פטנט חדש של יבמ: ניהול דינאמי של סביבת ענן מבטיח חיסכון באנרגיה

יבמ רשמה פטנט חדש על טכנולוגיה שפותחה במעבדות המחקר שלה, המאפשרת למפעילי מרכזי מחשוב בסביבת ענן להסיט באופן דינאמי עומסי עבודה
יבמ רשמה פטנט חדש על טכנולוגיה שפותחה במעבדות המחקר שלה, המאפשרת למפעילי מרכזי מחשוב בסביבת ענן להסיט באופן דינאמי עומסי עבודה למערכות בעלות צריכת זרם נמוכה יותר או למערכות המצויות בתת-ניצול – תוך צמצום טביעת הרגל הסביבתית של שירותי מחשוב בסביבת ענן.
השימוש בתשתיות ענן בסביבת טכנולוגיות מידע עסקית וממשלתית הולך וצומח – וכתוצאה מכך עולה גם צריכת הזרם של מרכזי עיבוד הנתונים המספקים תשתיות אלו. רוב ספקי שירותי הענן מתנהלים במתכונת של "מידה אחידה מתאימה לכל צרכן", ומספקים את השירותים על בסיס מערך אחיד של שרתים, מבלי להתחשב בשיקולי קיימות סביבתית, אותם מביא עימו כל צרכן.
הפטנט אותו רשמה יבמ מקביל לאופן שבו מעודדים יצרני חשמל את צרכניהם להשתמש בחשמל המופק מאנרגיה מתחדשת, על מנת לצמצם את השלכות פעילותם על איכות הסביבה. על פי הגישה הזאת, ניתן יהיה להגדיר ולכוונן סביבת ענן כך שתנתב את הבקשה לשירות למכשירים, מערכות וכלי תוכנה המבצעים את המשימה המבוקשת, תוך מזעור צריכת האנרגיה למינימום האפשרי, במסגרת התשתיות הזמינות.
הפטנט מקביל לשיטת התמחור המשתנה הנהוגה בחברות חשמל במדינות מסוימות, דוגמת תעריף תעו"ז ותעריפי החשמל המוזל בשעות הלילה שהיו נהוגים בארץ.
ההמצאה החדשה של יבמ מתמודדת עם המורכבות המאפיינת את תהליכי ההקמה, הניהול והקצאת המשאבים של סביבות ענן.

דילוג לתוכן