פורד מקימה את Ford Smart Mobility LLC, שתתמקד בפיתוח והשקעות בשירותי ניידות; ג׳ים האקט מונה ליו״ר חברת הבת

● חברת פורד מוטור הקימה את חברת הבת Ford Smart Mobility LLC, שתפעל מסניפים בפאלו אלטו שבקליפורניה ודירבורן, מישיגן

● החברה החדשה תפתח, תייצר, תצמיח ותשקיע בשירותי ניידות חדשים; צעד זה מתרחש בעוד פורד מרחיבה את המודל העסקי שלה, והופכת לחברה הפועלת הן בתחום הרכב והן בתחום הניידות

● ג׳ים האקט מונה ליו״ר Ford Smart Mobility LLC; האקט, לשעבר בכיר ב-Steelcase, יעזוב את דירקטוריון פורד, על מנת להוביל את עסקי הניידות של החברה

חברת פורד מוטור הכריזה על הקמת Ford Smart Mobility LLC, חברת בת חדשה, שתתמקד בפיתוח, ייצור, צמיחה והשקעה בשירותי ניידות מתפתחים. ג׳ים האקט, לשעבר סגן יו״ר ומנכ״ל Steelcase, עוזב את תפקידו במועצת המנהלים של פורד, על מנת לשמש כיו״ר חברת הבת החדשה.

Ford Smart Mobility LLC מהווה חלק מהצעדים שנוקטת פורד במסגרת הרחבת המודל העסקי שלה, בעודה הופכת לחברה הפועלת הן בתחום הרכב והן בתחום הניידות. החברה ממשיכה להתמקד ולהשקיע בעסקי הליבה שלה: תכנון, ייצור, שיווק, מימון ומתן שירות למכוניות, רכבי שטח, משאיות ומכוניות חשמליות. בו בזמן, פורד מחפשת בנחישות אחר הזדמנויות חדשות במסגרת Ford Smart Mobility – תכניתה של החברה להיות מובילה בקישוריות, ניידות, כלי רכב אוטונומיים, חווית הלקוח ונתונים וניתוחים.

״Ford Smart Mobility וההתרחבות אל תחום שירותי הניידות מהוות הזדמנויות משמעותיות לצמיחה״, אמר מארק פילדס, נשיא ומנכ״ל חברת פורד מוטור. ״התכנית שלנו היא להפוך במהירות לחלק משוק שירותי התחבורה הצומח, אשר כבר כיום אחראי להכנסות שנתיות בהיקף של 5.4 טריליון דולרים. ג׳ים האקט הוא מנהיג נכון ובעל חזון, המצויד בניסיון עשיר בפיתוח עסקי ועיצוב, שיוכל להצעיד אותנו אל שוק עסקי שירותי הניידות של העתיד״.

Ford Smart Mobility LLC: מפתחים ומשקיעים בשירותי ניידות חדשים

חברת Ford Smart Mobility LLC החדשה תתבסס על המוצרים, הטכנולוגיות והפיתוחים החדשניים שכבר נמצאים בעבודה במסגרת תכנית Ford Smart Mobility של חברת פורד מוטור. חברת הבת, שתעבוד בשיתוף עם צוותי פיתוח המוצר, המחקר וההנדסה המתקדמת, השיווק וניתוח הנתונים הנוכחיים של פורד – אשר יישארו כמות שהם – תפתח שירותי ניידות מוכנים לשוק, ותשקיע ביוזמות מבטיחות בתחום הניידות.

Ford Smart Mobility LLC, אשר מתוכננת להתחרות בשוק כחברת סטארטאפ, תתכנן ותפתח שירותי ניידות באופן עצמאי, כמו גם במסגרת שיתופי פעולה עם סטארטאפים וחברות טכנולוגיה.

״הבטחת חופש ניידות מחייבת אותנו להביט ללא הרף מעבר לצרכים הנוכחיים, ולהתייחס לצרכים ולמשמעויות של רעיון הניידות עבור הדורות הבאים״, אמר ביל פורד, יו״ר חברת פורד מוטור. ״חברת הבת החדשה הזו תאפשר לנו לפתח פתרונות ניידות, אשר יוכלו להתמודד עם אתגרי התחבורה המשתנים במהירות בעולם צפוף יותר ויותר״.

האקט, אשר בתפקידו כיו״ר Ford Smart Mobility LLC ידווח ישירות למארק פילדס, יוביל צוות של מובילים עסקיים וטכנולוגיים בתוך ומחוץ לחברה.

האקט: מנהיג טרנספורמטיבי ומונחה לקוח

כמנהיג מונחה לקוח ובעל חזון בתעשיית הריהוט המשרדי, האקט הוא האחראי להרחבת המודל העסקי של Steelcase ולהפיכתה לחברה חדשנית בינלאומית. במהלך 30 שנות עבודתו שם, האקט סייע להפוך את Steelcase מיצרנית ריהוט משרדי מסורתית לחברה שמשנה את האופן שבו אנשים עובדים. ההישגים שלו כללו גם את זיהוי המגמה של מעבר מתכנון משרדים המבוססים על קיוביקלס לסביבת אופן ספייס, שמעניקה לעובדים את הגמישות לעבוד בכל מקום שירצו.

״אני נרגש מאוד להוביל את עסקי הניידות של פורד אל העתיד״, אמר האקט. ״התחבורה העולמית נמצאת כיום על סיפה של מהפכה גדולה ופורד מתכננת להוביל את הדרך על יד שינוי הדרך שבה העולם נע באמצעות Ford Smart Mobility״.

האקט, אשר היה חלק ממועצת המנהלים של חברת פורד מוטור מאז שנת 2013, היה חבר בוועדות הביקורת, הקיימות והחדשנות והמינויים והממשל. הוא התפטר מתפקידיו בדירקטוריון פורד החל ב-10 במרץ, על מנת להצטרף אל Ford Smart Mobility LLC.

Ford Smart Mobility: משנים את הדרך שבה העולם נע

העולם הופך יותר ויותר צפוף ועירוני, איכות האוויר מהווה בעיה עולמית והעדפותיהם של הלקוחות משתנות במהירות. תכנית Ford Smart Mobility נוסדה בתחילת השנה שעברה, על מנת להשתמש בטכנולוגיה וחדשנות כדי להתמודד עם המגמות הללו ולשפר את חייהם של אנשים. בזמן הקצר שחלף מאז נרשמה התקדמות משמעותית בתחומים שונים, לרבות:

● קישוריות: פורד מובילה בקישוריות כלי רכב עם מערכת הבידור והתקשורת הפופולרית ביותר בתעשיה – Ford SYNC. השנה הושקה מערכת SYNC 3 החדשה והאינטואיטיבית יותר, המשולבת בדגמי כלי רכב של פורד ולינקולן. בנוסף לכך, פלטפורמת SYNC Connect החדשה מעניקה לבעלי מכוניות אפשרות שליטה מרחוק בפונקציות שונות של כלי הרכב, כגון התנעה מרחוק, פתיחת דלתות, בדיקת כמות הדלק הזמינה או איתור מכונית בחניון בעזרת הסמארטפון שלהם. SYNC כוללת גם את AppLink, אשר מעניקה לנהגים אפשרות שליטה קולית בעזרת אפליקציות סלולריות, ישירות מכסא הנהג – וכך מאפשרת להם להשאיר את עיניהם על הכביש ואת ידיהם על ההגה.
● ניידות: במהלך 14 החודשים האחרונים, פורד ערכה למעלה מ-30 ניסויי ניידות עולמיים, על מנת לגבש תובנות בנוגע להעדפות התחבורה המשתנות של הצרכנים. מספר תכניות ניסיוניות מתמשכות נמצאות בעיצומן, ביניהן: GoPark – מערכת חיזוי חניה בלונדון, שמסוגלת להנחות נהגים אל רחובות שבהם סביר ביותר שימצאו מקום חניה; GoDrive – תכנית נסיעות משותפות, הפועלת אף היא בלונדון, ומציעה לבעלי מכוניות מקומות חניה מובטחים באיזורים עמוסים, דוגמת שדה התעופה של לונדון; ו-Dynamic Shuttle – תכנית הנערכת בקמפוס של פורד בדירבורן, מישיגן, ומאפשרת לעובדים ולמבקרים להזמין נסיעות על פי דרישה מנקודה לנקודה.
● כלי רכב אוטונומיים: השנה תפעיל פורד את צי כלי הרכב האוטונומיים הנסיוני הגדול ביותר בתעשיית הרכב, הכולל כלי רכב שנעים על כבישים ברחבי ארה״ב – בקליפורניה, אריזונה ומישיגן. פורד היא גם הראשונה שערכה מבחנים לכלי רכב אוטונומיים בתנאי שלג – צעד משמעותי בתכניתה של החברה לספק כלי רכב אוטונומיים לחלוטין למיליוני לקוחות בעולם. בו בזמן, פורד תשלש במהלך החמש השנים הבאות את ההשקעות ההנדסיות שלה בטכנולוגיות סיוע לנהגים וכלי רכב אוטונומיים למחצה, דוגמת בקרת שיוט, סיוע פעיל בנהיגה, אזהרות בעת מעבר בין נתיבים, סיוע בשמירה על הנתיב, זיהוי הולכי רגל, Pro Trailer Backup Assist וטכנולוגיית חיבור רכב לרכב.
● חווית הצרכן: השנה הציגה פורד את FordPass – פלטפורמה אישית חינמית, המשלבת אלמנטים דיגיטליים ופיזיים ומציעה למשתמשים ארבעה יתרונות: זירת מסחר עם שירותי ניידות, דוגמת חניה ונסיעות משותפות; פיצ׳ר FordGuides, שמסייע לצרכנים לנוע בצורה יעילה יותר; תגמול משתמשים שזוכים בהערכה על נאמנותם; ו-FordHubs, שמזמינה צרכנים לחוות את הישגי החדשנות העדכניים ביותר של פורד. המרכז הראשון ייפתח במהלך השנה בניו יורק.
● נתונים וניתוח: על מנת לצפות בצורה טובה יותר את רצונות וצרכי הלקוחות, פורד הגדילה את המימון שהיא מעניקה ליוזמות ניתוח ומחקר נתונים במסגרת הקמת תכנית Ford Smart Mobility שלה. אחת הדוגמאות לכך היא שיתוף הפעולה בין פורד ו-IBM בתוכנית נסיונית, אשר מאפשרת למדענים וחוקרים לבחון פיסות נתונים זעירות – של 10 או 15 שניות בכל פעם – על מנת לאתר דפוסים, מתאמים ומגמות, ולפתח קוד תוכנה שמסוגל לייעל תהליכי קבלת החלטות תחבורתיות ותומך בניסוי Dynamic Shuttle שעורכת החברה.

 

דילוג לתוכן