קצב בהיקף של מאות אנשים, מתוך מטרה להציף ערך משמעותי עבור בעלי המניות."

 

חברת קארדיאק-סנס מקיסריה הוקמה בשנת 2009 ומעסיקה כ-15 עובדים. החברה מפתחת שעון לניטור מדדי גוף רפואיים, מאפשר ניטור רציף ובלתי מוגבל בזמן של קצב הלב לצורך זיהוי הפרעות כמו פרפור פרוזדורים ודום לב, ברמת דיוק המקבילה לא.ק.ג. – הבדיקה המדויקת ביותר הקיימת כיום. שוק הניטור אליו קרדיאקסנס  פונה נאמד בכ-3 מיליארד דולר לשנה. השעון שפיתחה החברה מבוסס על שילוב ייחודי של טכנולוגיות נושאות פטנטים שפיתחה, לקריאת אותות אופטיים ולחישת תנועה, לחץ, טמפרטורה ועוד – המקנה למוצר רמת דיוק גבוהה עקב ביטול קריאות שגויות. קארדיאק-סנס השלימה בהצלחה ניסויים קליניים בבני אדם בבית חולים איכילוב ב-2016, במסגרתם לבשו כ-20 מטופלים בעלי הפרעות לב את השעון באופן רציף, ודיוק המדידה שהתקבל היה באיכות הגבוהה ביותר בשוק, אשר מקבילה לאיכות ודיוק בדיקת א.ק.ג. לאחרונה חתמה קארדיאק-סנס על הסכם עם ענקית הבריאות קליבלנד קליניק מארה"ב, לפיו קליבלנד קליניק תייעץ לחברה ותגבש עימה את אסטרטגיית השיווק והמכירות, ואת מדיניות השיפוי מחברות הביטוח בארה"ב.

 

מרחביה (ת"א: מראח) היא חברה ישראלית המתמחה בביצוע השקעות בחברות הזנק צעירות ומבטיחות הפועלות בתחומים מובילים בעלי ביקוש גבוה במדעי החיים, וזאת בשילוב מוסדות רפואיים מובילים בעולם – ביניהם קליבלנד קליניק מארה"ב. חברות הפורטפוליו של מרחביה כוללות את חברת CDx (קליבלנד דיאגנוסטיקס. מוחזקת כ- 8%), המפתחת שיטה לא פולשנית לאבחון מוקדם של סרטן מסוגים שונים, באמצעות הזיהוי בבדיקת דם של שינויים במבנה הסמן הביולוגי החלבוני IsoPSA, המצביעים על הימצאות מחלה. בנוסף, מרחביה דיווחה לאחרונה על התקשרותה בהסכם לרכישת כ- 6% בחברת  RMDY HEALTH הפועלת באחד השווקים הצומחים בעולם הרפואה RMDY הינה ספקית פתרונות רפואה דיגיטלית המאפשרת לארגונים בתחום הבריאות מעבר מהיר ויעיל ממתן שרותי רפואה מסורתיים ויקרים המבוססים על מפגש עם החולה, לרפואה דיגיטלית המאפשרת ניהול מרחוק והכוונה רציפה של מטופלים. משרדי ההנהלה של מרחביה נמצאים ברמת גן. https://www.merchavia.com

דילוג לתוכן