פרס מפעל חיים מטעם אגודת מהנדסי תעשיה וניהול הוענק ליזם דב מורן על קידום תעשיית ההייטק בישראל

פרס מפעל חיים מטעם אגודת מהנדסי תעשיה וניהול בלשכת המהנדסים והאדריכלים, הוענק לדב מורן, יזם, משקיע וממציא הדיסק-און-קי. הפרס הוענק למורן, המכהן כיום כיו"ר Comigo, במסגרת הכינוס ה-19 להנדסת תעשייה וניהול, שנערך בתל אביב.

הפרס הוענק למורן, מהנדס בהכשרתו, על "תרומתו המיוחדת לתעשיית הטכנולוגיה העילית בישראל, על החזון ופילוס הדרך להקמת תעשייה עולמית בארץ, על המקוריות בפיתוח פתרונות לאתגרי הייצור בהיקף רחב, על עידוד חברות צעירות ומתן ייעוץ והנחיה ליזמים בראשית דרכם
ועל העשרת הידע של יזמות תעשייה וניהול".

מורן פעיל בזירת ההייטק הישראלית מעל 20 שנה והוא חתום על מעל 40 פטנטים. הוא הקים את חברת M-Systems, מחלוצות פיתוח המוצרים מבוססי פלאש, ונכנס לפנתיאון הטכנולוגיה העולמי כ"ממציא הדיסק און קי". לאחר מכירת החברה לסאנדיסק ב-2006, הקים מורן את "מודו", כיהן כיו"ר טאואר סמיקונדקטור ובמקביל כיו"ר Biomas.

בשנים האחרונות ידוע מורן כיזם המשקיע בחברות צעירות, בינהן קומיגו, גלוקומי, קידוז, ג'ניפורמיקס, לרני ואחרות ואף ייסד את קרן ההון סיכון ‪Grove Ventures‬ ששמה לה למטרה לגדל חברות ישראליות עד להצלחתן. "לאורך השנים ממשיך מורן להשקיע את כספו, זמנו ומרצו בקידום רעיונות המקדמים את ההיי-טק בישראל", אמרו השופטים בנימוקיהם לפרס.

את הפרס העניקו למורן, נציג הנהלת האגודה – אמנון ברטל, וראש ועדת הפרס – אדית אורי.

בתמונה – מימין

היזם, דבמורן, אמנוןברטל, ראשאגודתמהנדסיתעשיהוניהול, אדיתאורי, ראשעדתהפרס, פרופ' אהודמניפזמאונ' בןגוריוןוחברהוועדההמארגנתשלהכנס

לסרטון/ראיון אחד על אחד עם מורן לרגל קבלת הפרס, בו הוא מנסה להתמודד עם השאלה מהו סוד ההצלחה שלו:
https://sites.google.com/site/engisr12/
(יש ללחוץ על view)

דילוג לתוכן