מימין לשמאל, עו"ד וCISO עינבר בן ציון רגרמן, ראשת פורום סייבר והגנת הפרטיות ב- ACC ישראל, נירה פורן מנכ״ל ACC ישראל, ראש הרשות להגנת הפרטיות עו"ד אלון בכר וראשת מטה הרשות להגנת הפרטיות עו"ד הילה כהן.

עו"ד אלון בכר, ראש הרשות להגנת הפרטיות בכנס של ACC והרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים

"אם פעם היה ניתן להפריד באופן מובהק בין מידע כללי למידע אישי בארגונים, הרי שכיום  כמעט  בלתי אפשרי להפריד בין הדברים ולכן יש להתייחס לרוב המידע כאל מידע אישי"

 

כ- 100 יועצים משפטיים השתתפו אתמול (א') בכנס "בוקר של פרטיות ורגולציה" של ארגון היועצים המשפטיים (ACC) בשיתוף הרשות להגנת הפרטיות במשרד המשפטים. עו"ד אלון בכר, ראש הרשות להגנת הפרטיות אמר בפתח הכנס "כי אם פעם היה ניתן להפריד באופן מובהק בין מידע כללי למידע אישי בארגונים, הרי שכיום  כמעט  בלתי אפשרי להפריד בין הדברים ולכן יש להתייחס לרוב המידע כאל מידע אישי". הוא הוסיף ואמר כי: "במסגרת השינוי האסטרטגי ברשות הוקמו שתי מחלקות חדשות – מחלקת קשרי ציבור וממשל ומחלקת חדשנות ופיתוח מדיניות. מטרתן, בין היתר, היא העלאת המודעות הציבורית לתחום ובחינה של מגמות עסקיות, חברתיות וטכנולוגיות בארץ ובעולם." עו"ד בכר התייחס גם לתקופה המרתקת והמאתגרת שבה אנו חיים ולקצב המהיר של התרחשות השינויים המתרחשים בה: "ישנם מקרים בהם ארגונים לא יודעים איך להתמודד עם שינויים והם קורסים בגלל שהם לא נערכו כנדרש."

 

בכנס הוצגו ליועצים המשפטיים הפעילויות השונות של הרשות להגנת הפרטיות ומהן הפעולות החיוניות אשר על כל ארגון לבצע בכדי לשמור על המידע אותו הוא מחזיק. בהמשך הכנס ניתנה הרצאה מפי עו"ד רביד פטל, הממונה על פיקוח הרוחב ברשות להגנת הפרטיות שהסביר על פעילות פיקוח הרוחב ,ציין את חשיבות יישום הציות המגזרי והציג את המטרה העיקרית של הרשות לקראת 2019: "ביצענו מעל 180 ביקורות מאוגוסט אחרון. היעד שלנו ב- 2019 הוא לבצע מעל ל- 350 ביקורות."

 

הרצאה נוספת ניתנה על ידי עו"ד אפרת חושן מנדל, הממונה על האכיפה הפלילית ברשות להגנת הפרטיות שאמרה כי "מטרת האכיפה הפלילית היא לייצר תחושת מוגנות ולהרתיע עבריינים פוטנציאליים מסחר אסור במידע אישי." היא הוסיפה גם כי גופים וחברות לא תמיד מודעים לכך שחדירה לא מורשית למידע נעשית פעמים רבות ע"י עובד החברה, והיא הגדירה זאת "העובד הממורמר". עו"ד קלדרון עלי, הממונה על האכיפה המנהלית שהסביר מהי מדיניות האכיפה של הרשות להגנת הפרטיות באירועי אבטחת מידע חמורים אמר: המטרה היא לקדם את תרבות הדיווח של גופים וחברות באירועי אבטחת מידע חמורים, בהתאם לקבוע בתקנות. אירוע אבטחה חמור שלא ידווח – יטופל בהתאם לסמכויות המוקנות לנו בחוק." הכנס הסתיים עם סקירה של רגולציה עדכנית בתחום הפרטיות מפי היועצת המשפטית עו"ד גילי בסמן וסגן היועצת עוה"ד ניר גרסון וכן פאנל שאלות ותשובות במגוון נושאים בתחום.

דילוג לתוכן