על פי גרטנר: SAP ממשיכה להוביל את הצמיחה המהירה בשוק שרשרת האספקה עם נתח שוק של 26%

גרטנר מדווחת כי ההכנסות מתוכנה לניהול שרשרת אספקה עלו ב-13.9% ב-2017

 

הדו"ח האחרון של גרטנר על נתחי השוק מראה כי האימוץ של תוכנה לניהול שרשרת אספקה הואץ באופן משמעותי במהלך 2017. ענקית התוכנה SAP, מנצלת היטב את הדינמיקה בשוק המניעה את צמיחת תחום שרשרת האספקה, כשהיא מובילה שנה שניה ברציפות את הצמיחה בשוק עם 11% צמיחה, ומחזיקה בנתח שוק של 26.6%. ההכנסות הגלובליות הכוללות של השוק צמחו ב-13.9% והגיעו לסך של 12.2 מיליארד דולרים ב-2017.

ארגונים רבים החלו לאחרונה לאמץ בתדירות תכופה יותר פתרונות ניהול שרשרת אספקה. המומנטום של SAP בתחום ביחד עם פתרונות הענן שלה, מאפשרים לארגונים אלה ליישם תהליכי שרשרת אספקה דיגיטליים ועל ידי כך להשיג מודלים עסקיים דיגיטליים חדשים.

"ההכנסות בשוק ניהול שרשרת האספקה השיגו ביצועים טובים ב-2017, וזה המשך של מגמת האצת הצמיחה בשנים האחרונות. זה קורה בגלל שטכנולוגיות ניהול שרשרת אספקה מהוות מרכיב מפתח בבניית אסטרטגיות עסקים דיגיטליות", אמר באלאג'י אבאבטולה, מנהל מחקר בגרטנר. "טכנולוגיות ניהול שרשרת אספקה יוצרות ערך דיגיטלי מכיוון שהן ממטבות את תזרים המוצרים, השירותים והמידע הרלוונטי מהמקור עד ללקוח ומהלקוח עד למקור".

אבאבטולה המשיך ואמר כי: "חמש הספקיות המובילות שומרות על נתח השוק שלהן בזכות שינוי ציר ההתייחסות שלהן לאסטרטגיות 'ענן תחילה' ובזכות הצגת מוצרים חדשים במהירות, אם באמצעות פיתוח, רכישות או שותפויות בפלטפורמת הענן שלהן".

עופר מילבסקי, COO ב- SAP ישראל אמר: ״התוצאות החיוביות מצביעות על המחוייבות של SAP ליצירת פתרונות חדשניים בליבת שרשרת האספקה ללקוחותיה. אנו רואים בשרשרת האספקה רכיב מהותי ביכולת שלנו ב- SAPלהיות משמעותיים במסע של כל לקוח אל עבר יעילות תפעולית, השגת חדשנות ועמידה בתחרותיות בשווקים בהם הוא פועל".

נתחי שוק גלובליים בהיבט של הכנסות מתוכנות ניהול שרשרת אספקה, 2016-2017 (מיליוני דולרים אמריקאים)

דילוג לתוכן