עיריית חולון מטמיעה מערכת מתקדמת לאיסוף אשפה

טלדור מטמיעה את מערכת WCS בכל משאיות איסוף הפסולת של חברת פרח השקד בע"מ המפנה אשפה של כמחצית מבתי האב בחולון
מערכת ה-WCS, מבוססת SaaSכחלק ממגמת ה- Internet of Things. היא מסייעת בשליטה על כלל רבדי תהליך האיסוף והמחזור, תוך חיסכון בעלויות
עלות הפרויקט מוערכת במאות אלפי שקלים

 

המהפך בתחום איכות הסביבה הולך וצובר תאוצה, ויותר עיריות בישראל פועלות רבות לשיפור השירות לתושב וליצירת ערים נקיות. למהפך זה מצטרפת חולון, אחת הערים הגדולות בישראל, אשר בה  מטמיעהטלדוראת מערכתWCS Waste Control System . המערכתהמוטמעת במשאיות חברת איסוף הזבל, של חברת פרח השקד בע"מ, המספקת שירותי תברואה לעיריית חולון, פותחה בשיתוף עם חברת גלביטל ומיועדת לביצוע בקרה ומחשוב של איסוף ומיחזור הפסולת בעיר.  עלות הטמעת המערכת מוערכת במאות אלפי שקלים.

 

עד כה רכישת המערכת נעשתה ע"י הרשויות המקומיות. זוהי הפעם הראשונה בה המיזם החדשני מוטמע בקרב מציע שירות, דבר המצביע על עלייה בחשיבות קידום איסוף ומיחזור הפסולת גם בקרב חברות פרטיות וכערך מוסף מבדל עבור ספקי השירות. המערכת נועדה לסייע לחברת פרח השקד בתכנון שליטה ובקרה על מערך איסוף האשפה בעיר, ובמקביל נועדה לסייע לרשויות מקומיות להתמודד עם האתגרים הכרוכים בתהליכי פינוי פסולת מרובה מסוגים שונים בכל הנוגע לביצוע הפרדה ומיחזור.

 

מערכת ה- WCS מגיעה מתחום האינטרנט של הדברים (Internet of Things) ההולך ותופס תאוצה בתעשייה בשנים האחרונות, ומתפתח מאוד בחברת טלדור. המערכת מאפשרת לעירייה לנטר ולנהל תהליכים, על ידי מגוון כלי בקרה ואמצעי קצה.  WCS כוללתמערך ניהול חכםעבור בעלי התפקידים הרלוונטיים, המציעDash Board, הפקת דו"חות, תכנון ובקרה של הפעילות, ועוד. על מנת לפקח על מספר רב של משאיות לפינוי אשפה בעת פעילותן, מצוידת המערכת בערכות  קצה מבוססות RFID; שדרי מיקום המוטמעים על רכבי האיסוף והפינוי ומסוגלים לבצע קריאה וזיהוי של פעילותם.

 

מערכת WCS שהוטמעה תסייע לעיריות לתכנן ולפקח על ביצוע מערך האשפה בעיר. המערכת מבצעת זיהוי של הפחים בזמן הרמתם וריקונם לתוך המשאית, לשם בקרה על התהליך. לצד אפשרויות הניטור והתפעול לתהליכי פינוי אשפה פשוטים, הפתרון מציע גם יישום מערכות חכמות, על מנת לסייע בתהליכים ייחודיים, הכרוכים בפינוי מיכלים הטמונים בקרקע, שקילת משאית תוך כדי תנועה ועוד.

 

חברת פרח השקד מפנה כיום כמחצית מפחי העיר חולון והיא תמשיך ותיישם את הפרויקט במהלך 3 השנים הבאות. בכך מצטרפת חולון לגבעת שמואל, לראשון לציון ולרשויות נוספות אשר עובדות ונהנות מהמערכת מזה מספר שנים ובכך ממצבות את עצמן כערים חכמות. העיריות פועלות רבות בשנים האחרונות לשם שיפור נראותן וניקיונן, וזקוקות ליכולות סביבתיות הכוללות הפרדת סוגי פסולת, הגדלת יכולות המיחזור, הקטנת הפסולת המיועדת להטמנה, ועוד.

 

לדברי מוטי מזרחי, סמנכ"ל פיתוח מערכות בטלדור , "מיזם WSC מעניק לעיריות כלים ויכולות המאפשרים את שיפור ה"שירות הירוק"לתושב, תכנון פינוי עירוני יעיל וחסכוני, וכן מעקב על התהליך.  הטמעת המיזם באופן ייחודי באמצעות Saas מביא גם בחיסכון ניכר בעלויות ומשאבים, מפני שהוא מייתר תהליכים כגון התקנת שרתים בארגון ואחזקת מוצר התכנה. ניסיונה רב השנים של טלדור בשוק, וכן בעבודה מול רשויות עירוניות, סייעו לקידום וביסוס הפרויקט על הצד הטוב ביותר. אני מודה לחברת פרח השקד ולעיריית חולון על האמון שהן נותנותבנו ובמיזם החדשני".

 

מחברת פרח השקד בע"מ נמסר: "אנו גאים להציע שירות זה שהינו ייחודי לנו כקבלן, ומהווה חלק חשוב בקידום איכות הסביבה ושיפור השירות לתושב. העתיד הטכנולוגי בתחום פינוי האשפה כבר כאן, ואנו בטוחים כי הדבר שהמערכת תהווה יתרון עבורנו ביחס למתחרים בשוק. בכוונתנו להפיץ טכנולוגיה מתקדמת זו בכל הערים בהן אנו פועלים. חברתינו פועלת ותפעל לקידום כל נושא המחזור ופינוי האשפה"

 

לדברי נדב יפה, סמנכ"ל תברואה וסביבה בעיריית חולון,  "עיריית חולון פועלת רבות לשדרוג ולשיפור איכות הסביבה בעיר ומשקיעה משאבים רבים לשם כך. מערכת WCS מסייעת לנו בהליכים אלה, התורמים משמעותית לשיפור איכות החיים של תושבי העיר בהווה ולמען עתיד הדורות הבאים".

דילוג לתוכן