פלאפון שדרגה את ניהול תשתיות הנתונים לפתרון האחוד של Commvault ו-Hitachi Data Systems

חברת הסלולר פלאפון סיימה לאחרונה פרויקט נרחב לשדרוג ניהול תשתיות גיבוי נתונים לכלל סביבת המערכות בחברה. את הפרויקט הובילו החברות Hitachi Data Systems, מובילה עולמית בפתרונות אחסון וגיבוי, ו-Commvaultישראל, מובילה עולמית בתחומי ניהול, גיבוי ושחזור נתונים ומידע. לשתי החברות שותפות OEM  גלובלית. הפרויקט, שהסתיים בחודש שעבר ומשרת את אנשי התפעול, חדר המחשב, הסיסטם והגיבויים בחברה, נמשך כ-4 חודשים והסתיים בחודש האחרון.

פלטפורמת התוכנה האחודה של Commvaultהנמכרת ע"י Hitachi Data Systems בשם Hitachi Data Protection Suite, החליפה את התוכנות HP Data Protector ו-Symantec Netbackup ואת מערכות ה Datadomainמבית EMC. חברת Hitachi Data Systemsסיפקה לפלאפון את הפלטפורמה האחודה והמלאה של Commvaultלגיבוי כלל תשתיות המידע בפלאפון, בהן חמשת אתרי המחשוב של החברה, מערכות האחסון והוירטואליזציה, מערכות ההפעלה, מסדי הנתונים ומערכת ה-Exchange. על פי גורמים בפלאפון, ההחלטה על מעבר לפלטפורמה אחודה התקבלה בעקבות הקושי התפעולי הנובע משימוש תוכנות שונות ופתרונות יעודים למטרות שונות שהקשו לייצר תמונת מצב הוליסטית של כלל מערכות הגיבוי בחברה.

במסגרת הפרויקט התקינה Hitachi Data Systemsשרת ניהול מרכזי מבית Commvaultושרת דוחות באתר החברה הראשי, כמו גם שרתי Media Serverבכל אתרי החברה, כאשר פתרון אחד מבצע גיבוי ורפליקציה על כל האתרים תחת כלי ניהולי יחיד שיספק תמיכה במגוון פלטפורמות, בהן מערכות ההפעלה והאפליקציות. פתרונות אלו יאפשרו התממשקות למערכות אחסון (Snapshot), ביצוע גיבוי אחד לכל סוג של יעד על מגוון פלטפורמות, בהן דיסקים, קלטות וכוננים, מעקב אחר ביצועי המערכות, פילוח נתונים לפי שימוש ומעקב אחר הוצאות ורווח.

"פלאפון היא אחת החברות הגדולות במשק הישראלי. אנו מטפלים בכ-2.6 מיליון לקוחות ומעסיקים כ-3000 עובדים. בהתאם, מורכבות תשתיות הנתונים שלנו ברורה". אומר איליה גרשנזון, מנהל צוות מערכות הפעלה גיבוי ואחסון בפלאפון. "טרם הטמעת המערכת החדשה נאלצנו להתמודד עם מספר אתגרים, בעיקר בגיבויים של הסביבות הוירטואליות, שחזורים של קבצים בודדים וכדומה. אתגרים אלו נבעו מהטרוגניות מערכות האחסון שחייבו שימוש בכלים שונים על מערכות שונות. כשהיטאצ'י דאטה סיסטמס הציעו לנו את פתרון Commvaultהבנו כי הוא יספק לנו, למעשה, כלי אחד שמתאים לכל הפלטפורמות איתן אנו עובדים, ויאפשר לנו לנהל אותן באופן מרכזי, דרך Dashboardאחד. הפתרון הזה מסיר קשיים תפעוליים ולוגיסטיים שחווינו בניהול המערכת ומאפשר מעקב שמייעל תהליכי עבודה".

שי נוני,מנכ"ל CommVault ישראל מוסיף כי: "המערכת של Commvaultמאפשרת לאנשי המחשוב ולמנהלי התשתיות של פלאפון לדעת איזה מידע קיים בארגון, איפה הוא נמצא וכיצד ניתן לטפל בו באופן זול ופשוט, תוך ניהול יעיל ומרוכז שלו. בכך יקוצרו זמני חלונות הגיבוי ויכולת העבודה מול כל יצרן אחסון תתייעל. הפשטת התפעול תאפשר לפלאפון להסיר, למעשה, המוני סקריפטים שמתייתרים אל מול המערכת האחודה של Commvault".

אלי משה, מנכ"ל Hitachi Data Systemsישראל, אמר: "כבר שנים רבות שהקשר שלנו עם CommVault מאפשר לנו להציע לשוק הישראלי את מוצרי גיבוי וניהול הנתונים המתקדמים בעולם. כשהבנו שבפלאפון עובדים במקביל על מערכות שונות ומבוזרות הבנו שיש לנו את הפתרון המושלם בשבילם, ואנו שמחים שהם בחרו בנו לביצוע הפרויקט המורכב הזה."

דילוג לתוכן