פסטיבל הסרטים בברלין משתמש בכלי וידיאו בענן של יבמ להזרמה מהירה של סרטי קולנוע בנפח גדול

Aspera, שנרכשה על ידי יבמ, נבחרה לספק את שירותי הזרמת הווידיאו לפסטיבל הסרטים ה- 65 בברלין, הנערך בימים אלה. כ- 300 אלף צופים מכל העולם יגיעו להקרנות של כ- 400 סרטים במסגרת הפסטיבל, לרבות הקרנות דיגיטאליות ראשונות ברזולוציה של 4K של סרטים אייקוניים דוגמת "גולדפינגר" (1964) ו"בדם קר" (1967). רזולוציה של 4K דורשת הזרמת כמויות הנתונים גדולות במיוחד, המתאפשרת בזכות הפלטפורמה הטכנולוגית של Aspera של יבמ.

הפתרון הטכנולוגי של יבמ מאפשר להעביר קבצי סרטים באורך מלא במהירות גבוהה, מהאולפנים המשתתפים בפסטיבל אל מרכז הנתונים בברלין. גודל קובץ אופייני של סרט באורך מלא ברזולוציה גבוהה עומד על כ- 250 גיגה-בייט והצורך בשיתוף קבצים כאלה בין אתרים סביב העולם יוצר דרישה למהירויות גבוהות, אמינות משופרת וניהול שקוף של זרימת התוכן הדיגיטאלי. המערכת של יבמ מאפשרת לעשות שימוש מלא בתשתיות רשתות סיב אופטי בקצבים של 10 גיגה-בייט, על מנת לקבל קבצי סרטים דיגיטאליים, ללא תלות במרחק.

בשנים קודמות, השתמש הפסטיבל במגוון שיטות להעברת קבצים, לרבות העברה פיזית של מדיה אופטית או מגנטית, ופרוטוקול העברת קבצים FTP. כל אלה, מאופיינים באיטיות, מחיר גבוה ובעיות ניהול. באמצעות הבחירה ב- Aspera Share כפרוטוקול הסטנרדטי של הפסטיבל ליישומי העברת קבצי סרטים, ניתן עתה לרכז בקלות ולנהל ביעילות את תכני הסרטים המוקרנים. בנוסף, משתמש הפסטיבל בקונסולת השליטה של Aspera  לצורך ניהול בזמן אמת של משימות העברת הקבצים, בעוד שרת החיבור של Aspera  מאפשר למספר גדול של משתתפים להחליף בינהם קבצים על גבי רשת רחבה.

Aspera, שהוקמה בקליפורניה ונרכשה על ידי יבמ, מפתחת טכנולוגיה להעברה מהירה ומאובטחת של קבצי נתונים גדולים במיוחד סביב העולם. הטכנולוגיה מוגנת הפטנט של אספרה מתגברת על צווארי הבקבוק האופייניים לרשתות תקשורת רחבות, ומתאימה במיוחד לטיפול בקבצי ענק, דוגמת וידיאו בהפרדה גבוהה או קבצי מחקר מדעי, ולהעברתם המאובטחת למרחקים גדולים.

דילוג לתוכן