ציונים גבוהים לפתרונות מעבדת קספרסקי במבחני MRG Effitas

טכנולוגיית Safe Money זכתה לתואר "יוצאת דופן" ו-Kaspersky Internet Security עצר את כל הוירוסים במבחן 360
מבחנים שביצעה מעבדת המחקר העצמאית MRG Effitas באחרונה מסמנים את פתרונות מעבדת קספרסקי כמובילי התעשייה. המעבדה בחנה והעניקה ציון גבוה לטכנולוגית Safe Money של מעבדת קספרסקי, להגנה על פעולות פיננסיות ברשת. פתרון ההגנה לאינטרנט, Kaspersky Internet Security, היה הפתרון היחיד שזכה להסמכה ברמה הגבוהה ביותר במבחנים המדמים את העולם האמיתי.

 

בשונה ממעבדות מחקר עצמאיות המבצעות מבחנים השוואתיים של פתרונות אבטחה, MRG Efittas מבצעת הערכה ממוקדת של האמינות והיעילות של פתרון מסוים כנגד איומים פיננסים. הם מנתחים באופן קבוע את הגרסאות העדכניות של תוכנות המגינות על פעולות פיננסיות ברשת ופתרונות כלליים המשלבים טכנולוגיות להגנה על כספים. המעבדה ביצעה בחינה של Safe Money, טכנולוגיה המשולבת בפתרון Kaspersky Internet Security. על פי ארבעת הדוחות הרבעוניים האחרונים מהרבעון השני של 2014 ועד לרבעון הראשון של 2015, טכנולוגיה זו הוכיחה עצמה כאחת היעילות ביותר, כשהיא מציגה תוצאות מצוינות בכל ארבעת המבחנים, אשר זיכו אותה בהרשאת MRG Effitas.

"לא כל טכנולוגית אבטחה יכולה להילחם ביעילות באיומי סייבר פיננסים, ורק מעטות מסוגלות להתמודד עם המשימה הזו באופן שוטף אל מול אופק האיומים המשתנה באופן תדיר. Safe Money מוכיחה את היעילות שלה באופן עקבי ממבחן למבחן. זו הסיבה שאנו מעניקים למעבדת קספרסקי את תואר אבטחת הבנקאות לשנת 2014/2015", אמר סבטה מילדינוב, מייסד ומנכ"ל MRG Effitas.

לדברי יוג'ין קספרסקי, יו"ר ומנכ"ל מעבדת קספרסקי, "מבחנים הנעשים על ידי מומחים בלתי תלויים הם שימושיים מאוד עבור הלקוחות ועבור המפתחים כאחד. אנו שמחים כי הפתרונות שלנו הציגו תוצאות טובות בתנאי העולם האמיתי. כבר זמן רב ברור כי הגנה באינטרנט אינה יכולה להתבסס על אנטי וירוס בסיסי בלבד, חשוב גם לאבטח דברים נוספים בצורה מלאה, כגון כספי המשתמשים".

מעבדת MRG Effitas גם בחנה את פתרון האבטחה הרחב של מעבדת קסרפסקי, Kaspersky Internet Security. הפתרון היה היחיד מבין 15 מוצרי אבטחה שנבחנו, אשר מנע בהצלחה כל הדבקה של מערכת ההפעלה במהלך 360 Assessment & Certification Programme  Q1 2015. מעבדת קספרסקי היא הנבדקת היחידה שזכתה בהסמכת הרמה הראשונה של MRG Effitas.

המבחן מורכב משני שלבים. השלב הראשון ניתח את התנהגות מוצרי האבטחה אל מול האיומים הדחופים ביותר. המבחן השני בדק באיזו יעילות מערכת ההפעלה מטופלת לאחר הדבקה. המבחנים בוצעו באמצעות מספר דוגמיות של משפחות קוד זדוני שונות – טרויאנים של בנקאות, סחטנים, תוכנות בלתי רצויות, וכו'. Kaspersky Internet Securityזיהה את כל 540 האיומים ומנע מכל תוכנת קוד זדוני לחדור למערכת.

MRG Effitas משתמשת במתודולוגיה המחקה התנהגות של המשתמש הטיפוסי. החוקרים לוחצים על קישור זדוני במחשב המוגן על ידי פתרון אבטחת מידע, מורידים קובץ הפעלה נגוע, שומרים אותו על הדיסק הקשיח ומנסים להריץ אותו. לאחר מכן, נותנים לפתרון לטפל במערכת ולהתמודד עם השפעות ההדבקה. מכיוון שמשתמשים ביתיים אינם משאירים את מחשביהם דולקים כל היום, המערכת מאותחלת לאחר 12 שעות.

כדי לזכות ברמה הראשונה של ההסמכה, המוצרים חייבים לחסום את כל ניסיונות ההדבקה. פתרונות אשר יכולים לזהות כל אחד מהאיומים לפני האתחול הראשון של המחשב, או בעת תהליך האתחול, זכו בהסמכה ברמה שניה. אצל  10 מתוך 15 פתרונות שנבחנו, המערכת לא נותרה מוגנת מפני כל הדוגמיות בהן השתמשו החוקרים. 4 פתרונות אחרים אפשרו למערכת להידבק אבל הצליחו לתקן את המצב. רק פתרון אחד, Kaspersky Internet Security, הצליח למנוע כל ניסיון הדבקה.

דילוג לתוכן