ערור יוגש לבית המשפט העליון, בטלו את פסיקת המחוזי לפיצוי על טוקבק

ערור שיוגש ביום ראשון הקרוב לבית המשפט העליון יבקש לבטל את פסיקת בית משפט המחוזי לפיצוי על טוקבק. תחילתו של הסיפור בדיון שהתנהל בפייסבוק בתקופת מבצע צוק איתן. תחת הכותרת "מתנתקים מהתקשורת הישראלית" בו כתב הנתבע אמיר בוהדנה "מוטי מרקוס הוא אדם שמאלני קיצוני שתומך בערבים, ומנהל סניף סופר פארם. אני סומך עליכם אחים ואחיות בדם הימני שלנו, שתדעו לפתוח עליו ולהגיע עד לסניף שלו, לזבל יהודי שמאחל מוות לחיילים שלנו".
מוטי מרקוס שנחשף לתגובה (עליה לא היו לייקים או כל אינטראקציה אחרת) הגיש תביעה נגד אמיר בוהדנה בגין לשון הרע, השופט נאסר ג'השאן מבית משפט השלום בקריות, פסק כי לא מדובר בגידופים וקללות, שכן הכינוי "שמאלני קיצוני" אינו מהווה לשון הרע. עוד קבע בית המשפט, כי ספק אם הציבור הרחב מייחס חשיבות לפרסומים מהסוג הנדון ושהפגיעה הנובעת מאמירה על פלוני היא קלה שבקלות ויש "לספוג" אותה על מנת לאפשר שיח חופשי באינטרנט.
מרכוס לא ויתר ועתר לבית משפט המחוזי שהפך את החלטת בית משפט השלום וקבע כי יש בטוקבק לשון הרע.
עורך דין שלומי וינברג המייצג את בוהדנה הודיע כי יגיש ביום ראשון הקרוב ערעור לעליון נגד ההחלטה: "אנחנו סבורים שפסק הדין שגוי. מדובר בטוקבק בודד מתוך מאות טוקבקים שאיש לא שם לב אליו, במסגרת דיון פוליטי סוער שנערך בתקופת צוק איתן. לא היה מקום לקבוע כל אחריות מכוח חוק איסור לשון הרע"

דילוג לתוכן