דני עצמון, מנכ"ל קוגנטה

ענקית הרכב אאודי תבצע סימולציות באמצעות קוגנטה הישראלית

AID, חברה בבעלות מלאה של קונצרן הרכב הגרמני אאודי, תבצע סימולציות לנהיגה אוטונומית באמצעות טכנולוגיה ישראלית שפיתחה חברת קוגנטה

 

חברת הסטארטאפ הישראלית, Cognata, המפתחת סימולטור ייעודי לנהיגה ברכב אוטונומי, מודיעה היום כי חתמה על עסקה עם AID חברה בת של ענקית הרכב אאודי. מדובר על חוזה ארוך טווח, במסגרתו תיישם AID את הפתרון מבוסס-הענן של Cognata בקנה מידה גדול ועבור בכל צרכי הסימולציה בכל שלבי הפיתוח של המכוניות האוטונומיות מתוצרתה. את קוגנטה ייסד דני עצמון שכבר מכר סטארטאפ קודם שלו – ionroad, בשיתוף אחיו אלון עצמון המשמש כיו"ר דירקטוריון, לחברת הרמן (כיום חלק מסמסונג). קוגנטה נוסדה בשנת 2016, היא מעסיקה כ-30 עובדים ומשרדיה ממוקמים בנס ציונה. עד כה גייסה החברה 5 מיליון דולר מהקרנות מניב, Emerge וקרן ההשקעות של יצרן המטוסים Airbus.

 

במסגרת העסקה תשולב הטכנולוגיה החדשנית של קוגנטה אצל AID  – Autonomous Intelligence Drive, חברה בת של אאודי, בכל סדרות הרכבים האוטונומיים של החברה. חברת AID תהנה מיכולות סימולציה גבוהות שיאפשרו לה לשפר ביצועים בכל שלבי פיתוח וייצור הרכב.

 

הסימולטור מבוסס הענן של קוגנטה, משתמש ביכולות חדשניות של בינה מלאכותית, DEEP LEARNING וראייה ממוחשבת כדי לייצר סביבה מלאכותית היפר-ריאליסטית בה נערכות סימולציות מקיפות ובטוחות של נהיגת רכבים אוטונומיים בקנה מידה עצום לפני בדיקת הרכבים על כבישים אמיתיים. מדובר בסימולציה המדמה הן את תנאי הכביש והדרך והן את  תרחישי הנהיגה והנסיעה. בנוסף, הסימולטור מדמה גם אינטראקציות עם חיישנים יעודיים בעולם האמיתי.

 

אלכס האג, מנהל הטכנולוגיות הראשי ב-AID: "אנחנו משוכנעים כי סימולציה היא כלי מפתח להגדלת קצב הפיתוח, וכלי הכרחי לבדיקת המוצרים שלנו כבטוחים. בחרנו בקוגנטה כשותף לאחר בחינת אפשרויות ופתרונות שונים, ולאחר שהשתכנענו כי השותפות הזו היא הדרך המהירה ביותר להשיג את היעדים שלנו".

 

דני עצמון, מנכ"ל קוגנטה: הסימולטור שלנו הוא לא פחות מטכנולוגיה פורצת דרך עבור יצרניות הרכב, היכולת לחסוך משאבים יקרים, לתקן, לשפר ולבחון את רמת הבטיחות של המערכות הרבה לפני העלייה לכביש היא חלק קריטי ואינטגרלי בפיתוח של כלי רכב אוטונומיים. אנו רואים בבחירה של AID בנו ככבוד עצום בהיותם שחקן מוביל בתחום, ואני שמח על שיתוף הפעולה ארוך הטווח שללא ספק יתרום גם להתפתחות הטבעית שלנו".

 

דילוג לתוכן