צוותים של סמסונג, אינטל, ודל בדרך לייצור תקני ומוצרי קישוריות סטנדרטיים עד סוף השנה במסגרת OIC

כמה ענקיות חומרה חברו יחדיו על מנת לקבוע סטנדרטי קישוריות כך שמיליארדי מכשירים יוכלו להתחבר בינם לבין עצמם.כמה ענקיות חומרה חברו יחדיו על מנת לקבוע סטנדרטי קישוריות כך שמיליארדי מכשירים יוכלו להתחבר בינם לבין עצמם.
אינטל, סמסונג ו- Dell (OIC) Open Interconnect Consortium
הינם החברים המייסדים של קונסורציום זה ששם למטרה הנושא של להרחיב ולאפשר למפרטים רבים לזרימת נתונים ללא בעיה בינם לבין עצמם, ללא תלות במערכת ההפעלה, סוג המכשיר או טכנולוגית התקשורת האלחוטית. הטכנולוגיה אמורה להיות תסופקת מאוחר יותר השנה ע"י (OIC).
חברות אלו OIC יתרמו קוד מקור פתוח, כך שמפתחים יוכלו לכתוב ללא הגבלה תוכנות משותפות לתקשורת והעברת מידע בין מכשירים, שלטים רחוקים, פריטי לבוש, מכשירי חשמל וחיישנים לסוגיהם.
על הקונסורציום יהיה לקבוע סטנדרטים סביב קישוריות, גילוי ואימות של מכשירים, מכשירי איסוף הנתונים הראשונים "בבתים חכמים", מוצרי אלקטרוניקה וחברות, אמר Gary Martz מנהל קו המוצרים באינטל.
OIC תתמקד בשלב מאוחר יותר במגזרים אנכיים כמו טיפול רכב ובריאות, שבו המכשירים וטכנולוגיות התקשורת שונים בתכלית, אמר Gary Martz.
באומדן גס כ- 212 מליארד מכשירים יהיו מחוברים עד 2020, שמדגישים את הצורך בסטנדרטים
ב-Internet Of Things , אמר דאג פישר, סגן נשיא ומנהל כללי של קבוצת התוכנה והשירותים באינטל. הוא ציטט מספרים מ- אינטרנשיונל דטה קורפוריישן , חברת סקרים ומחקרים בי"ל.
פלטפורמת IOT של OIC תקים דרך "נקייה" כדי להחליף מידע ולהתגבר על מחסומים הקשורים למשלוחים אלחוטיים נתונים, מנגנוני אימות, טכנולוגיות אבטחה ומערכות הפעלה, אמר פישר.

OIC היא לא קבוצת הסטנדרט הראשונה. מוקדם יותר החודש מיקרוסופט הצטרפה לברית AllSeen, קבוצה שהוקמה בדצמבר האחרון. ל- OIC יש את אותן המטרות כמו ל- AllSeen, שרוצה להקים מסגרת תוכנה משותפת לגילוי וקישוריות בין מכשירים. אחד מעמודי התווך של AllSeen הוא AllJoyn, פלטפורמת התוכנה של Qualcomm, כך שטלפונים חכמים, smartwatches, טאבלטים ומחשבים יכולים לדבר אחד עם השני.

אבל קבוצות Internet Of Things (IOT) אחרות לא מתמקדות באבטחה ואימות, אמר Martz. לכן OIC יחלוק מפרטים וקוד עם קבוצות אחרות עד להקמת ממשק IOT משותף, הוא אמר.
IOC תצהיר על מכשירים שעומדים עומדים בסטנדרטים שלה.הקבוצה תעבוד על סטנדרטים מקיפים עבור מגוון טכנולוגיות אלחוטיות, כולל Fi Wi ו- Bluetooth, ZigBee ו- NFC (תקשורת שדה קרובה).
חברים מייסדים אחרים של OIC כוללים יצרני שבבי Atmel וברודקום. OIC גם מכוונת להגיע גם ליצרניות אלקטרוניקה.
חברים נוספים ב- OIC יוכרזו בהמשך השנה.
מאמר מקור:
http://www.itworld.com/hardware/426152/samsung-intel-dell-team-iot-connectivity-standards

דילוג לתוכן