פייסבוק מודיעה על כלים חדשים ויוזמות חדשות, שמטרתם לסייע לאנשים לשמור ולתמוך אחד בשני בפייסבוק

בין היוזמות והכלים החדשים שיהיו זמינים בכל העולם:

• ביטול עמלה למלכ"רים – 100% מהתרומות שיינתנו באמצעות פייסבוק למלכ"רים יעברו כעת ישירות לארגונים אלה.
• Community Help API- כלי שיעניק לארגוני סיוע בעת אסון גישה לנתונים בפייסבוק. מוקדם יותר השנה השיקה החברה את Community Help – כלי בתוך Safety Check שמאפשר לאנשים בקהילה לסייע אחד לשני בעת אסון. כעת, באמצעות הכלי חדש, החברה תאפשר לארגוני סיוע לקבל מידע קריטי בזמן אמת מפוסטים פומביים ב-Community Help על הצרכים של אנשים בקהילה בזמן האסון. החברה עורכת פיילוט עם ארגוני הצלב האדום ו-NetHope. החברה מקווה שנתונים אלה יסייעו לארגונים לתת מענה להקצות משאבים במהירות האפשרית. בכוונת החברה להודיע על שותפויות נוספות.

כלים נוספים שיהיו נגישים בארצות הברית ובמספר מדינות נוספות בעולם:

3. תמיכה ומנטורינג – כלי שמחבר אנשים שזקוקים לתמיכה וייעוץ כדי להשיג את יעדיהם. אנשים שיש להם את המומחיות והניסיון לעזור יתחברו עם אנשים שזקוקים לייעוץ בתחום ההתמחות שלהם. החונך והמדריך מותאמים על ידי ארגון שותף ללא מטרות רווח, והם יעבדו על בסיס תכנית מובנית בפייסבוק, שפותחה על ידי אותו ארגון והמותאמת לצרכים של הנחנך. פייסבוק מתחילה בפיילוט עם iMentor (גוף העוסק בחינוך) ועם ה-International Rescue Committee for crisis recovery, כאשר המטרה היא להרחיב כלים אלה למגוון תחומים ומטרות כמו החלמה מהתמכרות, קידום הקריירה ועוד.
פייסבוק מייחסת חשיבות רבה לשמירה על פרטיות ולאבטחה, והמוצר הזה נבנה בהתאם. הכלי הזה יהיה זמין רק לבני 18 ומעלה. המנטורים נבדקים על ידי הארגונים השותפים ואנשים יכולים גם לדווח לפייסבוק במקרה של בעיה.
4. קרן התרומות של פייסבוקFacebook Donations Fund) ) – קרן שנתית של 50 מיליון דולר שמטרה לסייע לקהילות להתאושש מאסון באמצעות תרומות ישירות ומצ'ינג כספי, כדי להעצים את השפעת הקהילה של פייסבוק במהלך אסונות. הקרן תאפשר ליותר אנשים לתמוך במטרות שחשובות להם, וכן תסייע לעמותות להגדיל את הסכום שגייסו מתומכיהן.
5. הרחבת זמינות כלי תרומה (Charitable giving Tools) למקומות נוספים בעולם
• כלי לגיוס תרומות לארגונים ללא מטרת רווח – כלי שמאפשר לאנשים לגייס כספים עבור ארגונים ללא כוונות רווח באמצעות פייסבוק, לרבות כפתור ייעודי לתרומות. זמין כעת בארצות הברית, אירלנד, גרמניה, צרפת, ספרד, איטליה, פולין, הולנד, בלגיה, שוודיה, פורטוגל, דנמרק, נורווגיה, אוסטריה, פינלנד ולוקסמבורג.
• גיוס תרומות אישי – יאפשר לאנשים לגייס כסף עבור עצמם, או עבור חבר, משהו או מישהו שאינם בפייסבוק. הכלי זמין כעת בבריטניה, אירלנד, קנדה, אוסטרליה, גרמניה, ספרד, איטליה, הולנד, בלגיה, פורטוגל, אוסטריה, פינלנד, לוקסמבורג, שבדיה, דנמרק וניו זילנד.
7. Fundraisers API – אנשים יוכלו לסנכרן בין מהלכי גיוס התרומות שלהם בפייסבוק לאלה שמחוץ מחוץ לפייסבוק, כך שגם יהיה להם קל יותר לספר לחברים ולמשפחה על המטרות שהם תומכים בהן בתוך ומחוץ לפייסבוק. החיבור בין קמפיין גיוס הכספים לבין פייסבוק יכול לסייע למשתתפים לעמוד ביעדיהם מהר יותר על ידי חשיפה ושיתוף בפייסבוק.
החברה תחל ליישם כלי זה עם הגופים: Susan G. Komen, JDRF, הארגון הלאומי (בארה"ב) לטרשת נפוצה ו-Movember. הכלי יהיה נגיש לעוד 500 גופים ללא מטרות רווח במהלך שנת 2018.
8. תרומות דם – באוקטובר האחרון השיקה פייסבוק כלי לתרומות דם בהודו, כדי להקל על אנשים לתרום דם . כיום יש יותר מ -4 מיליון תורמי דם שנרשמו בפייסבוק בהודו. הכלי גם מאפשר לארגונים להתחבר לתורמים בצורה יעילה יותר. בתי חולים, בנקי דם ועמותות יכולים ליצור אירועי תרומת דם בפייסבוק. בתחילת 2018, הכלי יהיה זמין גם בבנגלדש, שם, כמו בהודו, יש אלפי פוסטים מאנשים המחפשים תורמי דם מדי שבוע.

דילוג לתוכן