צבי גל ממורגן סטנלי מצטרף לקרן ההשקעות אקליפטוס

צבי גל מנהל טכנולוגיות ראשי במורגן סטנלי (Morgan Stanley), אשר אחראי בין היתר על פיתוח מערכות וארכיטקטורות תוכנה מובילות, המיועדות הן לפעילות ניהול ההשקעות והן לפעילות בנקאות להשקעות, מצטרף לקרן ההשקעות הישראלית אקליפטוס מבית תמיר פישמן.

אקליפטוס (Eucalyptus Innovation Capital) אשר הוקמה על רקע התכנית החדשה של משרד האוצר להשקעות בהייטק המקומי ממשיכה להתחזק. הצטרפותו של גל היא המשך ישיר לשורת מינויים נוספים בהם גם ליפ בו-טאן נשיא Cadence העולמית ואייל וולדמן, נשיא ומנכ"ל מלנוקס אשר הצטרפו לקרן.

גל הוא בוגר מדעי המחשב באוניברסיטת רוטג'רס ובעל תואר M.B.Aמאוניברסיטת Golden Gate . הוא מחברו של הספרDistributed Computing Management . בעברו, שימש כמנהל התפעול הראשי של Bridgewater Associates, קרן הגידור הגדולה בעולם עם נכסים בהיקף של 150 מיליארד דולר. לפני כן שימש כמנהל טכנולוגיות המידע בחברת דויטשה בנק שוקי הון. כמו כן, עבד כמנהל מערכות מידע ב- Time Warner Music Group (WMG) . כאשר תחת הנהגתו ב-, WMG הכניסה הקבוצה את תחום הרינגטונים לארה"ב והייתה השותפה הראשונה של iTunes / iPod של אפל.

במשך כשלוש שנים גל אף שימש כנשיא וסמנכ"ל תפעול ב ATT.COM. בתפקיד זה, היה אחראי על פעילות ה- eBusiness ו eCommerce של ענקית התקשורת האמריקאית AT&T. בעברו, גל שירת במשלחת הטכנולוגיה האמריקאית לכנס G7 של המדינות המובילות במשק. והביא לפיתוח הבנק האינטרנטי הראשון ב-Wells Fargo Bank . בעקבות הישגים אלה ואחרים הוא זכה בפרס איינשטיין לשנת 2001 על הישגי המדע והטכנולוגיה של נשיא מדינת ישראל.

דילוג לתוכן