ענן אמזון (Amazon Web Services) אפשר לאפליקציית "צבע אדום בזמן אמת" לעמוד בביקושי שיא

לאחר שאפליקציית "צבע אדום" שפותחה כדי לספק התראות בזמן אמת לא עמדה בעומסי הביקושים במהלך מבצע צוק איתן, פיתחו אריק פריימוביץ ואביב בן-יוסף את אפליקציית "צבע אדום בזמן אמת". לאחר שאפליקציית "צבע אדום" שפותחה כדי לספק התראות בזמן אמת לא עמדה בעומסי הביקושים במהלך מבצע צוק איתן, פיתחו אריק פריימוביץ ואביב בן-יוסף את אפליקציית "צבע אדום בזמן אמת".
האפליקציה מוצעת בגרסת אנדרואיד ובגרסת iOS, כאשר מקור הנתונים הוא באתר פיקוד העורף.
המפתחים אומרים כי במהלך מבצע צוק איתן, עד להפסקת האש שהופרה וחזרת הההתראות חזרו, היו למעלה מ- 2,000,000 הורדות של האפליקציה בשתי הגרסאות.
אריק פריימוביץ, ממפתחי "צבע אדום בזמן אמת", אומר כי גרסת אנדרואיד הראשונה של האפליקציה פותחה ושחררה בתוך יומיים בלבד במהלך סוף שבוע אחד, לאחר ששימוש בטכנולוגיות מבוססות ענן של Amazon Web Services עבור המערכת, אפשר למפתחים להתמקד רכז בממשק המשתמש.
בזכות השימוש בענן Amazon Web Services המשחרר מצורך להשקיע משאבים בחומרה, תוכנות מערכת ואבטחה, שוחררה האפליקציה במהירות וזכתה להצלחה גדולה. גרסת ה- iOS (אייפון) של האפליקציה דורגה במקום הראשון בין אפליקציות החינם בחנות App Store הישראלית במהלך מבצע צוק איתן.
פריימוביץ ובן-יוסף מציינים כי כפרויקט שירות ציבורי, היישומים נכתבו לשחרור כקוד פתוח. קוד המקור עבור גרסת האנדרואיד כבר זמין, וקוד המקור לגרסת ה- iOS יהיה זמין בקרוב.
השניים מדגישים כי הגידול במספר משתמשים האפליקציה הנו התוצאה של המלצות משתמשים עליה, ללא כל פרסום וכמעט ללא כל כיסוי במדיה.
"איננו עובדים כרגע על אפליקציה נוספת, אך ברור לנו כי כאשר נעשה זאת, גם היא תפעל בענן Amazon Web Services הנותן לנו את כל היתרונות ומשחרר אותנו מעיסוק בתשתיות ובנושאי אבטחה", אומר פריימוביץ.
 

דילוג לתוכן