פורטינט משיקה פתרון מרכז מבצעים בתחום האבטחה והרשת (NOC-SOC) המסייע לאוטומציית תהליכים ותגובות לאירועי אבטחה

פתרון הניהול והניתוח החדש משלב בין מרכז המבצעים של הרשת (Network Operations Center – NOC) ומרכז המבצעים של האבטחה (Security Operations Center – SOC)
שיתוף הפעולה עם חברת ServiceNow הופך את תהליכי העבודה ותגובת האבטחה לאוטומטיים

פורטינט (נאסד"ק: FTNT), מובילה עולמית בפתרונות אבטחת סייבר מקיפים, משולבים ואוטומטיים, השיקה את פתרון ה-NOC-SOC הראשון בתעשייה המהווה מרכז מבצעים בתחום האבטחה והרשת, המגשר בין תהליכי עבודה, ניתוח ותגובה אוטומטית לאירועים. פתרון ה-NOC-SOC החדש של פורטינט משלב את היכולות העדכניות של FortiManager, FortiAnalyzer ו-FortiSIEM, ומאחד את ההקשר התפעולי של ה-NOC – כמו מצב המכשיר וזמינות יישום ביצועי רשת – יחד עם התובנות של ה-SOC, ובכלל זה זיהוי פרצות, עצירת דליפת נתונים וחשיפת מארחים שנפגעו.
רמת הניהול והאוטומציה, הכוללת הרבה מעבר לפונקציות המסורתיות, מאפשרת לכל צוות לפעול יחד עם קבלת יתרון הפרספקטיבה של הצוות השני. במודל חדש זה, צוותי ה-SOC מקבלים נראות החל מרגע זיהוי האיום בזמן אמת לכל הנכסים, מצבם הנוכחי ומי מחזיק בהם. הדבר מאפשר להם להבין מיד את היקף האיום ולבצע פעולת תזמור אוטומטית כדי לתקן את הנזק.
ה-NOC-SOC מהווה פתרון למחסור ההולך וגובר במומחי אבטחה. לפי מחקר אחרון בנושא עובדי אבטחת מידע גלובליים, המחסור בעובדים בתחום של אבטחת סייבר צפוי להגיע ל-1.8 מיליון עד שנת 2022, כאשר 66% מהמשיבים דיווחו כי אין להם מספיק עובדים אשר יטפלו באיומים הנוכחיים. ככל שה-IT ממשיך לתמוך ביישומים מורכבים המופצים על פני מערכות במיקומים רבים, החל ממרכזי נתונים מקומיים ועד לענן הציבורי, המחסור בעובדים ומורכבות של סביבות חדשות אלו דורשים גישה חדשה לניהול אבטחה.
ההצטלבות והחפיפה בין הפעולות והאבטחה חשובות ביותר לצורך יציבת הגנה וניהול סיכונים של הסביבות העסקיות הדינמיות של היום. המאפיינים החדשים במארג האבטחה (Security Fabric) של פורטינט המספקים פונקציונליות NOC ו-SOC משולבת כוללים: ניהול NOC-SOC מרכזי באמצעות FortiManager ויכולות ניתוח מתקדמות באמצעות FortiAnalyzer; אבטחה מקיפה וקבלת תמונה מלאה על מצב כל הנכסים באמצעות FortiSIEM; יכולת מדידה של רמת היערכות האבטחה ואפשרות לקבל מבט על החזר השקעה ביוזמות אבטחה; וחיבור עם פלטפורמת ServiceNow המסייעת באוטומציית התגובה לאירועים.
אודין אולסון, מנהל בכיר של תחום פיתוח עסקי ב-ServiceNow Security Operations, אמר כי, "כאשר לקוחות מציגים טכנולוגיות ענן חדשות המרחיבות את שטח התקיפה שלהם, ה-IT ומהלכי עבודת אבטחה מוכרחים להיות משולבים היטב כדי להבטיח תגובת אבטחה יעילה. באמצעות שיתוף הפעולה שלנו עם פורטינט, לקוחותינו המשותפים ירוויחו מעלייה אוטומטית וניהול של נושאי אבטחת סייבר המאותרים באמצעות מוצרי פורטינט ועוברים תיקון באמצעות פלטפורמת ServiceNow".
ג'ון מדיסון, סגן נשיא בכיר לתחום מוצרים ופתרונות בפורטינט, אמר כי: "הן צוותי האבטחה והן צוותי ה-IT ניצבים בפני אתגרים הנובעים מאילוצי משאבים, וזאת בעוד שעומסי העבודה ושיעור איומי הסייבר ממשיכים לגדול בהיקף ובמורכבות. כאשר התעשייה ניצבת מול מחסור במומחי סייבר והלחץ לשמור על יעילות תפעולית וביטחונית הוא קריטי עבור העסק הדיגיטלי, דרושה גישה חדשה אשר מביאה נראות ובקרה ל-NOC עם אוטומציה של תהליך העבודה והתגובה ב-SOC. פורטינט מציגה פתרון NOC-SOC מותאם אישית, המגשר בין הפער על פני דיסציפלינות IT כדי להשיג תגובת אבטחה מקיפה ואוטומטית".

דילוג לתוכן