פייסבוק עשתה תוהו ובוהו בכתובות הדואר של אנשי הקשר וייתכן שאתם אפילו לא יודעים

המעבר לכתובת דואר פייסבוקית שכפתה החברה על גולשיה גורם לתקלות, שינויים בפרטי אנשי הקשר בסמרטפונים ולאובדן דואר
פייסבוק שוב הצליחה להרגיז את הגולשים באתר שלה כאשר אלה גילו כי החברה כפתה עליהם בשבוע שעבר שינוי של כתובת הדואר המופיעה באתר לכתובת פייסבוקית. אבל בסוף השבוע הסתבר כי הטרוניות האלה הן מעבר לסתם תלונות – גולשים רבים בארה"ב מתלוננים כי השינוי גרם לתקלות ושינויים בספר הכתובות שלהם, או חמור מכך – לאובדן דואר בהיקף לא ידוע.

הבלוגרית Violet Blue באתר cnet כותבת כי גולשים בפייסבוק מתלוננים על כך שמיילים שנשלחו אליהם נעלמו ברחבי הרשת לאחר שהופנו למקום לא ידוע. עובדת בחברת Adobe, למשל, כתבה כי פרטי יצירת הקשר איתה עודכנו אצל קולגה לעבודה עם כתובת המייל של פייסבוק והוא גילה את זה רק לאחר ששלח מיילים לכתובת הלא נכונה. היא מתלוננת כי חמור מכך, היא אינה מוצאת את המיילים האלה בתיבת הדואר הפייסבוקית שלה וכי היא כלל אינה מוצאת תכתובות אלה. "יכול להיות שאני מפספסת מיילים מחברים או אנשים אחרים שאני בכלל לא יודעת שנשלחו אלי ולכן אני לא מחפשת אותם". היא מציינת כי כל זה קורה למרות שהיא אצה כבר לתקן ולהחזיר את המצב לקדמותו – כלומר להחזיר לפייסבוק את כתובת המייל המועדפת עליה.

גולשים נוספים מתלוננים על כך שבסמרטפונים שלהם שונו כתובותיהם של אנשי קשר רבים לכתובת מייל פייסבוקית, כך שנראה כי האפליקציה של פייסבוק לסמרטפונים העבירה על דעת עצמה את כל המשמשים בה למערכת המייל הנוחה לה – כלומר שלה עצמה. אלה המשתמשים באייפונים, למשל, בוודאי לא ישמחו לגלות כי האפליקציה של פייסבוק עבור מערכת ההפעלה iOS6 למכשירים של אפל, כוללת שינוי כתובות האימייל מבלי לספק התרעה על כך.

הבלוגרית של cnet פנתה לפייסבוק אולם עד כה לא קיבלה מהם תגובה. בינתיים, אולי כדאי לבדוק בפייסבוק שלכם מהי כתובת המייל המופיעה שם: בעמוד הפרופיל שלכם – לחצו על edit profile ולכו ל- Contact Info. הסתירו את כתובת המייל הפייסבוקית והחליפו אותה בכתובת האמיתית שלכם.

דילוג לתוכן