פג'ו-סיטרואן מחזקת את אסטרטגיית

פג'ו-סיטרואן מחזקת את אסטרטגיית אפס-פגמים בייצור באמצעות פלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס

 

חטיבת Body-in-White(שילוב מכלולי הרכב בשלדה) של יצרנית הרכבים משיגה יעילות משופרת באמצעות מינוף פתרון DELMIA של דאסו סיסטמס

 

דאסו סיסטמס (Dassault Systèmes), חברת ה-3DEXPERIENCE, הודיעה כי חברת פג'ו-סיטרואן החליטה להגביר משמעותית את שימושה בפתרון DELMIA לייצור דיגיטלי, שיאפשר פישוט של תהליך החדשנות בחטיבת ה- Body-in-White(שלב התכנון או הייצור בו כל רכיבי השלדה מולחמים יחד אך לפני  הוספת כל החלקים הנעים והצביעה) של החברה. באמצעות הרחבה זו אשר מספקת המשכיות דיגיטלית מקצה לקצה בין ההנדסה והייצור, יכולה כעת פג'ו-סיטרואן לבצע תכנון רובוטיקה באופן נכון כבר בהפעלה הראשונה.

 

בעזרת פלטפורמת 3DEXPERIENCE, תומכת כעת פג'ו-סיטרואן בסימולציית רובוטיקה מתקדמת, כולל בדיקות היתכנות וניתוחי Reachability. תמיכה זו בשלבים המוקדמים ביותר של תכנון הייצור משלימה פעילות קיימת להדמיית ההרכבה הסופית, הצביעה, מערכת ההינע, וכבישת חלקי גוף הרכב.

 

במטרה לשפר משמעותית ייצור של חלקי רכב מורכבים הכוללים פתחים, פאנלים, מבנים וגופים תחתיים, חיפשה פג'ו-סיטרואן אינטגרציה הדוקה יותר בין המוצרים והתהליכים, כך שהצוותים יוכלו לזהות ולתקן בעיות אפשריות בייצור כבר בשלב מוקדם של תהליך הפיתוח. יישומי ההדמיה הרובוטית של DELMIA, מסייעים לגשר בין פריסת הרובוטים ומיקומם והפעולה שלהם ברצפת הייצור, דבר המפשט משמעותית את ההגדרה המרחבית, מסייע במניעת שגיאות אפשריות והתנגשויות אשר מובילות לבזבוז חומרים ולצורך לבצע עבודה מחדש. באמצעות פלטפורמת 3DEXPERIENCE והאינטגרציה של ההדמיה הרובוטית, מתכננת פג'ו-סיטרואן לשפר את גמישות המפעלית תוך אכיפת סטנדרטיזציה ושימוש חוזר בקווי ייצור קיימים עבור דגמי מכוניות שונים.

 

"החלטנו להרחיב את השימוש שלנו בפורטפוליו של דאסו סיסטמס בחטיבת Body-in-Whiteכדי ליצור רציפות והמשכיות דיגיטלית בין ההנדסה והייצור. דבר שאנו מאמינים שהוא מפתח לחיזוק הזריזות העסקית הכללית שלנו", אמר סבסטיאן גייגנפיין, מתאם תהליכים ומפעל דיגיטלי בפג'ו-סיטרואן. "באמצעות שימוש בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס עבור רובוטיקה בשלבי הפיתוח המוקדמים, נהיה מסוגלים לקצר זמני מחזורים ופתרון בעיות. אנו צופים רווחים משמעותיים בתפוקה בתחומי תכנון כלים, ניתוחי זמנים ותכנות אופליין".

 

"אנו שמחים לתרום להצלחת פג'ו-סיטרואן באמצעות הטמעת התהליכים החדשניים שלהם על פלטפורמת 3DEXPERIENCE", אמר אוליבייה סאפין, סגן נשיא לתעשיית התחבורה והניידות בדאסו סיסטמס. "יצירת הסינרגיה בין הנדסה וייצור על גבי פלטפורמה אחידה ופתוחה, היא מפתח לחיזוק גישת הייצור Target-Zero-Defect, ולשליטה במורכבות הקיימת כיום בחדשנות רכבים. באמצעות מינוף הפלטפורמה שלנו, יצרני רכבים יכולים להטמיע סביבת תכנון גלובלית תומכת חדשנות לרוחב כל שרשרת האספקה, תוך יצירת חוויות דינמיות העונות על דרישות הלקוחות היום ובעתיד".

דילוג לתוכן