ערב הבחירות להסתדרות: 80% מהציבור היה רוצה ועד עובדים במקום עבודתו

80% מהציבור היה רוצה ועד עובדים במקום עבודתו
• 80% מהציבור מעוניינים במידה רבה בוועד עובדים במקום עבודתם
• מרבית הציבור מטיל ספק ביכולתו של מחנה הימין להגן היטב על זכויות עובדים
• ענת רוזיליו, מנהלת הזירה ציבורית בקרן ברל כצנלסון: "הציבור הישראלי מבין היום יותר מאי פעם שהפתרון לשכר הנמוך במשק, לעלייה במספר העובדים העניים ולפערים החברתיים נמצא בהתאגדויות עובדים. הממצא של הסקר לפיו 80% מהציבור מעוניין בועד עובדים במקום עבודתו ממחיש את השינוי התודעתי האדיר שמתחולל כאן, כמו גם את הכישלון של פוליטיקאים כמו נתניהו, בנט ושקד שעדיין טוענים שהועדים הם הבעיה של המשק. 500,000 חברי ההסתדרות שילכו מחר (שלישי) לקלפי צריכים לזכור שלהצבעה שלהם יש חשיבות אדירה לדמוקרטיה הישראלית ושרבים מהעובדים בישראל היו שמחים להיות מאוגדים ובעלי זכות בחירה לגוף שמשפיע על חייהם יותר מכל גוף אחר"

יום לפני הבחירות להסתדרות: מתוך סקר שנערך על ידי המכללה החברתית כלכלית וקרן ברל כצנלסון עלה כי 80% מהציבור מעוניינים במידה רבה בוועד עובדים במקום עבודתם. בסקר נבחנו עמדות הציבור במספר סוגיות מרכזיות הנוגעות לנושא. הסקר דגם כ-500 איש ואישה ומהווה מדגם מייצג של האוכלוסייה הישראלית. ממסקנותיו עולה כי מרבית הציבור (42%) היה מעדיף כי הממשלה תשקיע בתכנית לגנים ומעונות חינם מגיל אפס, על פני השקעה בתכנית ההטבות החדשה "נטו משפחה" (28%) שהוביל שר האוצר כחלון ואושרה בימים אלו במליאת הכנסת. עלותן של שתי התכניות דומה ועומדת על כ-4 מיליארד ש"ח.
עוד עולה כי רק רבע מהנשאלים מאמין שיש ביכולתו של מחנה הימין להגן על זכויות עובדים. אל מול הפקפוק ביכולתו של מחנה הימין להגן על זכויות עובדים, רוב מובהק של 80% מהציבור מעוניין ומכיר בחשיבותו הרבה של הקמת ועד עובדים במקום עבודתו, כאשר 9% בלבד מעוניינים במידה מועטה.
תוצאות אלו מעידות על השינוי העמוק שהתחולל בתפיסה הציבורית בהכרת חשיבותו של ועד עובדים, והן עולות בקנה אחד עם המגמה שנחשפה בסקר שנערך בשנה שעברה עבור המכללה ובו נמצא כי 89% מהציבור רואים בגל התאגדויות העובדים במשק צעד חיובי וכי 75% מהציבור סבורים שההתאגדויות מצמצמות פערים חברתיים.

ענת רוזיליו, מנהלת הזירה ציבורית בקרן ברל כצנלסון: "הציבור הישראלי מבין היום יותר מאי פעם שהפתרון לשכר הנמוך במשק, לעלייה במספר העובדים העניים ולפערים החברתיים נמצא בהתאגדויות עובדים. הממצא של הסקר לפיו 80% מהציבור מעוניין בועד עובדים במקום עבודתו ממחיש את השינוי התודעתי האדיר שמתחולל כאן, כמו גם את הכישלון של פוליטיקאים כמו נתניהו, בנט ושקד שעדיין טוענים שהועדים הם הבעיה של המשק. 500,000 חברי ההסתדרות שילכו מחר (שלישי) לקלפי צריכים לזכור שלהצבעה שלהם יש חשיבות אדירה לדמוקרטיה הישראלית ושרבים מהעובדים בישראל היו שמחים להיות מאוגדים ובעלי זכות בחירה לגוף שמשפיע על חייהם יותר מכל גוף אחר"

 

דילוג לתוכן