עיריית כפר קאסם נאבקת באלימות: העיר תרושת במערך מצלמות

עיריית כפר קאסם תרשת את רחובות העיר המרכזיים במצלמות אבטחה במעגל סגור. המצלמות ינוטרו במוקד שיפעל מתוך בניין העירייה במשך 24 שעות ביממה. פרויקט רישות העיר במצלמות הוא חלק ממדיניות המאבק הבלתי מתפשר באלימות שמנהיג בשנתיים האחרונות, ראש עיריית כפר קאסם, עו"ד עאדל בדיר. הפריסה הרחבה תאפשר לעירייה להתמודד עם עבירות אלימות המתבצעות בעיר

במסגרת פרויקט חדש, עיריית כפר קאסם מקימה בימים אלו רשת מצלמות אבטחה בעיר. בימים אלו יוצא לדרך שלב א' של התוכנית, שיתמקד בצמתים המרכזיות בעיר. מצלמות האבטחה ינוטרו במוקד עירוני חדיש שהוקם לאחרונה ויפעל 24 שעות ביממה מתוך בניין העירייה. הפרויקט לרישות העיר במצלמות האבטחה יבוצע ע"י חברת "שמרד", זכיינית המשרד לביטחון הפנים וימשך מספר חודשים. עלות שלב א' של הפרויקט מוערכת בכ-650 אלף ש"ח.

התוכנית לכסות את שטח העיר ברשת מצלמות טלוויזיה במעגל סגור, היא צעד נוסף בשורת צעדים שמפעילה העירייה כחלק ממאבקה הבלתי מתפשר באלימות ברחבי העיר וכן במאמצים הן לנקות את העיר והן לפתח ולשדרג את התשתיות בה.

בשנים האחרונות, כאמור, ראש העיר, עו"ד עאדל בדיר, הנהיג שורת צעדים להתמודדות עם האלימות ברחבי כפר קאסם, במסגרתם הוקמה תחנת משטרה הממוקמת בתוך בניין העירייה על מנת לאפשר טיפול מיידי במקרים בהם נדרשת התערבות משטרתית. בנוסף גויסה חברת אבטחה פרטית שפועלת ככוח שיטור ואכיפה עירוני.

כבר עם כניסתו לתפקיד, ראש העיר- עו"ד בדיר, הודיע לקבוצות הספורט בעיר כי הן לא יהנו מתקצוב כל עוד מתקיימת אווירה או התנהלות אלימה במשחקים ובמגרשי הספורט בעיר, בעקבות המהלך הזה, הקבוצות פעלו נמרצות לשינוי האווירה במגרשים והאלימות במגרשים מוגרה.

מהלך נוסף שהוביל עו"ד בדיר, נעשה כנגד הנוהג לירות באוויר בתחמושת חיה במהלך טקסי חתונה. ראש העיר הכריז כי הוא עצמו יעדר ממסיבות חתונה בהן יתקיים הנוהג המסוכן ומאז הוא מקפיד לעמוד בסטנדרטים שהכתיב. כתוצאה מכך הנוהג נפסק כמעט כליל.

בעקבות כל המהלכים שמנהיגה העירייה ועו"ד בדיר בראשה, במסגרת המאבק נגד האלימות בעיר, נרשמה ירידה של כ-50 אחוזים בעברות האלימות בכפר קאסם, והפרויקט החדש לרישות העיר במצלמות האבטחה הוא "הצעד הטבעי הבא", כפי שמכנה זאת עו"ד בדיר.

לרישות העיר במצלמות האבטחה, מצטרף מהלך אסטרטגי נוסף, כאשר בחודשים הקרובים צפויה השקתו של מוקד שירות עירוני "106" שייתן מענה מידי לתושבי כפר קאסם בכל הנושאים העירוניים.

ראש העיר – עו"ד עאדל בדיר אומר כי "הכוונה היא לרשת את כל העיר במצלמות במעגל סגור אשר יאפשרו לנו לנטר בזמן אמת את הרחובות בעיר, למצלמות יצטרף מרכז בקרה שיעבוד 24 שעות ביממה ומוקד 106 אליו כל התושבים יוכלו לפנות. אני מאמין שרשת המצלמות החדשה לצד תחנת המשטרה שהוקמה בבניין העירייה, יאפשרו לנו להפחית את האלימות בעיר לרמות מינימליות ויחד עם זאת גם לתת שירות יעיל ואיכותי לתושבי העיר, שרואים כי הארנונה שהם משלמים הולכת לשדרוג כולל של העיר".

דילוג לתוכן