פורסייט השלימה בהצלחה ניסוי במערכת Eye-NetTM למניעת תאונות דרכים באשדוד המיועד לעיר החכמה

המערכת של פורסייט למניעת תאונות דרכים מתממשק לתשתיות דרך חכמות בתחומי העיר אשדוד באמצעות תקשורת סלולרית

 

חברת פורסייט המתמחה בתחום מערכות ראייה ממוחשבות לרכב, מודיעה היום, כי יחד עם עיריית אשדוד וחברת NoTraffic בע"מ השלימה בהצלחה ניסוי מבוקר במערכת Eye-NetTM למניעת תאונות דרכים המיועד לעיר החכמה.

הניסוי נערך באשדוד, בשיתוף חברת NoTraffic המפתחת מערכת ניהול תנועה לערים המבוססת על רשת של חיישנים הנפרסים בצמתים מרומזרים, ובפיקוח חברת  BWR (רובוטיקה כחול לבן) כחלק מפרויקט Ashdod Smart Mobility Living Lab. הניסוי בוצע בתמיכת משרד התחבורה ונתיבי איילון כחלק מהתוכנית הלאומית לקידום תחבורה חכמה.

מטרת הניסוי הייתה שילוב טכנולוגיות חדשניות המיועדות לערים חכמות, ליצירת ערוץ תקשורת אמין בין משתמשי דרך ותשתיות דרך חכמות, על מנת להגן על רכבים והולכי רגל מפני תאונות דרכים בזמן אמת.

 

עיריית אשדוד מקדמת בשנים האחרונות מעבדה בינלאומית  Ashdod Smart Mobility Living Lab  בשת"פ עם אוניברסיטת MIT שעיקרה שימוש במרחב האורבני לטובת יישום טכנולוגיות מתקדמות בתחום תחבורה חכמה ואוטונומית. מטרת התכנית היא בראש ובראשונה להגביר את הבטיחות בכבישים וכן לעודד את השימוש בתחבורה ציבורית ושיתופית. כמו כן, להקים תשתית טכנולוגית ומשפטית לקידום שיתופי פעולה עם האקדמיה וחברות טכנולוגיות כדוגמת חברת MOBILEYE  , MICROSOFT, ITURAN וכו'. בזכות סביבת עבודה זו נבחרה העיר אשדוד לביצוע הניסוי.

לצורך הניסוי, חברת BWR פעלה כזרוע המבצעת של עיריית אשדוד בכל הנוגע לעיר החכמה, רכבים אוטונומיים וטכנולוגיות תחבורה חכמות.

הניסוי נערך בצומת מרומזר ומרכזי באזור התעשייה הצפוני באשדוד. במהלך הניסוי בחנה החברה את מערכת Eye-NetTM במספר תרחישים וביצעה אינטגרציה למערכת החכמה של חברת NoTraffic המותקנת בצומת.

בשלב הראשון, שני כלי רכב נעו אחד לכיוון השני בזווית של 90 מעלות ללא קשר עין ישיר ביניהם, כאשר אחד מהם מתפרץ במהירות לצומת באור אדום, בתרחיש המדמה התנגשות. תרחיש נוסף דימה תאונה בין כלי רכב להולך רגל המתפרץ לכביש. בשלב זה, כל הגורמים המעורבים בניסוי השתמשו באפליקציית Eye-NetTM המותקנת על גבי הטלפונים הסלולריים וקיבלו התרעות מקדימות על הסכנה, זמן מספיק מראש כדי למנוע התנגשות.

בשלב השני, נבדקה מערכת Eye-NetTM בשילוב עם מערכת התשתית החכמה NoTraffic. בשלב זה נבחנו תרחישים דומים לאלה שנבחנו בשלב הראשון, אולם הפעם רק אחד מהרכבים המעורבים בכל תרחיש היה מחובר למערכת Eye-NetTM  המותקנת על גבי הטלפון הסלולרי. המערכת של NoTraffic זיהתה את האובייקטים שאינם מקושרים באמצעות סלולר בסביבת הצומת באמצעות חיישן חכם, שידרה את המידע אל מערכת Eye-NetTM ועל ידי כך אפשרה שליחת התרעות בזמן אמת על סכנות בדרך לרכב המקושר, זמן מספיק מראש כדי למנוע התנגשות.

בכל הניסויים עמדה החברה ביעדים ובמדדים שהציבה עבור השימוש במערכת Eye-NetTM למתן התרעה בזמן אמת באופן שאיפשר לכל המשתמשים לבלום בזמן ובבטחה. במהלך הניסויים, המידע זרם בזמן אמת אל מרכז הבקרה באתר הניסוי והציג את מיקומי האירועים על גבי מפה, זמני התרחשותם, וכן סיווג הגורמים המעורבים.

דילוג לתוכן