צמיד חכם של אסנס לבני הגיל השלישי ידווח למשפחה ולמוקד חירום בכל מקרה נפילה בתוך ומחוץ לבית

הצמיד דמוי השעון, המצוייד בחיישנים מפיתוח ישראלי, מזהה נפילה של העונד אותו ואת מיקומו, ומחייג אוטומטית באמצעות שיחת טלפון למוקד חירום או לבני המשפחה. על פי מחקרים: אחד מתוך כל שלושה מבוגרים מעל גיל 65 מועד לנפילה וזמן התגובה הוא רכיב קריטי בהישרדות

חברת אסנסEssence) ) הישראלית, ספקית גלובלית של פתרונות לחיים מקושרים, השיקה צמיד בטיחות בדמות ׳שעון חכם׳, היכול לזהות נפילה של העונד אותו, להזעיק עזרה ולמקם במדויק את מיקום הנפגע. עם הנפילה, הצמיד מבצע קריאת חירום למוקד שירותים רפואיים ולבני המשפחה. במקביל, נפתחת אוטומטית עם המוקד, שיחה ברמקול הסמארטפון של המבוגר, המאפשרת להיות להיות בקשר עם הנופל עד לקבלת עזרה רפואית.
הצמיד החכם, שפותח במרכז הפיתוח של החברה בהרצליה, תוך שימוש בטכנולוגיות IoT ו-AI, הוא קל משקל, רחיץ ומגיע במספר צבעים לבחירה. הוא מגן על המבוגר בתוך הבית, שם הוא מחובר אלחוטית למערכת ההגנה הביתית של אסנס – [email protected] Active. עם היציאה מהבית, הוא מתחבר אוטומטית באמצעות בלוטות׳ לסמארטפון של המשתמש. המערכת אף יכולה להתריע בפני המבוגר, בני המשפחה או נותן שירות, אם המבוגר עזב את ביתו ללא הצמיד.
נפילות הן הגורם המוביל לאשפוזים בבתי חולים, פציעות ומקרי מוות בקרב קשישים, כך עולה מריכוז נתונים ומחקרים שבוצעו ברחבי העולם, אותם אספה וריכזה חברת אסנס. על פי נתוני המרכזים האמריקניים לבקרת מחלות ומניעתן CDC)), אחד מתוך כל שלושה מבוגרים מעל גיל 65 בארה״ב, מועד לנפילה במהלך השנה. המחקרים של אסנס מגלים נתון מדאיג: זמן התגובה כשמדובר בקשיש שנופל הוא רכיב קריטי בהישרדותו. ככל שזמן התגובה ארוך יותר כך פוחתים סיכוייו של הקשיש לחיות. קשיש שיימצא לאחר שעה, הסיכוי שיימצא חי הוא 92%, אך אם המבוגר לא תוך 72 שעות לאחר נפילתו יש סיכוי של 66% למוות.

דילוג לתוכן