עליה בהתקפות סייבר לקראת בלאק פריידי

יום הקניות העולמי מנוצל על ידי מתחזים למשיכת פרטי אשראי – איך להיזהר ולהתגונן.

 

בלאק פריידי וסייבר מאנדיי הם חגיגה לא רק לצרכנים ולחברות, אלא גם לנוכלי הרשת, שמנצלים את התנועה הרבה כדי להפיל בפח קונים.

ההונאה מגיעה בדרך כלל מכתובת שדומה לאחת מחברות הענק המוכרות כמו אמזון עם כותרת בסגנון "המשלוח לא ניתן לשליחה" בצירוף לינק בגוף המייל. הלינק מעביר את הגולש לעמוד הונאה שנראה כמו העמוד הרשמי של החברה ובו הגולש מתבקש למלא טופס עם כל פרטיו. כך הגנב מקבל גישה לפרטים המזהים של הרוכש ולפרטי האשראי ויכול לבצע פעולות בשמו. אנשים רבים נופלים במלכודת הזו והשוק השחור מוצף ברשימות המוצעות למכירה שמכילות מידע גנוב עם פרטי אשראי ופרטים אישיים. יש מקרים שבהם לחיצה על הקישור עלולה להביא לשתילת וירוס או תוכנת רוגלה במחשב.

בחברת Cybereason הישראלית, המספקת הגנה מהתקפות סייבר, מייעצים לגולשים ולרוכשים להקפיד על מספר כללים בסיסיים כדי לא ליפול קרבן להונאת רשת: שימו לב לאימייל של השולח ותוודאו כי הוא לא מתחזה לאתר שאתם עשויים להכיר. לעיתים השיבוש יכול להיות קל ולא מורגש כמו למשל microsft במקום שמה הנכון של החברה. שימו לב אם יש טעויות הגיה או ניסוח שאינם מתאימים למיילים רשמיים לכאורה. אל תלחצו על לינקים לפרסומות למבצעים במייל וברשתות החברתיות גם אם הם מגיעים ממישהו שאתם מכירים כי תוקפים רבים גונבים פרטי יוזרים ומשתמשים בהם כדי להפיץ ספאם. אל תפתחו קבצים שצרפו אליכם בגוף המייל לפרסומת או מבצע גם אם נראה שמדובר באתר קניות שאתם מכירים.

בכל מקרה של ספק מייעצים בחברת סייבריזן לא התעצל ולהיכנס לבדוק מה עלה בגורל הרכישה שלכם דרך אתר החברה בכניסה ישירה ולא דרך הלינק שמוצע במייל.

דילוג לתוכן