צחי וייספלד, ימונה למנכ"ל Microsoft for Startups

צחי וייספלד, ימונה למנכ"ל Microsoft for Startups וינהל את כלל שיתופי הפעולה והפעילות של מיקרוסופט מול סטארטאפים ברחבי העולם.
וייספלד, שכיהן עד-כה כמנכ"ל פעילות האקסלרטורים העולמית של מיקרוסופט המונה 7 אקסלרטורים ברחבי העולם, ירכז תחתיו את שלל תוכניות העזרה ושיתוף הפעולה של מיקרוסופט עם סטארטאפים ברחבי-העולם.
וייספלד (45), בעל תואר שני במנע"ס מאוניברסיטת נורטווסטרן (קלוג) ואוניברסיטת ת"א יזם את הקמת האקסלרטור הראשון של מיקרוסופט בעולם, שיחגוג בסוף החודש 5 שנים להקמתו, ומאז שוכפל ל-7 אקסלרטורים נוספים בברלין, לונדון, הודו, סין ובמטה מיקרוסופט העולמית בסיאטל. הסטארטאפים, בוגרי תכנית האקסלרטורים, גייסו כ- 3 מיליארד דולר וממוצע של 5.2 מיליון דולר לסטארט-אפ. נתונים אלו ממצבים את תוכנית האקסלרטורים במקום שני בעולם לאחר Y Combinator .
במסגרת תפקידו החדש, ינהל וייספלד את כלל האינטרקציה של מיקרוסופט עם קהילת הסטרארטאפים העולמית במגוון תכניות כגון תכנית האקסלרטור של מיקרוסופט לחברות מתקדמות, תכנית BizSpark המסייעת לסטארטאפים בגישה לשירותי Azure, שיתוף פעולה עם למעלה מ-200 אקסלרטורים ב-47 מדינות דרך תכנית BizSpark+, תוכניות פוסט-אקסלרציה, ותכנית שיתוף פעולה עם קרנות הון-סיכון בשיתוף עם זרוע ההשקעות Microsoft Ventures.
יזמות וסטארטאפים אינם זרים לצחי, במהלך עשרים וחמש השנים האחרונות ניהל יזמויות בישראל ובעולם – בין השאר כמנכ"ל נטקינג, מנכ"ל מוצרי אנטרפרייז בקומטאץ, מנכ"ל פעילות msystems בארה"ב, מנהל העסקים, מוצר, ושיווק של מודו ולאחרונה שותף-יזם לחברת מינטיגו. וייספלד הצטרף לראשונה למיקרוסופט בשנת 1998 כשותף ומנהל הקמת הפורטל MSN ובהמשך דרכו סייע בהקמת מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל בשיתוף עם משה ליכטמן והמנכ"ל הנוכחי של המרכז, יורם יעקובי.
צחי וייספלד אמר כי "אני גאה מאוד להוביל את תכניות הסטארטאפ העולמיות של מיקרוסופט מישראל, הסטארט-אפ ניישן. מאז הקמת האקסלרטור הראשון של מיקרוסופט, לפני כ-5 שנים במרכז המחקר והפיתוח בישראל הצלחנו לייצר דו-שיח חשוב, מועיל וחדשני עם קהילת הסטארטאפים בישראל ובעולם. נמשיך להוביל את היזמות החדשנית מישראל ובכך לסייע לחברה במגוון תחומים, באמצעות הטכנולוגיה. כיזם בעצמי, אני יודע שהדבר החשוב ביותר להצלחתם של סטארטאפים , הוא הקשרים העסקיים המניבים הכנסות ושתופי פעולה. מיקרוסופט יוצאת דופן ביכולת שלה לגרום לקשרים שכאלו לקרות, סטארטאפים הלוקחים חלק בתוכניותנו מקבלים ייתרון יוצא דופן לעומת כל מתחריהם."

דילוג לתוכן